Eurobud JKS Jarosław robi swoje. Pościg o brąz trwa w najlepsze

Eurobud JKS Jarosław wciąż za mocny dla Młynów Stoisław Koszalin. Ekipa z Podkarpacia pokonała swoje rywalki już po raz czwarty w tym sezonie.

Małgorzata Boluk
Magda Balsam WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Magda Balsam
- Wydaje mi się, że w dużej mierze "przespałyśmy" ten mecz. Pierwsza połowa wyglądała tragicznie. Rzucałyśmy albo obok bramki albo w bramkarkę i z tego szły szybkie kontry, a jarosławski zespół słynie przecież z tego, że ma fantastyczne skrzydłowe, które biegają do kontry, a my nie potrafiłyśmy za nią wracać. W drugiej połowie było już nieco lepiej, ale nie dałyśmy rady dogonić wyniku - powiedziała po meczu obrotowa Młynów Stoisław Koszalin, Hanna Rycharska.

Kiedy walczy się o medal i ma się na swoim koncie tyle samo punktów co rywalki (KPR Gminy Kobierzyce - przyp. red.), porażka nie wchodzi w grę. Doskonale wiedziały o tym zawodniczki Reidara Moistada, które w pierwszej części spotkania nie pozwoliły Młynom Stoisław na zbyt wiele i wypracowały sobie do przerwy solidną przewagę.

Na bocznym rozegraniu odpaliła Aleksandra Zimny, dobrze zespołem pokierowała Walentyna Nestsiaruk, w bramce nie zawodziła Weronika Kordowiecka, a na prawej flance standardowo jakość dawała Magda Balsam, która rywalizuje z Magdą Więckowską o tytuł królowej strzelczyń.

W Młynach Stoisław Koszalin wyróżniały się z kolei obrotowa Hanna Rycharska i rozgrywająca Karolina Mokrzka. Zaangażowania nie brakowało, ale pierwsza nieudana połowa w zasadzie przekreśliła szanse miejscowych na korzystny wynik w piątkowym spotkaniu.

Koszalinianki próbowały jeszcze naciskać (16:21 w 41'), ale Eurobud JKS Jarosław konsekwentnie robił swoje i sięgnął po komplet punktów. MVP meczu została wybrana Magda Balsam.

Młyny Stoisław Koszalin - Eurobud JKS Jarosław 27:33 (9:17)

Młyny Stoisław: Filończuk, Prudzienica - Urbaniak 4, Mączka 4, Lipok 1, Zaleśny 2, Haric, Mokrzka 5, Żukowska 1, Rycharska 7, Kurdzielewicz 3, Borysławska.

Eurobud JKS: Kordowiecka, Durasinović, Kukharchyk - Balsam 8, Gadzina 3, Dorsz 1, Mrden 2, Matuszczyk 2, Nestsiaruk 7, Zimny 9, Smolinh, Kozimur 1.

---> Rollercoster w Lublinie. Vitoria Macedo ponownie bohaterką KPR Gminy Kobierzyce