Szczypiorniści Tatrana nie sprostali niemieckiemu drugoliwcowi

Zawodnicy Tatrana Prešov w miniony weekend przebywali na Węgrzech, gdzie wzięli udział w międzynarodowym turnieju. Mistrz Słowacji triumfował w tej imprezie. Od poniedziałku nasi sąsiedzi szukają formy w Niemczech.

Wojciech Święch

Ich pierwszym rywalem był zespół TSG Groß-Bieberau z miejscowej 2. Bundesligi Süd. Podopieczni trenera Rastislava Trtíka od pierwszego gwizdka sędziego mieli problemy z gospodarzami. Miejscowi bardzo szybko objęli prowadzenie w stosunku 5:0. Po dwudziestu minutach gry szkoleniowiec drużyny z Hesji, Thomas Göttmann dokonał czterech roszad w składzie. Od tej pory szczypiorniści TSG Groß-Bieberau nie prezentowali się tak dobrze na parkiecie, choć na przerwę schodzili z boiska prowadząc 16:13.

Po zmianie stron gospodarze starali się grać konsekwentnie. W 44. minucie meczu towarzyskiego prowadzili oni 22:17, choć za rywala mieli zespół, który ma doświadczenie w europejskich pucharach. W 50. minucie miejscowi powiększyli swoją przewagę do sześciu bramek. Zawodnicy Tatrana próbowali upilnować w akcjach ofensywnych Maximiliana Schuberta. Jednak młodzieżowy reprezentant Niemiec popisał się dwoma celnymi uderzeniami z dystansu. Przyjezdni nie byli w stanie odrobić strat i sparing zakończył się zwycięstwem TSG Groß-Bieberau w stosunku 29:27.

We wtorek kierownictwo Tatrana Prešov zaplanowało spotkanie towarzyskie z drużyną TV Grosswallstadt, która powinna być bardziej wymagającym przeciwnikiem niż TSG Groß-Bieberau.

TSG Groß-Bieberau - Tatran Prešov 29:27 (16:13)