ME 2022. Rywale Polaków osłabieni. Kadrowicz wypadł przez... szczepienia

Niemcy bez czterech dość istotnych zawodników w trakcie ME 2022 w piłce ręcznej. Nasi zachodzi sąsiedzi będą grupowymi rywalami Polaków.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Mecz Polska - Niemcy podczas MŚ 2021 Materiały prasowe / IHF / Egypt 2021 27th Men's Handball World Championship / Mecz Polska - Niemcy podczas MŚ 2021
Już tradycyjnie Niemcy mają spore problemy kadrowe przed wielkim turniejem. Fabian Wiede po raz kolejny opuści imprezę mistrzowską, tym razem z powodów rodzinnych. Podobne przyczyny uniemożliwiły udział w ME 2022 Patrickowi Groetzkiemu, prawoskrzydłowy Rhein-Neckar Loewen na dniach zostanie ojcem.

Zaskoczeniem nie jest też nieobecność Paula Druxa, od pewnego czasu zmagającym się z urazem. Na własne życzenie z turnieju wypisał się najmniej znany z tego towarzystwa Juri Knorr. Wielki talent niemieckiej piłki ręcznej, choć przed rokiem dość ciężko przeszedł COVID-19, nie zdecydował się na zaszczepienie (a to warunek udziału w ME 2022).

Już po igrzyskach w Tokio swoją karierę reprezentacyjną zakończyli trzej niedawni podstawowi reprezentanci - Uwe Gensheimer, Steffen Weinhold i Hendrik Pekeler.

Oprócz przechodzących przemianę pokoleniową Niemców, rywalami grupowymi Polaków będą Austriacy i Białorusini.

ZOBACZ:
Wielki pech Wiktora Kawki
Lijewski na nowo poskładał Górnika

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wzruszające sceny. Nagranie polubiło już ponad milion osób!
Czy Polacy pokonają Niemców podczas ME 2022?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×