Ostrowianie zrobili kolejny krok do PGNiG Superligi

Zawodnicy Arged KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski wygrali zaległy mecz w Legnicy z miejscowym zespołem MSPR Siódmka-Miedź-Huras i umocnili się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

Michał Gałęzewski
zawodnicy KPR Ostrovii Ostrów Wlkp WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: zawodnicy KPR Ostrovii Ostrów Wlkp.
Większość spotkań 15. kolejki Ligi Centralnej odbyło się w miniony weekend. Pozostał jeszcze właśnie tylko mecz w Legnicy. Od początku goście wyszli na prowadzenie 5:1, jednak tym razem legniczanie potrafili odpowiedzieć i gdy trafił Sebastian Włoskiewicz, w 14. minucie było 4:5. Od tego momentu jednak faworyci zaczęli dominować.

Miedź nie potrafiła rzucać bramek, czego nie można powiedzieć o drużynie Macieja Nowakowskiego. Ostrovia w 29. minucie prowadziła już 15:9, tuż przed zmianą stron Miedź zmniejszyła straty do sześciu bramek.

W drugiej połowie jednak goście nie pozwolili Miedzi na wiele, kontrolując wynik spotkania. Duża w tym zasługa Bartosza Smolińskiego, który rzucił 11 bramek. Ostrowianie wygrali 35:27 i powiększyli przewagę nad resztą stawki w Lidze Centralnej. Mają 7 punktów przewagi nad wiceliderem.

15. kolejka Ligi Centralnej, sobotni mecz:

MKS Siódemka-Huras-Miedź Legnica - Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 27:35 (9:15)

Najwięcej bramek: dla Miedzi - Mateusz Wychowaniec 8, Dominik Nowosielski 5, Hubert Kuliński 3; dla Ostrovii - Bartosz Smoliński 11, Kamil Adamski 7, Artur Klopsteg, Patryk Marciniak - po 4.