Rio 2016: Grupa B - 1. kolejka - Mężczyźni
Brazylia
komentarz

Dziękujemy bardzo za śledzenie relacji na łamach naszego portalu, jednocześnie zapraszając już na kolejne.

komentarz

Kolejny mecz w olimpijskim turnieju nasi reprezentanci rozegrają we wtorek (9 sierpnia) o 16:30 czasu polskiego. Ich rywalem będą Niemcy.

2
POL 32 : 34 BRA
czas 60'

32:34Karol Bielecki trafił do siatki równo z końcową syreną, zdobywając gola na otarcie łez.

2
1
60'

Jose Guilherme de Toledo w słupek. Ale do końca meczu tylko 15 sekund.

POL 31 : 34 BRA
czas 60'

31:34. Swój indywidualny bilans jeszcze poprawił Michał Daszek.

1
59'

Michał Szyba stracił piłkę. Ten mecz Polacy przegrają.

POL 30 : 34 BRA
czas 59'

30:34. Przypomniał się Alexandro Pozzer i praktycznie zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

2
58'

Czas dla Brazylii.

POL 30 : 33 BRA
czas 58'

30:33. Jeszcze jedna zabójcza kontra Polaków. Wykończył ją Michał Daszek!

2
POL 29 : 33 BRA
czas 57'

29:33. Kolejny gol z kontry Mateusza Jachlewskiego.

POL 28 : 33 BRA
czas 57'

28:33Michał Daszek ładnie rzucił z prawego skrzydła. Do postawy tego zawodnika nie można mieć dziś żadnych pretensji.

1
POL 27 : 33 BRA
czas 56'

27:33Jose Guilherme de Toledo jest po prostu za szybki dla polskich obrońców.

1
1
POL 27 : 32 BRA
czas 55'

27:32Mateusz Jachlewski odpowiedział golem z kontry.

55'

Niecelnie rzucił Michał Jurecki. Sytuacja Polaków staje się tragiczna.

czas 53'

26:31. Skutecznie rzut karny wykonał Karol Bielecki.

1
czas 53'

Henrique Teixeira został wykluczony na 2 minuty.

POL 25 : 31 BRA
czas 53'

25:31Thiagus Petrus wciąż robi co chce ...

1
1
52'

Karol Bielecki też się czasami myli. Tym razem popełnił błąd kroków.

1
POL 25 : 30 BRA
czas 51'

25:30. Polska defensywa dalej dziurawa jak szwajcarski ser. Znów bez problemu gola rzucił Jose Guilherme de Toledo.

POL 25 : 29 BRA
czas 51'

25:29. Bramka! Trafił Michał Daszek.

1
POL 24 : 29 BRA
czas 51'

24:29. Bramka! Trafił Henrique Teixeira.

POL 24 : 28 BRA
czas 50'

24:28. Pozostajemy jednak w grze dzięki bramkom Karola Bieleckiego.

1
POL 23 : 28 BRA
czas 50'

23:28. Z taką obroną meczu nie wygramy ... Thiagus Petrus znów zdobył gola, rzucając bez kontaktu.

1
POL 23 : 27 BRA
czas 49'

23:27. Z drugiej linii ukąsił Karol Bielecki.

1
POL 22 : 27 BRA
czas 49'

22:27. Ale nawet Piotr Wyszomirski nie zawsze potrafi znaleźć receptę na rzuty Thiagusa Petrusa.

48'

Kapitalny fragementy gry w bramce Piotra Wyszomirskiego!

POL 22 : 26 BRA
czas 48'

22:26. Michał Daszek ponownie nieomylny w kontrataku!

POL 21 : 26 BRA
czas 47'

21:26. Michał Jurecki znów podrywa Polskę do walki!

1
POL 20 : 26 BRA
czas 47'

20:26. W końcu z koła trafił Kamil Syprzak.

1
POL 19 : 26 BRA
czas 46'

19:26. Straty, straty i jeszcze raz straty po polskiej stronie. Brazylijczycy są natomiast bezlitośni. Po szybkim ataku bramkę rzucił Lucas Candido.

1
POL 19 : 25 BRA
czas 45'

19:25Joao Pedro Silva minął polskich defensorów jak tyczki. I bez problemu zdobył kolejnego gola.

1
POL 19 : 24 BRA
czas 45'

19:24. W kontrze bezlitosny Joao Pedro Silva.

1
czas 44'

Krzysztof Lijewski otrzymał też 2 minuty kary.

1
POL 19 : 23 BRA
czas 44'

19:23. Skutecznie rzut karny wykonał Fabio Chiuffa.

