Superliga: Górnik Zabrze - KS Azoty Puławy na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
Rozpoczynamy!
Skomentuj 0
60 min. 33:26 - Koniec meczu, Przemysław Krajewski ustalił wynik spotkania. Górnik Zabrze pokonał KS Azoty Puławy 33:26!
Skomentuj 2
59 min. 33:24 - Trzecia bramka Tymoteusza Piątka, młody obrotowy rozstrzelał się w ostatnich minutach. Trafił też Piotr Masłowski, do końca meczu minuta.
Skomentuj 0
58 min. 32:24 - Chaos chaos i jeszcze raz chaos na parkiecie. Zabrzanie spokojnie kontrolują wydarzenia na parkiecie, a trener Patrik Liljestrand pogratulował już wygranej siedzącym na ławce rezerwowych zawodnikom.
Skomentuj 0
56 min. 31:23 - Emocje mocno opadły, gra toczy się już bramka za bramkę. Trafiali Piotr Masłowski i Patryk Kuchczyński. Do końca meczu niecałe pięć minut.
Skomentuj 0
54 min. 30:22 - Dziewiąta bramka Jana Sobola w meczu, tym razem z rzutu karnego. Dla Górnika trafia zaś Tymoteusz Piątek, który zastąpił Łukasza Kandorę.
Skomentuj 1
  • 51 min. 28:21 - Puławianie wykorzystali rozluźnienie w szeregach gospodarzy, zmniejszając nieznacznie straty. Trafiali Adam Skrabania i Jan Sobol i przewaga Górnika stopniała do siedmiu bramek. Trener Liljestrand zmienił jednak całkowicie skład.
    Skomentuj 0
    49 min. 28:19 - Mecz stracił na tempie, zawodnikom obu ekip przytrafia się coraz więcej prostych strat. Karą dwóch minut ukarany został Mariusz Jurasik, wcześniej dziesiątą bramkę w meczu zdobył Bartłomiej Tomczak. Trener Liljestrand zaczyna rotować składem, szansę w ofensywie dostali Adam Twardo i Łukasz Stodtko.
    Skomentuj 1
    46 min. 27:18 - Górnicy rozluźnili nieco szyki obronne, dwie minuty kary otrzymał Adrian Niedośpiał. Azoty nie skorzystały na tym wyjątkowo, zdobywając zaledwie jedną bramkę. Trafił Jan Sobol.
    Skomentuj 0
    44 min. 27:17 - Wynik rywalizacji jest już sprawą przesądzoną, Górnik jednak nie rezygnuje z "dobijania" rywala. Dorobek bramkowy Jurasika wyrównał Bartłomiej Tomczak, po raz dziewiąty wpisując się na listę strzelców.
    Skomentuj 0
    43 min. 26:16 - Trener Bogdan Kowalczyk próbuje ratować wynik - do bramki wszedł Maciej Stęczniewski, indywidualnie kryty jest Mariusz Jurasik. Na razie bez większego skutku.
    Skomentuj 0
    41 min. 25:15 - Nic dzisiaj nie wychodzi Azotom, kompletnie nic. Adam Skrabania przekroczył linię szóstego metra przy kontrze, co z zimną krwią wykorzystali gospodarze, powiększając przewagę do dziesięciu bramek. Co jednak najważniejsze - Górnik w tym czasie grał w osłabieniu!
    Skomentuj 0
    40 min. 24:15 - Jan Sobol wykorzystał rzut karny dla Azotów, ale natychmiast celnym rzutem z biodra odpowiedział Mariusz Jurasik. To jego dziewiąta bramka!
    Skomentuj 0
    38 min. 23:14 - Strata Azotów, Aleksandr Bushkov i już dziewięć bramek przewagi Górnika. Puławianie są bezsilni...
    Skomentuj 0
    37 min. 22:14 - I Górnik ponownie odskakuje. Dwie bardzo ładne bramki ze skrzydła zdobył Bartłomiej Tomczak, za pierwszym razem popisując się piękną wkrętką.
    Skomentuj 1
    35 min. 20:14 - Azoty zaczynają powoli gonić gospodarzy, rzutem z prawego skrzydła Jan Sobol zmniejszył straty do sześciu bramek.
    Skomentuj 0
    33 min. 19:12 - I siły na parkiecie już się wyrównały - "dwójkę" otrzymał Paweł Grzelak, a z karnego nie pomylił się Bartłomiej Tomczak. Słabszy okres gry notuje Vadim Bogdanov, trener Kowalczyk jak na razie nie decyduje się jednak na zmianę w bramce.
