I liga mężczyzn grupa A. MKS Grudziądz i Warmia Energa wygrały mecze na szczycie

W weekend odbyły się mecze grupy A I ligi mężczyzn. W najważniejszych spotkaniach MKS Grudziądz pokonał bezbarwną w tym sezonie Nielbę, natomiast w Olsztynie Warmia Energa uporała się z SPR GKS Autoinwest Żukowo.

Michał Gałęzewski
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka
Na pozycji lidera tabeli grupy A ponownie plasuje się MKS Grudziądz. Zawodnicy, którzy jeszcze niedawno grali w drugiej lidze wygrali z mającą od lat ambicje Nielbą Wągrowiec 28:26. Jeszcze w 40. minucie goście prowadzili różnicą dwóch bramek, jednak ostatnie akcje należały do grudziądzan, dla których aż 11 bramek rzucił Paweł Kruszewski.

W Olsztynie Warmia Energa mierzyła się z SPR GKS-em Autoinwest Żukowo. Od stanu 6:5, na boisku istnieli już tylko gospodarze, dla których dobrze w ofensywie grał Marcin Malewski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:8. Po przerwie drużyna z Żukowa mozolnie odrabiała straty i na 5 minut przed końcem przegrywała różnicą trzech bramek. Sama końcówka należała jednak już do olsztynian, którzy zwyciężyli 33:29.

Ostatni w tabeli Tytani Wejherowo ulegli Gwardii Koszalin 30:33, dzięki czemu koszalinianie awansowali na czwartą lokatę, przeskakując mający mecz mniej zespół Nielby. Do czołówki dąży też USAR Kwidzyn, który tym razem rozprawił się z Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna.