KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jaka przyszłość czeka Orlen Wisłę Płock? Robert Czwartek: nie jestem niepoprawnym optymistą [WYWIAD]

- Dzisiaj realizujemy "projekt Xavi Sabate" - mówi w rozmowie z WP SportoweFakty prezes Orlen Wisły Płock, Robert Czwartek. - Nasza strategia zakładała, że zostaniemy mistrzem Polski w sezonie 2022/2023. Dzisiaj te cele są trochę do zmiany - dodaje.

Bartek Choinkowski
Bartek Choinkowski
Robert Czwartek, prezes Orlenu Wisły Płock Materiały prasowe / SPR Wisła Płock / Na zdjęciu: Robert Czwartek, prezes Orlenu Wisły Płock
Bartek Choinkowski, WP SportoweFakty: jesteśmy prawie tydzień po meczu Orlen Wisły Płock z Łomżą Vive Kielce. Jak nastroje w klubie? Przetrawiliście już tę bolesną porażkę?

Robert Czwartek, prezes Orlen Wisły Płock: Porażki tego typu są bolesne, ale pozostają w pamięci. Tym bardziej, że na ten mecz czekało się od momentu rozpoczęcia sezonu. Z Kielcami mamy okazję spotkać się dwa razy w sezonie zasadniczym i zwykle w Pucharze Polski. Tym bardziej było to bolesne, że mecz odbył się u nas, w Płocku, w Orlen Arenie. Bolesne jest również to, że nie mogliśmy go rozegrać tak, jak powinno to mieć miejsce, czyli pełnym składem, tak, żeby trener Xavi Sabate miał dwie ławki zawodników, a miał praktycznie tylko jedną.

Nie chcę tutaj lać na siebie miodu, nie o to chodzi, ale w tych ciężkich czasach brakowało również kibiców, tego dopingu, z którego Orlen Arena słynie. Chciałbym zaznaczyć, że w tamtym sezonie mecz Orlen Wisły z Vive przyciągnął na Orlen Arenę 4 200 kibiców. To tym bardziej boli, że kibice nie mogli wesprzeć osłabionych Nafciarzy, bo być może mecz potoczyłby się zupełnie inaczej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Justyna Kowalczyk w formie. Na trasie i w dobrych ripostach

W wywiadzie dla plock.fm wspominał pan, że będzie chciał przeprowadzić rozmowę z Xavierem Sabatem o tym meczu i - jak zrozumiałem - dalszych planów. Czy taka rozmowa faktycznie się odbyła i czy może pan zdradzić jej szczegóły?

Tak, do rozmowy doszło, uczestniczył w niej także dyrektor sportowy Adam Wiśniewski. Analizowaliśmy ten mecz pod kątem tego, co nie zagrało, co nie odpaliło tak naprawdę w drugiej połowie. Ta pierwsza połowa nie wyglądała tak źle; oglądałem ten mecz blisko komentatorów TVP, patrząc na różne powtórki. Można powiedzieć, że ta pierwsza połowa, przy dwubramkowej różnicy, jeszcze dawała jakąś nadzieję, że drugie 30 minut będzie inne.

Nie spodziewaliśmy się jednak kokosów. Chcę powiedzieć, że 6 niegrających zawodników, w tym 3 z pierwszego składu, nie nastrajało nas optymistycznie. I nie mówię tutaj w kontekście tego, że przeciwnik był "teoretycznie" słabszy, bo przechodził izolację, był na kwarantannie. My doświadczaliśmy tego trzykrotnie i wiemy, jak to funkcjonuje.

Tak naprawdę Xavi dysponował jednym składem. A poza tym, jeszcze jedna istotna rzecz, o czym ja też byłem informowany na bieżąco do ostatnich minut przed meczem, to dyspozycja naszych bramkarzy. Loczek (Adam Morawski - przyp. red.) jeszcze w sobotę miał testy na koronawirusa, bo jego stan był bardzo niepokojący. Wysoka temperatura, 39,2 kreski w piątek wieczorem, to znamionowało problemy. Na ból pleców narzekał również Ivan Stevanović. Nasza defensywa, bramka razem z obrońcami, nie mogła wyglądać w tej sytuacji tak, jak chcieliśmy.

