LM: Besiktas Stambuł - Orlen Wisła Płock na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
60 min. 30:33 - Wynik meczu ustala Predrag Dacević. Wisła zwycięża z Besiktasem 33:30!
Skomentuj 0
To już koniec naszej relacji z Izmitu, dziękujemy za wspólne emocje i jednocześnie zachęcamy do śledzenia naszych pozostałych relacji na żywo. W Maladze polskie szczypiornistki rywalizują właśnie z Brazylijkami!
Skomentuj 0
To nie był występ, który płoccy zawodnicy i kibice będą wspominać przez lata. Wisła zwyciężyła w Izmicie z Besiktasem, mimo że jej postawa była daleka od oczekiwań. Podopieczni Manolo Cadenasa dopisują do swojego dorobku dwa punkty i są już niemal pewni awansu do fazy TOP 16 Ligi Mistrzów!
Skomentuj 0
59 min. 29:33 - Choć losy rywalizacji są już rozstrzygnięte, to Turcy próbują jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki. Trafia kolejny raz z koła Tolga Özbahar.
Skomentuj 0
57 min. 27:33 - Kolejny przechwyt Wiślaków i kolejna bramka z kontry Valentina Ghionei! To już pewne - Wisła wróci z Izmitu z dwoma punktami!
Skomentuj 0
56 min. 27:32 - Ufff i wszystko wraca do normy! Bramkę z koła zdobył najpierw Kamil Syprzak, w kolejnej akcji Turcy stracili piłkę, a kontratak wykończył Valentin Ghionea.
Skomentuj 0
  • 56 min. 27:30 - Fatalny okres gry! Dwie bramki Senola Boyara i już tylko trzy trafienia przewagi Nafciarzy! Do końca meczu niewiele ponad cztery minuty!
    Skomentuj 0
    54 min. 25:30 - Trafił po raz drugi z rzędu Tolga Özbahar, z upilnowaniem którego kompletnie nie radzą sobie Nafciarze. Trener Cadenas prosi o czas.
    Skomentuj 0
    53 min. 24:30 - Przebudzili się Turcy i zdobywając dwie bramki pod rząd odrobili część strat. Na szczęście trafił też Nemanja Zelenović, bardzo ładnie i swobodnie "wjeżdżając" na szósty metr.
    Skomentuj 0
    51 min. 22:29 - Błąd Ramazan Döne kończy się kontrą Wisły, którą na bramkę zamienił Mariusz Jurkiewicz. Wisła odjeżdża!
    Skomentuj 0
    50 min. 22:28 - No i wszystko już chyba jasne - dwie bramki z rzędu Nafciarzy i Wisła wygrywa już różnicą sześciu trafień! Do końca meczu dziesięć minut, Turcy próbują jeszcze odwrócić losy rywalizacji i trener Besiktasu prosi o czas.
    Skomentuj 0
    48 min. 22:26 - Teraz popisowymi interwencjami popisali się bramkarze obu ekip - rzut karny egzekwowany przez Ghioneę odbił Yunus Özmusul, a po chwili skuteczną obronę zanotował Marcin Wichary. Dobry mecz "Wichury".
    Skomentuj 0
    47 min. 22:26 - Valentin Ghionea utrzymuje czterobramkową przewagę Wiślaków. Wcześniej na listę strzelców wpisał się David Rasić.
    Skomentuj 0
    45 min. 21:25 - Tak jest! Skuteczna interwencja Marcina Wicharego i bardzo ładna bramka Alexandra Tioumentseva wysuwają Wisłę na czterobramkowe prowadzenie! Tak trzymać!
    Skomentuj 0
    43 min. 21:24 - Brawo! Powiększają przewagę Nafciarze, po tym jak na listę strzelców wpisał się duet Mariusz Jurkiewicz - Alexander Tioumentsev. Wisła wygrywa 24:21, przydałoby się powiększyć to prowadzenie o kilka kolejnych bramek!