1
43'

Niepokojące obrazki poza boiskiem w Future Arenie. Przy polskiej ławce z bólu zwija się Krzysztof Lijewski.

1
43'

Maik Santos złapał rzut Michała Jureckiego. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał też Adam Wiśniewski.

1
POL 19 : 22 BRA
czas 42'

19:22. Tym razem z kontry trafili Brazylijczycy. Trafił Leonardo Felipe Santos.

1
41'

Kapitalna obrona Piotra Wyszomirskiego! Zastopowany Leonardo Felipe Santos.

1
POL 19 : 21 BRA
czas 41'

19:21. Do kontrataku najszybciej pobiegł Michał Daszek. I znakomicie go wykończył!

1
1
POL 18 : 21 BRA
czas 40'

18:21.  Michał Jurecki będzie walczyć do samego końca. Ważne trafienie "Dzidziusia".

1
1
POL 17 : 21 BRA
czas 39'

17:21. Brazylijczycy po raz kolejny odpowiedzieli zdobytym golem zaledwie po kilku sekundach od jego straty. Uczynił to Thiagus Petrus.

1
POL 17 : 20 BRA
czas 39'

17:20. Znów z koła gola rzucił Bartosz Jurecki.

1
1
38'

Piotr Wyszomirski zastąpił w polskiej bramce Sławomira Szmala.

POL 16 : 20 BRA
czas 38'

16:20.  Jose Guilherme de Toledo wchodzi w polską defensywę jak w masło.

1
POL 16 : 19 BRA
czas 37'

16:19Karol Bielecki tym razem nie pomylił się z karnego.

1
czas 37'

Haniel Langaro został wykluczony na 2 minuty.

1
37'

Zupełnie nieudana przerzutka w wykonaniu Michała Jureckiego. Ale Brazylijczycy też zgubili piłkę.

POL 15 : 19 BRA
czas 36'

15:19. Drugi gol na koncie brazylijskiego bramkarza. Tym razem trafieniem popisał się Maik Santos.

1
35'

Thiagus Petrus na nasze szczęście uderzył piłką jedynie w poprzeczkę.

1
czas 35'

Mateusz Kus został wykluczony na 2 minuty. To jego druga kara w dzisiejszym spotkaniu. Siły wyrównane.

czas 34'

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki. Trafił w poprzeczkę.

czas 34'

POL 15 : 18 BRA
czas 34'

15:18Jose Guilherme de Toledo minął Mateusza Kusa i dorzucił kolejną bramkę dla Brazylii.

POL 15 : 17 BRA
czas 34'

15:17Bartosz Jurecki odpowiedział golem z koła.

1
POL 14 : 17 BRA
czas 33'

14:17Joao Pedro Silva łatwo minął Mateusza Kusa i posłał piłkę obok Sławomira Szmala.

POL 14 : 16 BRA
czas 32'

14:16Przemysław Krajewski szybko trafił do siatki po tym, jak w poprzeczkę rzucił Haniel Langaro.

32'

Nieudany rzut Mateusza Jachlewskiego, ale Sławomir Szmal znów uratował Polaków.

1
czas Druga połowa
komentarz

Obie drużyny z powrotem zameldowały się na boisku. Za kilkanaście sekund początek drugiej połowy!

komentarz

Najlepsi snajperzy wśród Brazylijczyków również zapisali na swoim koncie po 3 trafienia. Byli nimi Henrique Teixeira i Jose Guilherme de Toledo.

komentarz

Najlepszym strzelcem reprezentacji Polski w pierwszej połowie był Michał Jurecki, autor 3 goli.

1
komentarz

Mimo wielu kłopotów polskiego zespołu, Marek Panas wciąż stawia na zwycięstwo naszych rodaków.

1
komentarz

Poczynania Biało-Czerwonych mocno przeżywa były reprezentant Marek Panas.

komentarz

Pierwszych 30 minut najlepiej nie będą wspominać nasi kołowi - Bartosz Jurecki i Kamil Syprzak.

13:16. Na trzy sekundy przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę bramkę rzucił Michał Jurecki, częściowo rehabilutując się tym samym za ostatnie niedokładne dogrania.

1
1

12:16. Polacy znów stracili kontrolę nad biegiem wydarzeń. Gola dołożył Haniel Langaro.

1
1
29'

Kolejne niecelne podanie Michała Jureckiego do obrotowego. Tym razem piłki nie złapał Kamil Syprzak.

12:15. Znów Szmala zaskoczył Henrique Teixeira.

1
28'

Nieporozumienie między Michałem a Bartoszem Jureckim. Strata.