W wywiadzie dla plock.fm mówił pan, że wierzy, że gdybyście byli w pełnym składzie, bylibyście w stanie walczyć jak równy z równym z zespołem z Kielc.

Tak, dokładnie.

Rozumiem zatem, że nie spełni się sen niektórych kibiców i Xavier Sabate ze sztabem szkoleniowym mogą spać spokojnie? Nie planujecie rewolucji?

Zdaję sobie sprawę, że osób, które dzisiaj nie sprzyjają klubowi, jest wiele. Nie mówię o konstruktywnej krytyce, bo tę ciągle przyjmujemy i analizujemy, przetwarzamy, tak aby od środowiska kibiców czerpać informacje i nie popełniać błędów z przeszłości. Żeby wyciągnąć pozytywne wnioski.

Natomiast proszę zauważyć jedną rzecz, sezon 2020/2021 jest sezonem bardzo dziwnym. Gramy z niewidzialnym wrogiem, którym jest COVID-19, są obostrzenia. My akurat jesteśmy pierwszym zespołem, który tego doświadczył. Co prawda bardzo wcześnie zaczęliśmy przygotowania, bo z początkiem lipca. Przygotowywaliśmy się do zaległych meczów półfinałowych i finałowych Pucharu Polski. Więc tak naprawdę byliśmy gotowi; ale każde złapanie COVID-19, odesłanie zespołu na izolację, a tym bardziej zawodników kontuzjowanych w tym czasie, którzy powinni być non stop w kontakcie z fizjoterapeutą, zawieszało nasze przygotowania. To był dodatkowy problem. Dzisiaj rozliczać trenera, że to nie tak miało być...Oczywiście, nie miało tak być.

Chcę powiedzieć jednak jasno - dzisiaj realizujemy "projekt Xaviego Sabatego". Realizujemy go i mam nadzieję, że druga połowa sezonu pozwoli nam zobaczyć Orlen Wisłę w tym prawdziwym jej wydaniu, do którego została przygotowana. Xavi jest trzeci sezon w klubie, dysponuje swoim składem w 100 proc. i wierzymy, że ten skład jest najsilniejszy od trzech lat. Że w tym składzie możemy pokazać naszym rywalom i kibicom, do czego jesteśmy zdolni.

To porozmawiajmy o "projekcie Sabate". Czas postawić sprawę jasno: po porażkach z Pogonią i Vive Wisła pożegnała się z tytułem mistrzowskim i musi pan sobie z tego zdawać sprawę.

Nie należę do niepoprawnych optymistów. Fakty i statystyki o tym mówią. Jasne, jakaś matematyczna szansa zawsze istnieje, natomiast nie skupiam się na tym, jestem realistą. Oczywiście, od ostatniej niedzieli (rozmowa miała miejsce w sobotę, 19 grudnia - przyp. red.) marzenie o mistrzostwie Polski bardzo się oddaliło, co nie znaczy, że ta nauka przyrodnicza, jaką jest matematyka, nie może być naszym sprzymierzeńcem. Czas pokaże.

Dzisiaj skupiamy się na tym, aby zawodnicy wyleczyli kontuzje. Jest na to dobry moment, zbliżają się mistrzostwa świata, po przerwie zawodnicy wrócą w pełni sił tak, aby przede wszystkim rozegrać zaległe mecze. A mamy ich 4 w Superlidze i 2 w Lidze Europejskiej. To też jest dla nas wyzwanie. Mam nadzieję, że sytuacja się polepszy, mamy zdecydowane grono ozdrowieńców, jeżeli chodzi o koronawirusa, a te kontuzje, które nam się przytrafiły, zostaną wyleczone i nadrobimy stracony czas.

To jakie są cele przed Wisłą na ten sezon? Superliga, Puchar Polski, Liga Europejska - jakie są cele stawiane przed Xavim Sabatem?

Przed Sabatem stawiany jest nadal cel, abyśmy znaleźli się przede wszystkim jak najwyżej na podium mistrzostw Polski. Mówiliśmy przed chwilą o tytule mistrzowskim... nie chcę wyjść jako śmieszna osoba myśląca, że są szanse. Dzisiaj dla nas ogromnym i poważnie traktowanym rywalem są Azoty Puławy. To będzie ważny, zaległy mecz i do niego się szykujemy.

