Szykuje się wielki dzień w Kolstad. Cała Europa czeka na transfery

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Sigvaldi Gudjonsson
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Sigvaldi Gudjonsson
zdjęcie autora artykułu

Nowy gracz na rynku transferowym. Lada dzień norweskie Kolstad powinno ogłosić skład na sezon 2022/23, w którym nie brakuje znanych nazwisk.

Zdaniem tv2.no, w niedzielę 31 października klub z Trondheim poinformuje o pozyskaniu kilku graczy, którzy mają pomóc w zdobyciu mistrzostwa Norwegii, co powinno zapewnić miejsce w Lidze Mistrzów od sezonu 2023/24.

Na razie Kolstad Handball planuje pozyskać bramkarza Torbjorna Bergeruda z GOG, prawego rozgrywającego Kenta Robina Tonnesena z Picku Szeged, obrotowego Magdeburga Magnusa Gulleruda, środkowego Goeppingen Janusa Dadiego Smarasona i prawoskrzydłowy Łomży Vive Kielce Sigvaldiego Gudjonssona. Z takimi wzmocnieniami Kolstad ma duże szansę na zdetronizowanie Elverum.

Docelowo w 2023 roku klub z Trondheim ma zagrać w Lidze Mistrzów, wówczas do składu dołączą - przynajmniej według norweskich mediów - największe gwiazdy tamtejszej piłki ręcznej - Sander Sagosen z THW Kiel i Magnus Abelvik Roed z Flensburga.

Na ciekawy ruch zdecydowało się też Melsungen. Nowy zespół Adama Morawskiego pozyskał w trybie natychmiastowym znanego z Vardaru Skopje obrotowego Glieba Kałarasza.

ZOBACZ: Sensacja w Bukareszcie Faworyt z problemami w Lidze Mistrzów

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Wygląda jak modelka. "Polska" krew!

Źródło artykułu: