Faworyt z problemami w Lidze Mistrzów, nowe francuskie objawienie

Vardar Skopje postawił się THW Kiel, jeden z faworytów rozgrywek odwrócił losy meczu po przerwie. W Montpellier bryluje następca Melvyna Richardssona.

Marcin Górczyński
drużyna THW Kiel Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: drużyna THW Kiel
W Skopje było naprawdę ciekawie, Vardar nie odpuszczał Zebrom, szczególnie przed przerwą. Rewelacyjne zawody rozgrywał bramkarz Martin Tomovski, broniący w pierwszej połowie ze skutecznością 50 proc. Jeszcze bardziej w oczy rzucał się najstarszy na placu Timur Dibirow. Koledzy robili wszystko, by doprowadzić do finalizacji akcji przez Rosjanina, a weteran trafił do siatki siedem razy w ciągu 30 minut. Jan Czuwara chyba w tym sezonie nie pogra w Lidze Mistrzów przy Dibirowie.

Wynik 13:10 zapowiadał niespodziankę, ale THW w końcu musiało się obudzić. Kilończycy zamknęli drogę do bramki na kilka minut, odrobili straty, a potem objęli prowadzenie. Pieczę nad wszystkim trzymał Domagoj Duvnjak, zakażonego koronawirusem Steffena Weinholda godnie zastąpił Harald Reinkind. Spośród Polaków z Vardaru zaprezentował się jedynie Patryk Walczak, będący jednym z obrońców.

Na zwycięski szlak wrócił MOL-Pick Szeged. Mistrzowie Węgier niedawno stracili punkty z Elverum, z Aalborgiem zagrali niezłe zawody, ale do końca musieli mieć się na baczności Bohaterem Roland Mikler, Madziar odbił 14 piłek, w tym kilka razy bardzo efektownie (nawet podwójne parady).

Montpellier doczekało się nowego lidera. Julien Bos staje się jedną z najgroźniejszych armat w Lidze Mistrzów, tym razem trafił siedem razy. Prawy rozgrywający, choć już 23-letni, jest jednym z objawień sezonu. RK PPD Zagrzeb po kiepskim fragmencie w drugiej połowie nie zdołała już postawić się Montpellier.

MOL-Pick Szeged - Aalborg Handbold 31:28 (17:13)
Najwięcej bramek: dla Picku - Imanol Garciandia, Bence Banhidi, Borut Mackovsek - po 5; dla Aalborga - Sebastian Barthold 7, Felix Claar 6, Kristian Bjornsen 4

Vardar Skopje - THW Kiel 26:29 (13:10)
Najwięcej bramek: dla Vardaru - Timur Dibirow 10; dla THW - Domagoj Duvnjak 7, Harald Reinkind, Niclas Ekberg - po 6

RK PPD Zagrzeb - Montpellier HB 22:25 (13:12)
Najwięcej bramek: dla RK PPD - Zvonimir Srna 5, Luka Lovre Klarica 4; dla Montpellier - Julien Bos 7, Gilberto Duarte 4

ZOBACZ: Niesamowita bramka polskiego zespołu w Lidze Mistrzów Liderki nie zawiodły w Superlidze