Jest też Liga Europejska. Dzisiaj jesteśmy liderem grupy A, chcielibyśmy ten poziom utrzymać. Wyjść z grupy, awansować do Last 16 i dotrzeć nawet do Top 8, pomimo tego, że Liga Europejska jest zdecydowanie mocniejsza niż grupy C i D poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Te cele są dzisiaj przed nami, tak to wygląda.

W lutym 2019 r., gdy obejmował pan stanowisko, obiecał pan, że będzie przygotowana długofalowa strategia Wisły. Czy taka strategia powstała i jak te cele, o których pan przed chwilą wspomniał, się do niej odnoszą?

Obiecałem, że powstanie strategia i słowa dotrzymałem. Otrzymała ona pozytywną opinię właściciela klubu, jak również została zaakceptowana przez radę nadzorczą. Strategia zakłada realizację różnych celów, ale przede wszystkim tych strategicznych, którymi są cele sportowe.

Dzisiaj te cele są trochę do zmiany. Pojawiła się nowa formuła rozgrywek europejskich, Liga Europejska. Staraliśmy się o dziką kartę do Ligi Mistrzów, nie dostaliśmy jej, ale byliśmy pierwszym zespołem rezerwowym. Między innymi dlatego, że nasza strategia, zaprezentowana prezydentowi Wiedererowi (Michaelowi Wiedererowi, prezydentowi EHF - przyp. red.), została pozytywnie odebrana. Także mam nadzieję, że nasz pobyt w Lidze Europejskiej jest chwilowy.

Mamy również COVID-19. To wpływa na przychody klubu; nie mamy przychodów ze sprzedaży biletów, karnetów. Nasi sponsorzy też są w cięższej sytuacji. W pewnym sensie nie możemy też wykonać w całości pakietu sponsoringowego. Zresztą te problemy ma nie tylko Wisła, ale większość klubów, w każdym sporcie.

Nasza strategia opiera się o jedno - możemy osiągnąć maksymalne cele sportowe, w tym i tytuł mistrza Polski, jeżeli będziemy dysponowali budżetem na określonym poziomie. Nie chcę tutaj konfrontować budżetów Wisły i Vive, bo nie czas i miejsce. Ale wiemy, ze Bertus Servaas (prezes Vive - przyp. red.) dysponuje zdecydowanie większym budżetem niż my.

Mówi się, że pieniądze nie grają. Być może, ale ułatwiają realizację tych celów strategicznych. Można zakontraktować dłuższą ławkę, bardziej doświadczonych i topowych graczy, przyciągnąć najlepszych Polaków. A polscy zawodnicy to też w naszej strategii ważny obszar, sami również szkolimy i ponosimy związane z tym koszty. Chcielibyśmy, aby trafiali do nas jak najmocniejsi polscy zawodnicy, tak, aby mogli zasilić pierwszy zespół. Przykre jest to, że niestety nie możemy tego doświadczyć, bo szkolenie na niższych poziomach w Polsce się zatrzymało i nie jest to tylko moja odosobniona opinia.

No i tak jak wspomniałem: budżet, budżet, budżet.

O budżecie może za chwilę. Czy jest określona konkretna data, kiedy trener Sabate ma zrealizować zawarty w strategii cel, np. zdobycie mistrzostwa Polski lub innego trofeum?

Zgodnie z założeniami, w tym roku mieliśmy grać w finale mistrzostw Polski. W międzyczasie została zmieniona formuła Superligi. Strategia pochodzi z kwietnia 2019 r., więc te założenia są w pewien sposób nieaktualne. Dzisiaj nie ma fazy play-off, jest o 6 spotkań mniej, mamy inną sytuację. Inaczej jest również w rozgrywkach europejskich, gdzie gramy w Lidze Europejskiej.

Nasza strategia zakładała, że zostaniemy mistrzem Polski w sezonie 2022/2023. To właśnie wtedy w naszej strategii, przy założeniu większego budżetu, pozyskaniu nowych sponsorów i zakontraktowaniu nowych zawodników i, zaznaczę, realizacji projektu Sabate, założyliśmy, że zdobędziemy tytuł mistrza Polski, że to jest nasz główny cel.

Mówi pan, że "przy realizacji projektu Sabate". Jak to się ma do tego, że kontrakt trenera obowiązuje do czerwca 2022 r., a miał on być rozliczany z realizacji celu postawionego na sezon 2022/2023?