    Skomentuj 0
    42 min. 21:22 - Kolejna bramka z linii sześciu metrów Tolgi Özbahara i Besiktas pozostaje w grze. Szykują się spore emocje w końcówce meczu.
    Skomentuj 0
    40 min. 20:22 - Odnalazł się na kole Tolga Özbahar i powiększył dorobek mistrza Turcji. Po drugiej stronie parkietu Wiślacy wywalczyli na szczęście rzut karny, który na bramkę zamienił Valentin Ghionea.
    Skomentuj 0
    39 min. 19:21 - Błąd Senola Boyara i szybka kontra Wisły kończy się trafieniem Mariusza Jurkiewicza! Nafciarze wracają do dwóch bramek przewagi!
    Skomentuj 0
    38 min. 19:20 - Besiktas kolejny raz skorzystał na pasywnej defensywie Wisły, Nafciarze jednak szybko dorzucili dwie bramki. Najpierw trafił Ivan Nikcević, a po chwili bramkę dołożył Kamil Syprzak. Czy to przebudzenie Wiślaków?
    Skomentuj 0
    36 min. 18:18 - Kolejna skuteczna interwencja Yunusa Özmusula i kolejna bramka Besiktasu, który wychodzi na chwilę na prowadzenie! Na szczęście szybko odpowiada Kamil Syprzak, ale inicjatywa jest teraz po stronie Turków.
    Skomentuj 0
    35 min. 17:17 - Fatalnie grają w obronie Nafciarze... Dorobek Wisły powiększył Mariusz Jurkiewicz, ale goście mimo gry w osłabieniu doprowadzają kolejny raz do wyrównania. Nie wygląda to wszystko dobrze...
    Skomentuj 0
    32 min. 15:16 - Ważna bramka Angela Montoro! Hiszpan rzucał z trudnej pozycji przy sygnalizacji gry pasywnej, ale udało mu się pokonać bramkarza rywali. Po drugiej stronie parkietu skuteczną interwencją popisał się Marcin Wichary.
    Skomentuj 0
    31 min. 15:15 - Zły start Wisły. Strata w ataku, następnie błąd przy wyprowadzaniu kontrataku. W efekcie gospodarze za sprawą Ramazana Döne doprowadzają do remisu.
    Skomentuj 0
    Wracamy do Izmitu, za chwilę początek drugiej połowy. Orlen Wisła Płock prowadzi z Besiktasem Stambuł 15:14.
    Skomentuj 0
    Orlen Wisła Płock prowadzi do przerwy z Besiktasem Stambuł w Izmicie 15:14, gra wicemistrzów Polski pozostawia jednak wiele do życzenia. Nafciarze popełnili sporo niewymuszonych błędów w ataku, w obronie również pozwalali rywalom na zbyt wiele. Mamy nadzieję, że w drugiej połowie wicemistrzowie Polski pokażą się z lepszej strony! Na drugą połowę wrócimy za niecałe dziesięć minut. Zostańcie z nami!
    Skomentuj 0
    30 min. 14:15 - Stracili piłkę rywale, rzutem przez całe boisko bramkarza rywali próbował jeszcze zaskoczyć Dan-Emil Racotea. Wisła prowadzi do przerwy 15:14.
    Skomentuj 0
    30 min. 14:15 - Ufff obronił rzut rywali Marcin Wichary, a po drugiej stronie nie pomylił się z dziesięciu metrów Nemanja Zelenović. Gospodarze będą jednak mieli szansę wyrównania przed przerwą.
    Skomentuj 0
    29 min. 14:14 - I kolejny kompletnie niewymuszony błąd Nafciarzy, tym razem Nemanji Zelenovicia. Turcy z szansą powrotu na prowadzenie, o czas poprosił trener Besiktasu.
