Lider Ligi Centralnej powiększył przewagę

W sobotę odbył się komplet spotkań 11. kolejki Ligi Centralnej. Ze względu na porażkę AZS-u AWF Biała Podlaska, Arged KPR Ostrovia powiększyła przewagę nad wiceliderem do czterech punktów.

Michał Gałęzewski
zawodnicy KPR Ostrovii Ostrów Wlkp WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: zawodnicy KPR Ostrovii Ostrów Wlkp.
W tym sezonie jak dotąd liczyły się tylko dwie drużyny. AZS AWF Biała Podlaska pojechała jednak do Legionowa, gdzie doskonale spisywał się miejscowy KPR. Ekipa z Mazowsza już do przerwy prowadziła 16:9, by po zmianie stron podwyższyć przewagę do dziewięciu bramek różnicy. Ostatecznie KPR wygrał 29:24.

Na porażce największego rywala skorzystała Arged KPR Ostrovia, która kontrolowała sytuację w meczu z MKS-em Grudziądz i zwyciężyła 29:22. Dużo ciekawiej było w Olsztynie, gdzie po 60 minutach meczu było 27:27. Potrzebnych było aż 13 serii rzutów karnych i ostatecznie wygrał Orlen Upstream SRS Przemyśl, dla którego bramkę na wagę zwycięstwa rzucił Tomasz Kulka.

Bardzo ciekawe były derby Dolnego Śląska, gdzie jeszcze w ostatniej minucie Śląsk remisował z Miedzią 26:26. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył najskuteczniejszy w szeregach gospodarzy, Kacper Okapa. Do samego końca toczyła się też walka o zwycięstwo w Wieluniu i w Zamościu. MKS przegrał u siebie z Budnex Stalą Gorzów 28:29, a Padwa pokonała ekipę z Żukowa 27:25.

Wysokie zwycięstwo odniosła natomiast Nielba Wągrowiec, która wygrała 41:30 z Zagłębiem Sosnowiec.