My już dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne rywalizacji jedynego naszego reprezentanta w EHF Champions League. Kolejnym rywalem Łomży Vive Kielce będzie 3 grudnia Paris Saint-Germain HB. To aktualnie 5. ekipa w tej grupie. Zapraszamy.

RESULT: @kielcehandball win the #ehfcl #MOTW over @HCVardar - 36:29.The team from Poland open up a four-point gap in group A, having played two more than @SGFleHa. pic.twitter.com/opTDfSLTjG[/p]

Powiedzmy sobie szczerze, było lekko, łatwo i przyjemnie, choć pewnie zupełnie odmienne zdanie będzie miał po tym meczu trener Tałant Dujszebajew. Szacunek dla rywala musi być, ale ten dziś nie miał za wiele do zaoferowania. No może na początku tych zawodów, ale im dalej w las, tym więcej było drzew. Choćby w postaci rosłego w obronie Tomasza Gębali. Cenne 2 punkty zostają w Kielcach!

Koniec meczu!

36:29. Indywidualnie rozegrał tę akcję i zakończył celnym rzutem Tomasz Gębala.

Mocno pomylił się teraz Miszewski.

Ostatnia minuta tej rywalizacji.

35:29. Przełamał się i proszę, co za rzut wykonał teraz Michał Olejniczak.

34:29. Kontra gości i skuteczny w niej był Timur Dibirow.

34:28. Skutecznie rzut karny wykonywał Ivan Cupić.

34:27. W końcu premierowe trafienie zaliczył Michał Olejniczak.

Mylą się miejscowi, ale po chwili także niedokładnie podawali sobie skopiańczycy.

33:27. Totalnie zmylony został Kornecki po rzucie Lovro Joticia.

33:26. Skutecznie rzut karny wykonywał Alex Dujshebaev.

Karny dla gospodarzy.

Arkadiusz Moryto został wykluczony na 2 minuty.

32:26. Z przynajmniej jedną bramką zakończy to spotkanie Patryk Walczak.

Lijewski zatrzymany przez Cantegrela.

32:25. Indywidualnie Lovro Jotić.

32:24. Okienko po uderzeniu z drugiej linii w wykonaniu Tomasza Gębali. Rozkręcił się na polski rozgrywający.

31:24. Skutecznie rzut karny wykonywał Timur Dibirow.

Rzut karny dla gości za obronę w polu przez Olejniczaka. Ale decyzja sędziów dość dziwna.

Przestrzelił teraz Vujović. Ucierpiał jednak w tym starciu.

Co za błąd w chwycie piłki przez Kałarasza.

Krzysztof Lijewski został wykluczony na 2 minuty. Zatrzymał piłkę nogą. Przeprosił drużynę.

31:23. To już chyba koniec Vardaru. Przepiękną bramkę zdobył teraz Tomasz Gębala.

Każda taka akcja przybliża mistrzów Polski do szóstego zwycięstwa w LM.

I nieskutecznie. Cupić zatrzymany przez Korneckiego.

W 7 na 6 gracze ze Skopje. Pełne ryzyko.

Czas dla szkoleniowca przyjezdnych.

30:23. Z przytrzymaniem rzutu i totalnie zmylony został Rostowski. A trafił Artsiom Karalek.

Jeszcze raz skutecznie w bramce Mateusz Kornecki. Brawo.

29:23. Grał w obronie, ruszył do ataku i już ma bramkę. Bohaterem akcji oczywiście Tomasz Gębala.

28:23. Bardzo szybko zdołał ruszyć do przodu Ivan Cupić.

28:22. Bramka! Trafił Alex Dujshebaev.

W końcu przypomniał o sobie Kornecki.

Ależ dobrze w obronie prezentuje się dziś Tomek Gębala. Mocno stoi na nogach, a rywale tylko się od niego odbijają. Super robota.

27:22. Dużo mamy dziś gry z kołem u jednych i drugich. Celnie Nicolas Tournat.

26:22. Mamy gol za gol. Trafił z koła Stojancze Stoiłow.

26:21. Nie zatrzymują się kielczanie. Ładne rozwiązanie akcji w wykonaniu Władisława Kulesza.

Filip Taleski został wykluczony na 2 minuty. Faulował Sićkę.

25:21. Skutecznie rzut karny wykonywał Timur Dibirow.

Mamy zmianę w ataku goście. 7 w polu i rzut karny wywalczył Cupić.

25:20. W swoim stylu, z wyskoku z miejsca oddawał teraz celny rzut Szymon Sićko.

24:20. Zbiegł teraz na koło Timur Dibirow. Dostał idealne podanie w tempo i trafił.

Goście już w komplecie.

Pomylił się teraz Alex. Trafił w słupek.

24:19. Indywidualnie zagrał teraz Lovro Jotić.

24:18. Szybko i bardzo skutecznie rozegrali to teraz kielczanie. Dwa podania i bramka autorstwa Artsioma Karaleka.

