MŚ 2021. Gwiazdy opuszczą turniej. Niemcy bez podstawowego obrotowego
Patrick Wiencek i Lukas Nilsson nie zagrają w MŚ 2021 w piłce ręcznej, które w styczniu zaczną się w Egipcie. Oficjalnie z powodów osobistych.Z tej możliwości skorzystał już Patrick Wiencek. Obrotowy THW Kiel zdecydował się pozostać w domu. - Jestem nie tylko członkiem reprezentacji Niemiec, a także zawodnikiem Kilonii i przede wszystkim mam swoją rodzinę. W tej szczególnej sytuacji uważam, że nie jest to dobry pomysł, by pozostać poza domem przez cztery tygodnie w styczniu - skomentował podstawowy gracz kadry.
W MŚ 2021 nie zagra też Franz Semper. Prawy rozgrywający Flensburga uszkodził więzadła w kolanie i nie może wznowić treningów przez pół roku.
Podobnie jak Wiencek, lider Szwedów Lukas Nilsson z powodów osobistych zrezygnował z wyjazdu do Egiptu. Duńczycy będą musieli sobie z kolei radzić bez poważnie kontuzjowanego Rasmusa Lauge Schmidta. Francuzi pogodzili się, że jedynie kibicem będzie ich talizman i gwiazdor Nikola Karabatić, który z prawie każdego wielkiego turnieju wracał z medalem.
ZOBACZ:
Chorwatki sensacją ME 2020
W grupie D I ligi lider z Sosnowca
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: LeBron James trenuje z córką
-
Złoty Bogdan Zgłoś komentarz
tak się nie da. Poza tym gwiazdy chyba zapominają, że to dzięki kibicom mają swoje gwiazdorskie kontrakty. To kibice kupują bilety, karnety, klubowe gadżety, to dzięki nim sponsorzy/reklamodawcy przekazują klubom spore sumy. A dla wielu fanów, szczególnie w tych ciężkich czasach, sport jest odskocznią od codziennych zmartwień i problemów oraz daje odrobinę radości. Tak więc gwiazdy niech przestaną gwiazdorzyć i niech zajmą się "swoją robotą", bo coś, nam kibicom, są trochę winni. -
Piotr Nowak Zgłoś komentarz