W tym artykule dowiesz się o:
Bramkarka: Beata Kowalczyk (Energa AZS Koszalin) [1]
Pojedynek Olimpii-Beskidu Nowy Sącz z Energą AZS Koszalin należał do bramkarek. Zarówno Beata Kowalczyk jak i jej vis a vis Karolina Szczurek, spisywały się znakomicie. To w dużej mierze dzięki nim, końcowy wynik był tak niski. Golkiperka Akademiczek przyczyniła się tym samym do przełamania serii trzech z rzędu porażek swojej drużyny. W minionej kolejce na słowa uznania zasłużyły również m.in. Sołomija Sziwierska, Weronika Gawlik, Małgorzata Gapska czy Katarzyna Demiańczuk.
Lewe skrzydło: Aleksandra Jędrzejczyk (Start Elbląg) [4]
Aleksandra Jędrzejczyk w ostatnim czasie trafia do naszego zestawienia dość regularnie. Nic w tym jednak dziwnego, bo uniwersalna zawodniczka Startu Elbląg radzi sobie w tym sezonie znakomicie. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy w ostatnim meczu pierwszej fazy rozgrywek postawiły przysłowiową kropkę nad 'i', zasłużenie awansując na fotel lidera. Jędrzejczyk miała w tym sukcesie ogromny udział.
Lewe rozegranie: Sylwia Lisewska (Start Elbląg) [2]
Rewelacja rozgrywek, czyli zespół Startu Elbląg, ma w swoich szeregach kilka liderek. Na pewno jedną z nich jest Sylwia Lisewska, która nie dość, że sama zdobywa sporą liczbę bramek, to jeszcze znakomicie asystuje koleżankom. Stwarza ogromne zagrożenie pod bramką rywalek i daje się we znaki defensywie. Obrończynie gdańskiego beniaminka nie były w stanie jej zatrzymać.
Środek rozegrania: Anna Mączka (KPR Jelenia Góra) [2]
Ostatni w tabeli KPR Jelenia Góra, ma w swoich szeregach jedną z najzdolniejszych zawodniczek w Superlidze. Anna Mączka jest swoistym motorem napędowym zespołu ze stolicy Karkonoszy. W minionej kolejce KPR o mało nie zatrzymał Pogoni Baltica Szczecin, a Mączka była w ataku nie do powstrzymania. Świadczy o tym zresztą fakt, że została najskuteczniejszą snajperką kolejki. W klasyfikacji generalnej plasuje się na dziewiątym miejscu.
Prawe rozegranie: Aleksandra Kucharska (Piotrcovia Piotrków Trybunalski) [1]
Kolejną zawodniczką, która rozegrała bardzo dobre zawody, mimo, że jej drużyna doznała porażki, jest Aleksandra Kucharska z Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Rozgrywająca napsuła w Trójmieście wiele krwi Vistalowi Gdynia. To głównie dzięki niej przyjezdne były w stanie skutecznie odrobić większość strat z pierwszej połowy meczu. Dała pozytywny sygnał do walki. Gospodynie były jednak zbyt silne i to one odniosły zasłużone zwycięstwo.
Prawe skrzydło: Agnieszka Leśniak (Olimpia-Beskid Nowy Sącz) [3]
Odkąd skrzydłowa Góralek gra w pierwszym składzie i jest kapitanem, zmieniła się nie do poznania. Bierze na siebie ciężar gry, motywuje koleżanki. W meczu z Energą AZS Koszalin, po profesorsku wykorzystała cztery rzuty karne, zdobywała fantastyczne bramki z prawego skrzydła, a nie należy zapominać, że jest to zawodniczka praworęczna. Jeden z goli w wykonaniu Agnieszki Leśniak był szczególnej urody - został zdobyty z niemal zerowego kąta.
Kołowa: Kamila Szczecina (Pogoń Baltica Szczecin) [5]
Obrotowa ze Szczecina to już doskonale znana na boiskach Superligi marka. Jej przejście do Pogoni Baltica okazało się strzałem w dziesiątkę, co udowodniła po raz kolejny w trudnym meczu w Jeleniej Górze. Granatowo-bordowe miały spore kłopoty z wywalczeniem dwóch punktów, ale to właśnie m.in. fantastyczna postawa Kamili Szczeciny, pozwoliła odnieść sukces gościom. Brawa po minionej serii należą się ponadto Joannie Szarawadze z MKS-u Selgros Lublin czy Hannie Sądej z Energi AZS Koszalin.
Ławka rezerwowych:
Bramkarka: Sołomija Sziwierska (Start Elbląg) [5] Lewe skrzydło: Małgorzata Rola (MKS Selgros Lublin) [5] Lewe rozegranie: Katarzyna Skonieczna (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk) [4] Środek rozegrania: Emilia Galińska (Vistal Gdynia) [2] Prawe rozegranie: Monika Kobylińska (Vistal Gdynia) [6] Prawe skrzydło: Aneta Łabuda (Vistal Gdynia) [1] Kołowa: Joanna Szarawaga (MKS Selgros Lublin) [2]
W zestawieniu nie uwzględniono meczu Ruch Chorzów - Metraco Zagłębie Lubin, przełożonego na 22 grudnia 2015 roku.
Liczba w nawiasie [] oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu portalu SportoweFakty.pl