Tworząc strategię nie myśleliśmy o Xavim w kwestii umowy na kolejne sezony. Zaciąganie takich zobowiązań to też kwestia dysponowania określonym potencjałem finansowym i obowiązujących umów, chociażby ze sponsorami. To, że zawarliśmy umowę z Xavim do 2022 r. nie stanowi bariery, żeby przedłużyć z nim umowę.

To wyobraźmy sobie sytuację, że jesteśmy w 2022 r., kontrakt Sabatego się kończy, celem strategicznym był sezon 2022/2023. Z czego rozliczany jest wtedy trener?

Trener Sabate na pewno będzie rozliczany z realizacji tych celów. Ta strategia też ewoluuje. Mamy dzisiaj czas koronawirusa, mamy inną formę rozgrywek. Cele ewoluują, natomiast na pewno będziemy się przyglądać - i przyglądamy się - jego pracy. Wspomnę tylko, że robimy wszystko, żeby stworzyć mu i całemu sztabowi szkoleniowemu jak najlepsze warunki do szkolenia, z czego klub jest znany. Bo zawodnicy, przychodząc do nas, widzą różnicę. Tutaj są otoczeni dobrą opieką, mają dobre warunki do treningów, trenujemy nie na boiskach bocznych, tylko na arenie głównej. To też jest ważne.

Dajmy czas, czas pokaże. Zaznaczam jeszcze, że dzisiaj mamy COVID-19, a to jest nic innego jak wciągnięcie hamulca przy pędzącym pociągu. To też jest w pewnym sensie weryfikacja (założeń – przyp. red.).

Przejdźmy do kwestii budżetowych, na które pan bardzo mocno kładzie nacisk. Ile wynosi budżet Wisły na ten sezon?

To nie jest tajemnica, ponieważ jesteśmy spółką kapitałową, można zobaczyć nasze sprawozdania finansowe, jesteśmy klubem transparentnym. Cały budżet klubu to około 15 milionów złotych.

A jak ten budżet ma się do poprzednich sezonów?

Ten budżet oscyluje wokół tych samych pieniędzy. Jest relatywnie podobny.

Jak ma się fakt, że budżet jest relatywnie na takiej samej wysokości do tego, że cele stawiane przed Xavim Sabatem są coraz wyższe?

Cele też będą weryfikowane, one ewoluują do danej sytuacji finansowej, do danej rzeczywistości. Mamy COVID-19, mamy wroga zewnętrznego. Kwestia kontuzji post-koronawirusowych, szczególnie na osłabionych organizmach, też nie ułatwia nam realizacji naszej polityki sportowej. Zaznaczam, że naszym działaniem, działu marketingu i mojej osoby, jest pozyskiwanie sponsorów, przychodów dla klubu. Tak, żebyśmy koszty realizacji celów sportowych mogli pokryć. To nie jest żadna tajemnica ani odkrycie Ameryki, że mając przychody możemy pokryć strategiczne koszty. A strategiczne koszty to koszty pierwszego zespołu Wisły.

To porozmawiajmy o sponsorach. Obecna umowa z Orlenem kończy się wraz z końcem tego sezonu. Jak wyglądają negocjacje z Orlenem na temat finansowania na kolejne lata?

Poprzednia umowa z Orlenem była zawarta na trzy sezony sportowe. Jak przyszedłem do klubu, to negocjowałem z generalnym sponsorem nową umowę i wtedy też przygotowywaliśmy strategię, w tym też pod kątem współpracy z Orlenem. Umowa została zawarta na okres dwóch lat. Z końcem czerwca 2021 r. umowa z PKN Orlen ulegnie zakończeniu.

Natomiast w listopadzie złożyłem wniosek o przedłużenie umowy i przedstawiłem naszą ofertę wraz z celami. Oczywiście nie mogę mówić o szczegółach, ponieważ jest to objęte tajemnicą handlową.

A czy otrzymaliście już informację zwrotną?

Nie mamy jeszcze takiej informacji. Mam jednak zapewnienie, że pracownicy PKN Orlen, z którymi do tej pory współpracujemy w zakresie realizacji obecnej umowy, odezwą się do nas. Mam nadzieję, że z początkiem stycznia otrzymam dobrą nowinę z PKN Orlen i będziemy mogli usiąść do rozmów.

