Sylwetki największych gwiazd reprezentacji Hiszpanii

Reprezentacja Hiszpanii to prawdziwa plejada gwiazd. W drużynie tej nie znajdziemy słabych punktów. Kogo najbardziej muszą obawiać się polscy szczypiorniści?

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Joan Canellas (THW Kiel)

Data urodzenia: 30.09.1986
Wzrost / Waga: 198 cm / 100 kg

Bramki na MŚ 2015: 32
Asysty na MŚ 2015: 19

Joan Canellas karierę klubową rozpoczął w BM Granollers. Sukcesy święcił jednak grając w dwóch największych hiszpańskich drużynach FC Barcelonie oraz BM Ciudad Real. Z tym drugiem zespołem w 2010 roku wygrał Ligę Mistrzów. Kryzys finansowy, który mocno dotknął hiszpańską piłką ręczną spowodował upadek klubu i zawodnik w 2013 roku przeniósł się do HSV Hamburg. Długo jednak tam nie pograł, bowiem HSV także popadł w tarapaty finansowe. To spowodowało transferem do THW Kiel przed startem obecnych rozgrywek. 

W reprezentacji Hiszpanii zadebiutował w 2009 roku. Jego największym sukcesem indywidualnym jest tytuł która strzelców wywalczony na mistrzostwach Europy w Danii. Znakomicie spisuje się także na rozgrywanym w Katarze mundialu. Do tej pory zdobył 32 bramki potrzebując do tego 56 rzutów. Trafień tych mogłoby być jeszcze więcej, jednak na tym turnieju za wykonywanie rzutów karnych odpowiedzialny jest przede wszystkim Valero Rivera.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
 • Arek Pilarczyk Zgłoś komentarz
  Po pierwszym gwizdku sędziego Polacy i Hiszpanie powinni usiąść na boisku i zagrać w karty, domino, szachy i inne gry. Po co ten mecz? Nie widzicie, że cały ten turniej to fikcja,
  Czytaj całość
  kupiono dosłownie wszystko, organizację turnieju, zawodników, sędziów i o zgrozo kibiców. Inne drużyny są tylko marionetkami w rękach szejków. Liczy się tylko SRATAR, więc niech sobie wezmą wszystkie medale. Żeby dotarło do tych sprzedawczyków z IHF Francja też nie powinna rozegrać tego finału. Ale w finale Francja na pewno będzie chciała pokazać, że ogra SRATAR, niestety polegnie tak jak my i Niemcy i dopiero po meczu zobaczą z kim przegrali ale będzie już za późno na protesty, bo mecz się odbył i wszystko będzie "zgodnie z prawem". Obym się mylił, ale wątpię żeby araby odpuściły złoty medal po tych wszystkich przekrętach. Oni idą już na całość i w d...e mają co, kto, myśli. Liczy się tylko ropa i dolary.
  • Materka Zgłoś komentarz
   Haha oj dziennikarze.. Znakomite wejście z Katem literówka