Christian Dissinger został wykluczony na 2 minuty.

23:18. Przepięknie trafił teraz z drugiej linii Niemiec, Christian Dissinger.

Mistrzowie Polski próbowali zaskoczyć rywali, ale nie tym razem.

23:17. Szybko zmienia się nam wynik w tym meczu. Trafił Lovro Jotić.

23:16. Odpowiedział niemal natychmiast Alex Dujshebaev.

22:16. Zaskakujące podanie od Cupicia, ale złapał je Glieb Kałarasz. Musiał to trafić.

Gra pasywna Vardaru.

22:15. Koncertowo grają dziś mistrzowie Polski. Tak jak teraz na kole skuteczny Nicolas Tournat.

21:15. Skutecznie rzut karny wykonywał Timur Dibirow.

Karny dla gości.

21:14. Przechwyt kielczan po błędzie Cupicia. Kontrę na trafienie zamienił Alex Dujshebaev.

20:14. Kapitalna bramka z dystansu. Trafił Szymon Sićko.

19:14. Bardzo ładny lob w wykonaniu Christiana Dissingera.

Daniel Dujshebaev został wykluczony na 2 minuty. Faulował Cupicia i po raz drugi usiadł na ławce kar.

19:13. Znakomicie zachował się w tej akcji Nicolas Tournat. A dostrzegł go wprowadzony po przerwie Sićko.

18:13. Ależ asystę zaliczył teraz Cupić. Podawał na koło do Stojancze Stoiłowa.

Gra pasywna po stronie gospodarzy i... pomyłka Vujovicia.

W ataku kielczanie.

Zaczynamy drugą połowę!

Pełna zgoda!

Mateusz Kornecki show w pierwszej połowie!

Czy kielczanie "dobiją" rywala po zmianie stron?

A to ta właśnie sytuacja, w której Tałant Dujszebajew przeprosił drużynę za przedwczesne wzięcie przerwy na żądanie.

. @kielcehandball, 18:12 ahead, take a time out with just two seconds left of the first half in our #MOTW, against @HCVardar.As our commentator @ChrisJOReilly said, coach Talant Dujshebaev probably didn't realise how little was left on the clock.#ehfcl pic.twitter.com/uVaziHXBCr[/p]

A to statystyki po 30 minutach tego meczu.

HALF-TIME: @kielcehandball cruising in our #MOTW against @HCVardar - they lead 18:12.#ehfcl pic.twitter.com/jLJ1s2urYC[/p]

Trzeba przyznać, że oglądaliśmy pierwszą połowę, w której początkowo zawody były całkiem wyrównane. Kiedy jednak między słupkami zaczął brylować Mateusz Kornecki (Wolff nie wszedł nawet na minutę), to Łomża Vive Kielce osiągnęła całkiem pokaźną przewagę. W doskonałej sytuacji są mistrzowie Polski przed drugą częścią spotkania.

Chwila przerwy.

Na żywioł poszedł Kornecki, ale nie udało się zakończyć tego bramką.

Zdaje się jednak, że trener Dujszebajew przeprosił swoich zawodników, bo myślał, że jest więcej czasu do zakończenia spotkania, tzn. 5 a nie 2 sekundy.

Mamy jeszcze prośbę o czas dla Dujszebajewa.

Przekroczenie linii pola bramkowego lewego skrzydłowego i nie ma bramki nr 13.

Daniel Dujshebaev został wykluczony na 2 minuty. I już jest pierwsze upomnienie.

18:12. 7/7 Arkadiusza Moryto. To po kolejnej kontrze Polaka.

Półtorej minuty do końca, a na ławce kar jeszcze nikt nie usiadł.

17:12. I już nie, bo kontrę idealnie zakończył ponownie Arkadiusz Moryto.

Na 4 bramkach zatrzymała się teraz przewaga Łomży Vive.

Ostatecznie Karalek bardzo źle wykonał swój rzut.

Blisko straty gospodarze.

I jeszcze raz świetnie Kornecki. Rzucał Taleski.

Olejniczak nadal bez trafienia w Lidze Mistrzów, a miał teraz ku temu doskonałą okazję.

16:12. Marko Vujin wyczekał Korneckiego i mamy bramkę nr 12 dla Vardaru.

16:11. Wcześniej Artsiom Karalek przestrzelił. Teraz był faulowany, ale trafił!

15:11. W końcu przełamali się goście. Trafił Timur Dibirow.

Karalek nie dał rady. Szkoda.

I jeszcze raz odbił to Kornecki.

Gra pasywna po stronie gości.

15:10. I są efekty! Trafił Krzysztof Lijewski.

Trzeba przyznać, że bardzo dobrą robotę wykonuje dziś w bramce Kornecki. Kolejna jego kapitalna obrona!

14:10. Trafił, a jakże, po raz piąty, Arkadiusz Moryto.