    Skomentuj 0
    28 min. 14:14 - Juniorski błąd Kamila Syprzaka kończy się kontratakiem rywali i bramką byłego Nafciarza, Vedrana Zrnicia. Po blisko trzynastu minutach ponownie mamy remis.
    Skomentuj 0
    27 min. 13:14 - Jak w masło wjeżdżają teraz Turcy w defensywę Wisły. Z szóstego metra trafił Senol Boyar, na szczęście dla Wisły wcześniej bramkę zdobył Valentin Ghionea.
    Skomentuj 0
    25 min. 12:13 - Mnożą się błędy płocczan, a Besiktas zmniejsza straty. Turcy wywalczyli rzut karny, który na bramkę zamienił Ivan Nincević. Dodatkowo na ławkę kar odesłany został Angel Montoro.
    Skomentuj 0
    24 min. 11:13 - No i Wisła przegrała grę w przewadze 0:1. Po bardzo ładnym podaniu dorobek Besiktasu powiększył Ramazan Döne, Nafciarze zaś przestrzelili trzy rzuty. Dwa razy pomylił się Mariusz Jurkiewicz, raz Tiago Rocha...
    Skomentuj 0
    22 min. 10:13 - Trafił z drugiej linii Mariusz Jurkiewicz i Wisła znowu wygrywa różnicą trzech bramek. Turcy zaś popełniają błąd w ataku, a dodatkowo na ławkę kar odesłany został jeden z graczy Besiktasu. To szansa dla Wisły!
    Skomentuj 0
    20 min. 10:12 - Do czterech razy sztuka! Czwarty kontratak wykończył Valentin Ghionea. Wisła na chwilę odskoczyła na trzy bramki, po drugiej stronie parkietu trafił jednak Ramazan Döne.
    Skomentuj 0
    19 min. 9:11 - Trzy akcje z rzędu (sam na sam!) zmarnowali teraz Nafciarze, za każdym razem obijając Yunusa Özmusula. Szkoda, przewaga wicemistrzów kraju mogła solidnie wzrosnąć.
    Skomentuj 0
    17 min. 9:11 - I wszystko wraca do normy! Skuteczna interwencja Marcina Wicharego kończy się atakiem w drugie tempo i bramką Tiago Rochy. Wisła prowadzi już dwoma bramkami!
    Skomentuj 0
    16 min. 9:10 - I o to chodzi! Nareszcie Wiślacy zagrali blokiem i spowodowali błąd rywala, a po drugiej stronie parkietu bramkę zdobył Valentin Ghionea. Nafciarze wracają na prowadzenie.
    Skomentuj 0
    15 min. 9:9 - Dalej mają problemy w defensywie płocczanie, na szczęście jednak nie mylą się w ofensywie. Trafił Mariusz Jurkiewicz.
    Skomentuj 0
    14 min. 8:8 - Tiago Rocha wywalczył rzut karny i chwilę później doprowadził do remisu.
    Skomentuj 0
    14 min. 8:7 - Tolga Özbahar oraz Ivan Nincević i Besiktas już prowadzi 8:7! Słaby okres gry Wisły, zwłaszcza w defensywie, gdzie zbyt wiele miejsca mają rywale. Nic dziwnego, że trener Cadenas poprosił o czas.
    Skomentuj 0
    12 min. 6:6 - Bardzo ładna akcja Nafciarzy kończy się trafieniem Kamila Syprzaka, ale po drugiej stronie parkietu Ömer Ozan Arifoglu kolejny raz pokonał Rodrigo Corralesa. Nadal mamy remis.
    Skomentuj 0
    10 min. 5:5 - To nie tak miało wyglądać - "przypalił" się z rzutem Tioumentsev, a gospodarze spokojnie rozegrali swoją akcję i Ömer Ozan Arifoglu doprowadził do remisu. Dziesięć minut gry za nami.
    Skomentuj 0
    9 min. 4:5 - Ładne trafienia po obu stronach parkietu. Dla Wisły bramkę zdobył Alexander Tioumentsev, dla Besiktasu po raz kolejny Ömer Ozan Arifoglu.
