PGNiG Superliga. Bramkarski talent w Opolu. Gwardia prężnie działa na rynku

Reprezentant Polski juniorów Jakub Ałaj związał się od sezonu 2021/22 z Gwardią Opole. To pierwszy transfer w drużynie Rafała Kuptela. W kolejnych dniach powinny został ogłoszone kolejne ruchy.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Jakub Ałaj Materiały prasowe / Gwardia Opole / Na zdjęciu: Jakub Ałaj
18-latek jest wychowankiem Szczypiorniaka Olsztyn, ale od dwóch sezonów występuje w rozgrywkach jako uczeń kieleckiego SMS-u. - Jest to bardzo perspektywiczny, młody chłopak. Wierzymy, że Kuba nie tylko wzmocni rywalizację wśród naszych bramkarzy, ale i zwiększy jej jakość. Podpisaliśmy trzyletni kontrakt, który jedynie dowodzi temu, iż wiążemy z nim naprawdę spore nadzieje - komentuje dyrektor sportowy klubu Tomasz Wróbel.

Jakub Ałaj będzie konkurował o rolę zmiennika Adama Malchera razem z Dawidem Balcerkiem i Mateuszem Lellkiem.

Uczeń SMS-u od roku pokazuje swój potencjał w I lidze w barwach reprezentacji kieleckiej szkoły. Mierzący 201 cm reprezentant Polski zadebiutował w II lidze jako 16-latek.

- Tak naprawdę od dłuższego czasu śledzę losy Gwardii i sam klub robi na mnie spore wrażenie. Myślę, że to idealny kierunek pod kątem mojego rozwoju i cieszę się, że udało się sfinalizować ten kontrakt - mówi Ałaj.

ZOBACZ:
Wisła straciła punkty w LE
Klęska Łomży Vive w Paryżu

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Sędzia zatrzymał strzał do niemal pustej bramki
Czy popierasz sposób budowy Gwardii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×