Gadża z błędem. Kontra miejscowych.

Żółtą kartkę otrzymał Artsiom Karalek.

Czas dla trenera Macedończyków.

13:10. Rośnie przewaga gospodarzy, bo skutecznie rzut karny wykonywał Alex Dujshebaev.

Faulowany Lijewski. Będzie kolejny karny dla kielczan.

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Cupić.

12:10. Kontra i trafienie dla Łomży Vive. Trafił Arkadiusz Moryto.

11:10. Skutecznie rzut karny wykonywał Arkadiusz Moryto.

Karalek faulowany. Trzecia siódemka dla ekipy z Kielc.

10:10. Ante Gadża przed chwilą pojawił się na parkiecie i już ma pierwsze trafienie na koncie. Ładny rzut ze środka.

Alex trafił niestety w słupek.

Strata Vardaru.

10:9. A na skrzydle nie pomylił się Angel Fernandez Perez. Asystę zaliczył Alex, ale jaką...

I jeszcze raz Kornecki.

Obronił teraz Kornecki. Piłka wpadła w dłonie Cupicia.

Nieudana akcja miejscowych i szybko do kontry pośredniej ruszyli gracze ze Skopje.

9:9. Ładne podanie do Ivana Cupicia i znów remis.

9:8. Co to było? Ależ niesamowity rzut oddał teraz Alex Dujshebaev. Majstersztyk!

Faul w ataku skopiańczyków.

8:8. Natychmiast odpowiedział rzutem ze skrzydła Angel Fernandez Perez.

7:8. Szybka gra. Trafił z koła Stojancze Stoiłow.

7:7. Atomowe uderzenie Władisława Kulesza. Widać było dużą tęsknotę tego zawodnika do takich właśnie rzutów.

6:7. Bramka! Trafił Lovro Jotić.

6:6. Dobre dogranie na koło, a tam celnie Nicolas Tournat. Miał trochę szczęścia Francuz.

5:6. Trafił z kontry Lovro Jotić.

Błąd kroków mistrzów Polski.

Ależ prosta strata gości przy próbie podania na lewe rozegranie.

5:5. I tyle było z przewagi Macedończyków, bo skutecznie rzut karny wykonywał Arkadiusz Moryto.

Rzut karny dla Łomży Vive.

Strata po stronie Vardaru.

4:5. I jest trafienie. Z koła skuteczny był Nicolas Tournat.

Mylą się goście. Szansa na trafienie kontaktowe gospodarzy.

3:5. Odpowiedział błyskawicznie Alex Dujshebaev.

2:5. Kontra i kolejna bramka gości. Trafił Dimitar Dimitrowski.

2:4. Bramka! Trafił Christian Dissinger.

Dissinger zatrzymany przez Korneckiego. Zebrał piłkę jednak Cupić.

Nieskutecznie kielczanie. Zabrakło dobrego ostatniego podania.

2:3. Z bliska ze środka Ivan Cupić dobijał rzut Dissingera.

2:2. Akcja braci, a trafił Daniel Dujshebaev.

1:2. Świetnie ze środka uderzył teraz Christian Dissinger.

1:1. Skutecznie rzut karny wykonywał Arkadiusz Moryto.

0:1. Bramka! Trafił Stojancze Stoiłow. Mamy otwarcie wyniku meczu.

Ponownie Dissinger, ale poprzeczka. Nadal atakować będzie Vardar.

Vujović tylko w słupek.

Błąd Dissingera. Przy piłce miejscowi.

Przy piłce Vardar!

A więc gramy!

Prezentacja już niemalże za nami. Za chwilę pierwszy gwizdek szwajcarskich arbitrów.

Trzeba przyznać, że Łomża Vive Kielce i Vardar Skopje znają się jak łyse konie. W Lidze Mistrzów mierzą się ze sobą bardzo często. Nie inaczej jest też w tej edycji.

Co ciekawe, po stronie drużyny ze Skopje zagra ekskielczanin, obrotowy Patryk Walczak. Nie możemy także nie wspomnieć o Ivanie Cupiciu, który w Kielcach osiągnął szczyt, wygrywając Ligę Mistrzów.

W dniu dzisiejszym kielczanie zagrają jednak bez swojego lidera, Igora Karacicia.

Gotowi na @HCVardar!

Czy Łomża Vive ponownie pokona Vardar?

Przypomnijmy, że mistrzowie Polski są w dość komfortowej sytuacji. Piastują przed tą serią gier miano lidera grupy A. Mają jednak o jedno spotkanie rozegrane więcej niż drugi SG Flensburg-Handewitt.

Witamy serdecznie i już teraz zapraszamy do śledzenia z nami relacji "na żywo" z kolejnego spotkania z udziałem Łomża Vive Kielce w Lidze Mistrzów. Przeciwnikiem będzie ponownie, tak jak kolejkę wcześniej, Vardar Skopje.