Orlen jest kluczowym partnerem Wisły i jednym z największych źródeł finansowania. Co jednak z mniejszymi partnerami, czy prowadzicie rozmowy z potencjalnymi sponsorami na tym polu?

Tak, mamy cały czas przygotowaną ofertę. Chociażby w poprzednim tygodniu zorganizowałem dwa spotkania z potencjalnymi sponsorami. Cały czas analizujemy rynek, cały czas wysyłamy sygnały, że Wisła jest gotowa do współpracy.

To też jest jednak trudny czas dla sponsorów. Moi koledzy prezesi z Superligi mają ten sam problem. Dzisiaj sztuką jest utrzymać dotychczasowych sponsorów. Zaznaczam, że dzisiaj nie ma możliwości wejścia kibiców na halę, sponsorzy nie mogą korzystać ze swoich loży, nie można prowadzić tzw. małego klubu biznesu. To dzisiaj szalenie trudne, sponsorzy też mają swoje problemy, ale staramy się tę pracę jeszcze wzmocnić i pracujemy nie na 100, ale na 120 proc.

A jakby pan ocenił dotychczasowe działania klubu w tym zakresie, odkąd jest pan prezesem?

W lutym przyszłego roku minie dwa lata, od kiedy.... mam nadzieję, że minie dwa lata, że dotrwam. Skromnie powiem, że najtrudniej jest mi się chwalić. Oczywiście, wiele rzeczy mogło być wykonanych lepiej, można powiedzieć, co nie zostało zrobione, a co mogło być bardziej dopieszczone.

Pozyskaliśmy, również dzięki pomocy Adama Wiśniewskiego, któremu za nią bardzo dziękuję, nowego sponsora, który przedłużył z nami później umowę na sezon 2020/2021. To płocka firma Modular, bardzo jestem z tego zadowolony. Dzisiaj ta współpraca wygląda jeszcze lepiej. Na dłuższy okres przedłużyliśmy umowę z Cotexem. Udało mi się wpłynąć na sponsora, aby zaangażował się na dłuższy czas.

Wszystko przed nami, tak naprawdę dla sponsorów sygnałem jest jak dany klub kończy sezon, a nie jak go zaczyna. Dla nas najważniejszą sprawą jest kwestia zachowania dotychczasowych sponsorów oraz pozyskanie nowych.

Wspomniał pan o firmie Modular. Celowo nie mówiłem o tej firmie, bo to jest cały czas kręcenie się wokół jednego sponsora. Firma ta, pod różnymi nazwami - wcześniej Opeus i Entelo - z Wisłą jest już od kilku lat. Dlatego patrząc przez ten pryzmat, klub nie pozyskał żadnego nowego sponsora.

To nie jest do końca tak, że to jest bardzo łatwa praca, że wystarczy wejść w Internet, otworzyć wyszukiwarkę, wpisać parę nazw i można sobie przyprowadzić do klubu cały zastęp firm. Dla nas liczy się każdy sponsor, także ten, który nie jest zaangażowany finansowo, ale pomaga klubowi w innych obszarach. Podpisałem też bardzo dobrą umowę dla klubu z hiszpańskim producentem sprzętu technicznego, firmą Joma, i jesteśmy z tej współpracy bardzo zadowoleni. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, cały czas wykonujemy ciężką pracę, której na co dzień nie widać. A szczególnie w czasach koronawirusa mamy tę pracę utrudnioną.

Zdaję sobie sprawę, że to nie jest prosta sprawa. Teraz mamy sytuację związaną z koronawirusem, jednak w całym 2019 r. nie udało się pozyskać żadnego sponsora ani zwiększyć budżetu. Staram się znaleźć element łączący realizację "projektu Sabate" z jego finansowaniem. I powiem szczerze, ciężko mi to znaleźć.

Powiem tak, sezon 2019/2020 też był sezonem szokującym. Przy naszych zaostrzonych apetytach nie wiemy, jakby on się skończył, również na arenie europejskiej. Po raz szósty awansowaliśmy do Top 16  (Ligi Mistrzów - przyp. red.). Pamiętam jak dziś, wymienialiśmy się informacjami z Telekomem Veszprem, bo oni akurat mieli do nas przyjechać na pierwszy mecz, i nagle tego meczu nie było. Niemożność rozstrzygnięcia sezonu na boisku bolała, ale rozumieliśmy tę sytuację.

