I liga mężczyzn grupa D. Padwa wróciła na fotel lidera, 11 serii rzutów karnych w Sandomierzu

Po zwycięstwie z zespołem z Chrzanowa, MKS Padwa Zamość wróciła na fotel lidera grupy D I ligi mężczyzn. W Kielcach nieoczekiwanie przegrało Zagłębie, które dotąd prowadziło w ligowej tabeli.

Michał Gałęzewski
szczypiorniści Padwy Zamość Materiały prasowe / Na zdjęciu: szczypiorniści Padwy Zamość
Spora niespodzianka miała miejsce w Kielcach. Miejscowy AZS UJK po pasjonującym spotkaniu pokonał MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 28:27! Jeszcze w ostatniej minucie po bramce Mariusza Kempysa był remis, jednak dzięki celnemu rzutowi Kacpra Pawłowskiego, komplet punktów został w Kielcach. Inny zespół z tego miasta, SMS ZPRP również napsuł krwi faworytowi, jednak ostatecznie przegrał 23:27 z Orlen Upstream SRS-em.

Na pierwsze miejsce awansowała mająca mecz mniej od rywala z Przemyśla Padwa Zamość, która zgodnie z oczekiwaniami pokonała Unimetal Recykling MTS Chrzanów 32:28. Wygrana ta nie przyszła jednak zamościanom łatwo. Na dwie minuty przed końcem było 29:28, ostatnie trzy bramki rzucił jednak Konrad Bajwoluk.

Wielkie emocje miały miejsce w Sandomierzu. Miejscowa Wisła po 60 minutach remisowała z Viretem CMC Zawiercie 22:22. Do rozstrzygnięcia zwycięzcy potrzebowano aż 11 serii rzutów karnych! W nich 9:8 wygrał Viret CMC. Pewne zwycięstwo odniosło natomiast KSZO, które wygrało 30:24 z KSSPR-em Końskie.