    Skomentuj 1
    32 min 18:12 - Sporo działo się na parkiecie w ostatnich sekundach. Najpierw kontrę zabrzan wykończył... Mariusz Jurasik, a następnie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Adam Skrabania. Przy drugiej bramce był faulowany, za co Michał Kubisztal otrzymał dwuminutową karę. Zobaczymy jak puławianie wykorzystają grę w przewadze.
    Skomentuj 0
    31 min. 17:10 - Rozpoczynamy drugą połowę od nieskutecznego ataku gospodarzy. Rzut "Kubła" obronił Vadim Bogdanov.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    Za nami jednak dopiero trzydzieści minut rywalizacji. Puławianie po przerwie zdołają odmienić losy spotkania i wrócą do gry? Zostańcie z nami, druga połowa rozpocznie się za niespełna dziesięć minut!
    Skomentuj 0
    Dwa nazwiska - Mariusz Jurasik i Sebastian Kicki - to powody, dla których Górnik prowadzi do przerwy z Azotami różnicą aż siedmiu bramek. Pierwszy siedmiokrotnie wpisał się na listę strzelców, drugi zanotował ponad dziesięć skutecznych interwencji. Puławianie swoją drogą kilkukrotnie zgubili też piłkę w ataku i spotkali się z ekspresowymi kontrami gospodarzy.
    Skomentuj 1
    30 min. 17:10 - Jan Sobol zdobył dziesiątą bramkę dla gości po szybkim wznowieniu. Górnicy próbowali jeszcze powiększyć swój dorobek przed przerwą, ale rzut Witalija Nata obronił Vadim Bogdanov. Do przerwy 17:10.
    Skomentuj 1
    29 min. 17:9 - Kolejna prosta strata Azotów i z prawego rozegrania nie myli się Mariusz Jurasik. Siódme trafienie "Józka", osiem bramek przewagi Górników.
    Skomentuj 0
    28 min. 16:9 - Adam Babicz przełamał siedmiominutowy impas strzelecki gości, ale Górnicy nie zwalniają tempa - Bartłomiej Tomczak pewnie z rzutu karnego i utrzymuje się siedmiobramkowe prowadzenie gospodarzy.
    Skomentuj 0
    26 min. 15:8 - Nie ma mocnych na Górnik! Najpierw cudowną bramkę zdobył Mariusz Jurasik (piłka trafiła pod samo spojenie bramki Azotów), a po chwili prowadzenie zabrzan po szybkiej kontrze podwyższył Michał Kubisztal. Azoty są w fatalnej sytuacji, zdołają się jeszcze podnieść?
    Skomentuj 0
    25 min. 13:8 - Witalij Nat powiększa przewagę gospodarzy, a Azoty kolejny raz nie wykorzystują swojej okazji w ofensywie. Piotr Masłowski obił tym razem słupek. Górnik przy piłce, o czas prosi jednak Patrik Liljestrand.
    Skomentuj 0
    23 min. 12:8 - Mariusz Jurasik po raz piąty i Górnik odskakuje na cztery trafienia przewagi. Azoty mają spore problemy, puławian skutecznie "leczy" Sebastian Kicki, który teraz obronił rzut Michała Szyby.
    Skomentuj 0
    22 min. 11:8 - Górnik wraca na trzybramkowe prowadzenie po trafieniu Bartłomieja Tomczaka z rzutu karnego. Azoty przy piłce, Krzysztof Łyżwa nie może jednak przebić się z drugiej linii. Kolejna świetna interwencja Sebastiana Kickiego.
    Skomentuj 0
    20 min. 10:8 - I ponownie Sebastian Kicki! Dwie interwencje golkipera Górnika, przy jednym z rzutów faulowanym był jednak gracz Azotów i gościom przyznany został rzut karny. Nie myli się Jan Sobol.
    Skomentuj 0
    19 min. 10:7 - Piękna akcja Górnika zakończona trafieniem Aleksandra Bushkova z koła. Zabrzanie odjeżdżają, to najwyższe ich prowadzenie w meczu.
    Skomentuj 0
    18 min. 9:7 - Rozkręca się powoli Michał Kubisztal, od dobrych kilku minut koncert w bramce Górnika rozgrywa zaś Sebastian Kicki. Golkiper zabrzan wybronił już kilka bardzo trudnych rzutów rywali i to w głównej mierze dzięki jego interwencjom gospodarze są na prowadzeniu.
    Skomentuj 0
    17 min. 8:7 - Moment chaotycznej gry po obu stronach parkietu, przełamany bardzo ładnym rzutem Rafała Przybylskiego z drugiej linii. Azoty zmniejszą straty, ale to Górnik jest przy piłce.
    Skomentuj 0
    15 min. 8:6 - Druga akcja Azotów z rzędu kończy się stratą i Górnik przed szansą powiększenia przewagi do dwóch trafień. Mariusz Jurasik! Czwarta bramka "Józka", zdenerwowany Bogdan Kowalczyk poprosił o czas.