W wakacje nawiązaliśmy kontakt z potencjalnymi sponsorami, z którymi mamy nadzieję, że współpraca wypali. Nasi goście mogli obejrzeć tylko jeden mecz, który rozegraliśmy z Górnikiem Zabrze w domu. Był to jedyny mecz z publicznością w tym sezonie, jedyny, na jaki sprzedaliśmy jakiekolwiek bilety. Więc ta praca, o której wspomniałem, ona jest. Bo tak jak pan wspomniał realizacja celów jest silnie skorelowana z zapleczem finansowym klubu. Sami zawodnicy nie przyniosą klubowi pieniędzy, poza wygranymi meczami. Bo to też jest szalenie ważne, że w niektórych umowach sponsorskich mamy kwoty za wygrane mecze, to nie jest żadna tajemnica.

W takim razie trochę konkretów. Ja będzie wyglądał budżet na przyszły sezon? Mam wrażenie, ze wszystkie umowy, o których rozmawiamy, kończą się w czerwcu 2021 r. Czy Wisła ma zapewniony budżet na kolejny sezon i jak on będzie się kształtowało w porównaniu chociażby do tegorocznego budżetu?

Nasze plany finansowe są zdecydowanie większe niż budżet na 2020 r. Nie mogę mówić w tym momencie o szczegółach, bo to będzie korespondowało z nazwami niektórych sponsorów. Natomiast założyliśmy sobie progres w naszym budżecie, pomimo sytuacji z koronawirusem. Projekt budżetu przedstawiliśmy także nadzorowi właścicielskiemu, czyli gminie miasta Płocka, chociażby w kwestii zaopiniowania dokapitalizowania klubu, i czekamy. Czekamy też na odzew od generalnego sponsora, jak również pozostałych partnerów.

Konkretnie, panie prezesie. Czy Wisła ma pewny budżet na sezon 2021/2022?

Jeżeli pan spyta o to każdego prezesa klubu sportowego dzisiaj, to nic nie jest pewne. Ja mogę powiedzieć, że konstrukcja budżetu, plan finansowy, który przygotowaliśmy i który przedstawimy radzie nadzorczej zakłada pewnego rodzaju poziom bezpiecznego budżetu, oparty o ten sezon. Natomiast chcemy większy budżet, a to czy nam się to uda, zależy od tego, czy nasi sponsorzy odpowiedzą na nasze oferty.

Mówi pan o planach finansowych, apetytach Wisły. Cieszy mnie to, że Wisła jest ambitna i chce się rozwijać, natomiast ja pytam o stan faktyczny. Czy na ten moment, mając w perspektywie chociażby zbliżające się mistrzostwa świata, Wisła jest w stanie negocjować kontrakty, ponieważ ma stabilne finansowanie na sezon 2021/2022 bądź dalej?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, kiedy rada nadzorcza zatwierdzi ten budżet. Zasady korporacyjne w klubie obowiązują. Ja przygotowałem plan finansowy, oczywiście o szczegółach nie mogę mówić, bo to jest tajemnica handlowa. Natomiast to co pan wspomniał, zbliżają się mistrzostwa świata. To są swojego rodzaju targi pracy, każda tego typu impreza sportowa to duża aktywność menedżerów czy skautingu klubowego.

Dzięki wygenerowanym oszczędnościom mogliśmy w trakcie sezonu zakontraktować Leonarda Dutrę, który przyszedł nam pomóc, czy Zorana Ilicia, gdzie borykając się z kontuzjami na prawym rozegraniu, młody zawodnik z Węgier pomógł nam w tej części sezonu. Czyli, jakieś przychody też osiągnęliśmy tak, abyśmy mogli zaciągnąć dodatkowe zobowiązania.

