PGNiG Superliga. Duże wzmocnienie Grupa Azoty SPR-u Tarnów

Grupa Azoty SPR Tarnów dokonał solidnego wzmocnienia. Do drużyny z Małopolski przechodzi Białorusin Aleksandr Buszkow, który przez ostatnich 12 sezonów grał w Górniku Zabrze.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Aleksandr Buszkow Materiały prasowe / NMC Górnik Zabrze / Na zdjęciu: Aleksandr Buszkow
Tarnowianie przedłużyli już kontrakty z wszystkimi zawodnikami z dotychczasowego składu, z którymi chcą kontynuować współpracę. Przyszedł czas na wzmocnienia z zewnątrz. Pierwszym zawodnikiem, który przeszedł do tarnowskiego klubu jest doświadczony Aleksandr Buszkow, który w PGNiG Superlidze rozegrał 283 mecze, w których rzucił 736 bramek.

Białorusin szuka nowych wyzwań. - W Górniku Zabrze spędziłem 12 lat. Po wielu sezonach spędzonych na Śląsku przyszedł czas na zmianę, którą traktuję jako nowe wyzwanie. Wciąż chcę rywalizować o najwyższe cele, a do nowej drużyny z pewnością wniosę doświadczenie zdobyte na superligowych parkietach. Cieszę się także, że będę miał okazję ponownie współpracować z trenerem Liljestrandem, który kilka lat temu był trenerem Górnika Zabrze i do dziś bardzo dobrze to wspominam - powiedział po podpisaniu kontraktu.

Z pozyskania skrzydłowego cieszy się prezes Grupa Azoty SPR-u Tarnów. - Sasza to zawodnik świetnie znany wszystkim fanom piłki ręcznej w naszym kraju. Cieszę się, że po kilkunastu latach spędzonych w Zabrzu postanowił podjąć wyzwanie i zdecydował się na podpisanie kontraktu z naszym klubem. Jestem pewien, że do drużyny wniesie coś więcej, niż tylko sportowe umiejętności. W zespole poza młodymi talentami, nieocenioną wartością jest także doświadczenie, i wierzę w to, że zarówno styl gry Aleksandra, jak i jego charyzma, pozwolą nam na sięganie po coraz wyższe cele - skomentował Krzysztof Mogielnicki.

Aleksandr Buszkow podpisał dwuletni kontrakt z tarnowianami. Oznacza to, że będzie występował w tej drużynie przynajmniej do końca sezonu 2022/23.

Czytaj także:
Wybrzeże zaprezentowało nowe stroje
Kolejny talent w Głogowie

ZOBACZ WIDEO: Piękne słowa o Natalii Partyce. "Autentyczność, determinacja, odpowiedzialność"
Czy Aleksandr Buszkow będzie jednym z liderów tarnowian?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×