    Skomentuj 0
    14 min. 7:6 - Karą dwóch minut ukarany został Aleksandr Bushkov, ale Azoty zgubiły piłkę. Trafia natomiast Michał Kubisztal i Górnik po raz pierwszy na prowadzeniu!
    Skomentuj 0
    12 min. 6:6 - Natychmiastowa odpowiedź Górnika - rzut karny wywalczył Łukasz Kandora, a na bramkę zamienił go Bartłomiej Tomczak. Na razie obie ekipy idą łeb w łeb.
    Skomentuj 0
    12 min. 5:6 - Przemysław Krajewski po raz czwarty! Nie myli się jak na razie skrzydłowy Azotów.
    Skomentuj 0
    12 min. 5:5 - Dwie szybkie bramki po obu stronach parkietu - najpierw kontrę wykorzystał Przemysław Krajewski, a po chwili po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Mariusz Jurasik.
    Skomentuj 0
    10 min. 4:4 - Górnik wykorzystał grę w osłabieniu i doprowadził do remisu za sprawą Bartłomieja Tomczaka. Szykuje się kolejna przerwa w grze - siatka w puławskiej bramce uległa przedziurawieniu i wymaga związania.
    Skomentuj 0
    10 min. 3:4 - Chwila przerwy w grze, jeden z zabrzan leży na parkiecie. Dwie minuty kary otrzymał Mateusz Kus. Warto zaznaczyć, że w bramce Górnika parę skutecznych interwencji zanotował też Sebastian Kicki. Jak na razie bramkarze obu drużyn występują w głównych rolach.
    Skomentuj 0
    9 min. 3:4 - Vadim Bogdanov! Kolejna jego skuteczna interwencja, tym razem Rosjanin obronił rzut karny egzekwowany przez Michała Kubisztala.
    Skomentuj 0
    7 min. 3:4 - Świetne wejście na polskie parkiety ma jak na razie Vadim Bogdanov! Rosyjski bramkarz zastopował tym razem próbującego go przelobować Mariusza Jurasika. Wcześniej "Józek" zmniejszył straty zabrzan.
    Skomentuj 0
    6 min. 2:4 - Krzysztof Tylutki i Mateusz Jankowski wysuwają Azoty na prowadzenie. Górnicy długo konstruowali swoją akcję, ale dwie skuteczne interwencje zanotował Vadim Bogdanov. Puławianie na razie bardzo agresywnie bronią.
    Skomentuj 0
    4 min. 2:2 - Błąd kroków Krzysztofa Tylutkiego, ale Górnicy nie wykorzystują swojej okazji - Vadim Bogdanov obronił rzut Michała Kubisztala.
    Skomentuj 0
    3 min. 2:2 - Jan Sobol wywalczył rzut karny, który na bramkę pewnie zamienił Przemysław Krajewski. Zabrzanie kolejni raz odpowiadają jednak skuteczną akcją - trafia Aleksandr Bushkov.
    Skomentuj 0
    1 min. 1:1 - Pierwsza akcja puławian zakończona sukcesem - z lewego skrzydła trafił Przemysław Krajewski. Szybka odpowiedź Mariusza Jurasika, jest 1:1.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    Zawodnicy obu drużyn wybiegają już na parkiet, rozpoczęła się przedmeczowa prezentacja. Początek meczu za kilka minut!
    Skomentuj 0
    Poza szesnastką puławskiej drużyny decyzją trener Bogdana Kowalczyka znaleźli się Paweł Grzelak i Vilius Rasimas. Dla Vadima Bogdanova będzie to debiut w barwach KS Azotów Puławy.
    Skomentuj 0
    Do składu Górnika na dzisiejszy mecz powracają Łukasz Stodtko i Robert Orzechowski. W Azotach natomiast szansę debiutu na polskich parkietach otrzyma...
    Skomentuj 0
    Zabrzanie wygrali sześc ostatnich spotkań w rozgrywkach ligowych, puławianie natomiast w minionych tygodniach z powodzeniem rywalizowali w europejskich pucharach, po raz pierwszy w historii klubu meldując się w półfinale Challenge Cup. W związku z tym dzisiejszym mecz zapowiada się ekscytująco.
    Skomentuj 0
    Dzisiejszy mecz może rozstrzygnąć rywalizację o 3. miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Górnikowi Zabrze do przypieczętowania lokaty na podium zmagań wystarczyć będzie zwycięstwo z Azotami. Czy ekipę Patrika Liljestranda stać będzie na triumf?
    Skomentuj 0
    Witam serdecznie i zapraszam na hit 21. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn, mecz o 3. miejsce sezonu zasadniczego, Górnik Zabrze - KS Azoty Puławy! Startujemy już za niecały kwadrans!