PGNiG Superliga Kobiet. Pogrom w drugiej połowie. Eurobud JKS pokazał klasę

Eurobud JKS Jarosław pokazał się z doskonałej strony w drugiej połowie meczu z KPR Ruchem Chorzów. Zespół z Podkarpacia wygrał tę część 22:13, a całe spotkanie 35:26.

Michał Gałęzewski
zawodniczki Eurobudu JKS Jarosław Materiały prasowe / Przemek Gąbka/MKS Perła Lublin / Na zdjęciu: zawodniczki Eurobudu JKS Jarosław
Faworytkami meczu były szczypiornistki z Jarosławia, za którymi stała nie tylko własna hala, ale również wyniki w poprzednich spotkaniach. Starcie z outsiderem tabeli od początku było wyrównane. Jeszcze w 8. minucie po bramce Natalii Stokowiec to zespół gości prowadził 4:3.

W tym momencie jednak Eurobud JKS zaczął przeważać, duża w tym zasługa Julii Pietras, najskuteczniejszej zawodniczki całego spotkania. Jarosławianki zaliczyły pierwszą serię czterech bramek zdobytych z rzędu i Vit Teleky - trener Ruchu, który w nieprzyjemnych okolicznościach pożegnał się w trakcie sezonu z Eurobud JKS-em - poprosił o czas.

Nie przyniosło to szybko pozytywnego rezultatu. Jeszcze na pięć minut przed przerwą, po bramce Aleksandry Zimny na tablicy wyników widniał rezultat 13:8. W tym momencie jednak zawodniczki z Chorzowa zaczęły odrabiać straty. Zaczęło się od bramek Karoliny Jasinowskiej, a po tym jak dwa karne z rzędu wykorzystała Katarzyny Wilczek, do szatni obie drużyny schodziły przy remisie 13:13.

Druga połowa należała już do faworytek. Szybko w Eurobud JKS-ie zaczęły trafiać do bramki rywalek Olesia Parandij i Julia Pietras, a przewaga zespołu z Podkarpacia rosła w bardzo szybkim tempie. Nieudane akcje mnożyły kolejne błędy - w trakcie całego spotkania Ruch miał ich 17, przy zaledwie 7 ze strony jarosławianek.

Do samego końca Eurobud JKS już tylko podwyższał przewagę, która wynosiła po bramce Kingi Strózik dziesięć bramek. Wynik spotkania - 35:26 ustaliła Aleksandra Sójka.

Eurobud JKS Jarosław - KPR Ruch Chorzów 35:26 (13:13)

Eurobud JKS: Szczurek, Ciąćka - Pietras 10, Parandij 8, Zimny 5, Kozimur 5, Nieściaruk 3, Strózik 2, Guziewicz 1, Mikosz 1 oraz Żukowska, Doniec, Matuszczyk.