    Skomentuj 0
    8 min. 3:4 - Aj szkoda, bo Wisła mogła odskoczyć na trzy bramki, ale w prostej sytuacji Ivan Nikcević fatalnie przestrzelił. W odpowiedzi trafił Ömer Ozan Arifoglu i jest 4:3 dla wicemistrzów Polski.
    Skomentuj 0
    7 min. 2:4 - Stracili bramkę Nafciarze i dodatkowo na ławkę kar odesłany został Mariusz Jurkiewicz, ale mimo gry w osłabieniu na listę strzelców wpisał się Kamil Syprzak. Wisła trzyma przewagę.
    Skomentuj 0
    5 min. 1:3 - Świetne dwadzieścia sekund Wisły! Najpierw z drugiej linii zaskoczył Nemanja Zelenović, a kilka sekund później bramkę po kontrze zdobył Valentin Ghionea. Tak trzymać!
    Skomentuj 0
    4 min. 1:1 - Wisła straciła piłkę, ale błąd kolegów z zespołu naprawił Rodrigo Corrales, który zatrzymał drugi w meczu rzut rywali.
    Skomentuj 0
    3 min. 1:1 - Z nieprzygotowanej pozycji zmuszony był oddawać rzut Valentin Ghionea i większych problemów z interwencją nie miał golkiper Besiktasu. Turcy wyprowadzili kontrę w drugie tempo, Erwin Feuchtmann Perez doprowadził do remisu.
    Skomentuj 0
    2 min. 0:1 - W pierwszej akcji Turków pokazał się zaś Rodrigo Corrales. Skuteczna interwencja Hiszpana i Wisła będzie miała okazję do powiększenia prowadzenia.
    Skomentuj 0
    1 min. 0:1 - Wisła już w pierwszej akcji otwiera swój dorobek. Z drugiej linii huknął Dan-Emil Racotea i Nafciarze na prowadzeniu.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    Zawodnicy obu ekip są już na parkiecie, w hali w Izmicie rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów. Zaczynamy za dwie-trzy minuty.
    Skomentuj 0
    Obie ekipy poprzednio zmierzyły się na rozpoczęcie rywalizacji w Lidze Mistrzów. Wówczas po jednostronnym meczu w Płocku i kapitalnej grze Rodrigo Corralesa Nafciarze wygrali 28:19. Dzisiaj liczymy na powtórkę!
    Skomentuj 0
    Jak w poprzedniej kolejce poradziły sobie drużyny? Orlen Wisła wywiozła niezwykle cenny punkt z parkiet KIF Kolding, Besiktas zaś przegrał w Szwecji z mistrzem kraju, Alingsas HK.
    Skomentuj 0
    Nafciarze do Turcji udali się prosto ze Szczecina, gdzie w środę rywalizowali z miejscową Pogonią w ramach PGNiG Superligi. Trener Manolo Cadenas zabrał ze sobą piętnastu zawodników, jedynym nieobecnym jest Miljan Pusica, który w czwartek przeszedł zabieg kolana.
    Skomentuj 0
    Więcej o samym spotkaniu pisaliśmy w przedmeczowej zapowiedzi:
    Skomentuj 0
    Dla płockiej ekipy będzie to niezwykle ważny mecz. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na tabelę grupy B. Nafciarze w przypadku zwycięstwa na parkiecie mistrza Turcji będą już niemal o krok od awansu do najlepszej szesnastki Ligi Mistrzów.

Skomentuj 0
    Witam serdecznie i zapraszam na relację akcja po akcji z meczu wicemistrza Polski, Orlen Wisły Płock w Lidze Mistrzów. Dzisiejszym rywalem Nafciarzy będzie Besiktas Stambuł, a spotkanie rozegrane zostanie w Turcji. Początek meczu za niecały kwadrans!