W tym artykule dowiesz się o:
Bramkarz: Artur Banisz (NMC Powen Zabrze) [2]
NMC Powen Zabrze sprawił małą niespodziankę pokonując wyżej notowaną Tauron Stal Mielec. Duży wkład w zwycięstwo zabrzańskiego zespołu miał Artur Banisz. Doświadczony bramkarz wielokrotnie ratował swoją drużynę przed utratą bramki, wychodząc zwycięską ręką także z kilku pojedynków sam na sam. Przy tak wyrównanym spotkaniu interwencje te były na wagę złota.
Lewe skrzydło: Wojciech Zydroń (Gaz-System Pogoń Szczecin) [6]
Gaz-System Pogoń Szczecin zdemolował AZS Czuwaj Przemyśl. Do bramki beniaminka najczęściej trafiał Wojciech Zydroń. Niezwykle doświadczony zawodnik w spotkaniu z Czuwajem zaliczył dziesięć trafień. To właśnie skrzydłowy, obok Mateusza Zaremby, dał się najmocniej we znaki defensywie przemyślan. Zydroń świetnie wykańczał kontrataki, imponował perfekcyjną techniką, dwukrotnie efektownym lobem trafił z linii siedmiu metrów.
Lewe rozegranie: Michał Adamuszek (MMTS Kwidzyn) [5]
MMTS Kwidzyn nie zdołał sprawić niespodzianki w pojedynku z Vive Targami Kielce. W nie najlepiej dysponowanym w ostatnim czasie kwidzyńskim zespole wyróżniającą się postacią był Michał Adamuszek. Rozgrywający był mocnym punktem defensywy MMTS-u, w ataku stwarzał największe zagrożenie pod bramką kielczan, samemu kończył akcje oraz starał się współpracować z kołem. W meczowym protokole zapisał się pięć razy.
Środek rozegrania: Grzegorz Tkaczyk (Vive Targi Kielce) [2]
Vive Targi Kielce nie miały większych problemów z pokonaniem MMTS-u Kwidzyn. W zespole mistrza Polski świetnie zaprezentował się Grzegorz Tkaczyk. Pod nieobecność Tomasza Rosińskiego i Urosa Zormana grą kieleckiego teamu świetnie dyrygował "Młody". Rozgrywający również często bombardował bramkę MMTS-u rzutami z drugiej linii, siedmiokrotnie pokonując Sebastiana Suchowicza.
Prawe rozegranie: Mariusz Jurasik (NMC Powen Zabrze) [4]
NMC Powen Zabrze drugą część sezonu rozpoczął fantastycznie. Po zwycięstwie w Kwidzynie przyszła wygrana nad Tauron Stalą Mielec. W zabrzańskim zespole rewelacyjnie spisuje się Mariusz Jurasik. Rozgrywający do bramki brązowego medalisty trafił aż dziesięć razy, biorąc na swoje barki odpowiedzialność w decydujących momentach meczu. Imponować może również jego współpraca z kolegami, ze skrzydłem oraz kołem. "Józek" wypracował innym zawodnikom wiele dogodnych pozycji rzutowych. Dziś trudno wyobrazić sobie zespół z Zabrza bez tego zawodnika.
Prawe skrzydło: Thorir Olafsson (Vive Targi Kielce) [6]
Pod nieobecność Ivana Cupicia prym na prawy skrzydle Vive Targów Kielce wiedzie Thorir Olafsson. W pojedynku z MMTS-em Kwidzyn islandzki zawodnik ponownie był wyróżniającym się graczem w zespole mistrza Polski. We znaki kwidzynianom dał się szczególnie w pierwszych fragmentach spotkania, kiedy to skutecznie wykańczał kontrataki swojego zespołu. Do bramki MMTS trafił pięć razy.
Kołowy: Rastko Stojković (Vive Targi Kielce) [1]
Dopiero w 15. kolejce po raz pierwszy w naszym zestawieniu znalazł się Rastko Stojković, który w poprzednich trzech latach wybierany był przez nasz portal najlepszym kołowym PGNiG Superligi. Serbski zawodnik w bieżących rozgrywkach nie imponuje tak świetną formą. Inaczej było w pojedynku z MMTS-em Kwidzyn, w którym Stojković prezentował zabójczą skuteczność z koła, kontrataku i linii siedmiu metrów. Spotkanie zakończył z dorobkiem trzynastu bramek.
Ławka rezerwowych: Bramkarz: Paweł Kiepulski (Siódemka Miedź Legnica) [3] Lewe skrzydło: Adam Skrabania (Siódemka Miedź Legnica) [2] Lewe rozegranie: Michał Jurecki (Vive Targi Kielce) [3] Środek rozegrania: Piotr Masłowski (Azoty Puławy) [3] Prawe rozegranie: Marek Szpera (Tauron Stal Mielec) [2] Prawe skrzydło: Jacek Wardziński (Gaz-System Pogoń Szczecin) [1] Kołowy: Michał Peret (MMTS Kwidzyn) [2]
* Liczba w nawiasie [] oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu portalu SportoweFakty.pl