Czy Wisłę stać na zdobycie tytułu mistrzowskiego w sezonie 2022/2023?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (87)
 • Miasto mistrzów - Kielce Zgłoś komentarz
  W Veszprem wszyscy czołowi gracze przedłużyli swoje pobyty po 3 lata, a prezes Czwartek zaczeka do maja. Trzeba o tym poinformować na Węgrzech odpowiednie osoby i niech się wypowiedzą na
  Czytaj całość
  ten temat. Pierwsza reakcja to wybuch śmiechu i niedowierzanie, że coś takiego ma miejsce.
  • ck Zgłoś komentarz
   A taką "eksperci" z Płocka mieli radość przed sezonem, że Kielce upadły a Mistrz Polski to już puka do stolnicy do orlen wisełki. A tu taki liść od samego prezesa:):)
   • Maxi-102 Zgłoś komentarz
    A jeszcze na początku....lipca..."eksperci" z Kielc...leżeli....i mieli pełne pieluchy....:)
    • Złoty Bogdan Zgłoś komentarz
     Jak prezes Czwartek mówi, że w tym roku mistrzostwa nie będzie,........to ja mu wierzę :)
     • Maribor Zgłoś komentarz
      Tak się zastanawiam, skoro Orlen Wisła miała grać w F4 w 2016 a dopiero w 2023 zdobyć MP to na co liczył zarząd, znów na "dzika kartę", przecież sztywna ekipa nethoolsów
      Czytaj całość
      mazowieckiej potęgi brzydzi się rozwiązaniami zielonego stolika?
      • z Tumskiego Wzgórza Zgłoś komentarz
       Złoty bezjajeczny Marcinku- zamiast bawić się w tą żałosną napinkę z multikonta, w której z roku na rok jesteś coraz słabszy, poproś kolegę Choinkowskiego o korepetycje z pisania
       Czytaj całość
       artykułów. Przeczytaj i popatrz jak to się robi bez kopiuj/wklej z innych portali ;)
       • Abaloo Zgłoś komentarz
        WISŁA1947, życie jest jednak przewrotne... jeszcze niedawno żądałeś odebranie miejsca w LM Vive, szydziłeś ze zbiórki a teraz w Płocku trwa zbiórka na taczkę dla prezesa a Ty cicho
        Czytaj całość
        siedzisz? bądz tak aktywny jak w opiniowaniu Vive i jego prezesa. A propos, jak z tym komornikiem?
        • WISŁA1947 Zgłoś komentarz
         Złoty szczytował - siedem komentarzy z rzędu :) Złoty ciekawe dlaczego nic nie piszesz o grubej bibie jaka od kilku dni rozgrywa się na "nafciarkach", pilnie śledzisz każdy
         Czytaj całość
         komentarz a TAKIE CUDA ominąłeś? Popraw się!
         • Złoty Bogdan Zgłoś komentarz
          @ck na pewno wśród tych osób nie ma prezesa Czwartka, chłopina przestał się już łudzić :) "Mówiliśmy przed chwilą o tytule mistrzowskim... nie chcę wyjść jako śmieszna osoba
          Czytaj całość
          myśląca, że są szanse."
          • ck Zgłoś komentarz
           P.s. Chciałbym poznać te 15 % osób z pytania sondażowego, które wierzą, że orlen wisełka w sezonie 2022/2023 zdobędzie MP :)
           • ck Zgłoś komentarz
            No cóż. Jaki klubik taki prezes. Tak śmiesznego i nie mającego pojęcia o profesjonalnym sporcie prezesa nie mają nawet wiejskie kluby z lig okręgowych:). Ej, płocczaki powinniście
            Czytaj całość
            prezesowi zaśpiewać: "Łubudubu łubudubu niech żyje nam prezes naszego klubu, niech żyje nam!" Ale beka buhahhaaaa
            • Złoty Bogdan Zgłoś komentarz
             Najlepsze zostawiłem sobie na koniec, taka "truskawka na torcie" :) "Skromnie powiem, że najtrudniej jest mi się chwalić. Oczywiście, wiele rzeczy mogło być wykonanych
             Czytaj całość
             lepiej, można powiedzieć, co nie zostało zrobione, a co mogło być bardziej dopieszczone." Chciałbym mieć takiego skromnego prezesa, który by mnie tak dopieszczał :)
             • Złoty Bogdan Zgłoś komentarz
              "Na pewno nie chodzi o zawodników "na zakręcie". Nie jesteśmy "przechowalnią"; nie chcę tutaj nikogo obrazić, natomiast nie jesteśmy klubem, który będzie
              Czytaj całość
              ostatnim danego zawodnika, gdzie rozegra jeden sezon i odejdzie na emeryturę."...............powiedział prezes Czwartek,................po czym zatrudnił Igropulo :)
              Zobacz więcej komentarzy (51)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×