1

12:14. Rzutem od poprzeczki pokonał Szmala Henrique Teixeira.

1

12:13. Kapitalnego podania do prawego skrzydła nie omieszkał wykorzystać Michał Daszek. Mamy Brazylię na wyciągnięcie ręki!

1

Oswaldo Guimaraes wykluczony na 2 minuty.

1
26'

Niecelny rzut Oswaldo Guimaraesa! Znów Polacy mogą zdobyć kontaktową bramkę.

1
25'

Brazylijczycy popełnili faul w ataku, ale to samo uczynił niestety Michał Szyba.

1

Łukasz Gierak po raz drugi odesłany na ławkę kar.

1
1
24'

Alexandro Pozzer robi Polakom wiele krzywdy, ale tym razem zatrzymał go Sławomir Szmal! Brazylijczycy nadal jednak w posiadaniu piłki.

11:13Łukasz Gierak odpowiedział golem zaledwie kilka sekund później!

1
1

10:13. Indywidualny popis Jose Guilherme de Toledo.

1

10:12Karol Bielecki w swoim najlepszym wydaniu! Potężna bomba z drugiej linii.

1

9:12. Gra z obrotowym jest dziś dużym atutem Brazylijczyków. Kolejny gol na koncie Alexandro Pozzera.

1
22'

Najaktywniejszy w obozie Biało-Czerwonych był podczas tej przerwy Michał Jurecki  który zadbał o odpowiednią motywację w zespole.

1
1

Andre Soares został wykluczony na 2 minuty. Czas dla Brazylii.

1
1
21'

Michał Szyba oddał mocny rzut z podłoża, ale lepszy okazał się golkiper Cesar Almeida.

1
21'

Polacy mają piłkę! I szansę na zdobycie kontaktowego gola! I w tym momencie o czas poprosił Tałant Dujszebajew.

1

9:11. Bramka Mateusza Jachlewskiego. Wcześniej kapitalnie piłkę wywalczył w parterze Michał Jurecki!

8:11.  Fabio Chiuffa pokazał kapitalne wyszkolenie techniczne przy rzucie karnym.

1
19'

Rzut karny dla Brazylii po faulu na Alexandro Pozzerze.

1
1

8:10Michał Jurecki jak czołg! Kolejna bramka polskiego rozgrywającego!

1
17'

Raz jeszcze kapitalnie między słupkami Sławomir Szmal. Jego obrona ponownie daje szansę na zbliżenie się do rywala!

1

7:10. Błyskawiczna odpowiedź Michała Jureckiego!

1
1

6:10. Alexandro Pozzer przepchnął polskich obrońców i pokonał Sławomira Szmala.

1

Żółtą kartkę otrzymał Adam Wiśniewski.

1

6:9Adam Wiśniewski znalazł lukę między nogami Cesara Almeidy.

1
1
14'

Świetna interwencja na koncie Sławomira Szmala . Polacy przed szansą na zmniejszenie strat!

1
1

5:9. Drugi gol z rzędu na koncie Przemysława Krajewskiego.

1
1

4:9Jose Guilherme de Toledo po raz kolejny zaskoczył Biało-Czerwonych.

1
1

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Syprzak.

1

4:8. Być może indywidualne akcje są sposobem na sukces. W taki sposób gola zdobył Przemysław Krajewski.

1
1

3:8. Skutecznie rzut karny wykonał Henrique Teixeira.

1
1

Łukasz Gierak został wykluczony na 2 minuty. Po minucie chaosu z obu stron Brazylia wywalczyła rzut karny.

1
1

3:7. Świetne wejście Łukasza Gieraka. Gol zdobyty tuż po wejściu na boisko.

1
1

2:7. Tałant Dujszebajew wycofał bramkarza, a Polacy stracili piłkę po niedokładnym dograniu do Kamila Syprzaka. Wykorzystał to bramkarz Cesar Almeida.

1
1

2:6. Skutecznie rzut karny wykonał prawoskrzydłowy Fabio Chiuffa.

1
1

Mateusz Kus został wykluczony na 2 minuty za odpychanie rywala.

1
1

2:5. Dobra postawa w defensywie Polaków zaowocowała kontrą, którą wykończył Michał Daszek.

1
8'

Krzysztof Lijewski nie zdobył gola w pojedynku jeden na jeden z Cesarem Almeidą. Nie pierwsza efektowna parada na koncie Brazylijczyka.

1

1:5. Rzutem z podłoża do polskiej bramki trafił Oswaldo Guimaraes.

1
1

1:4. Skutecznie rzut karny wykonał Karol Bielecki. Polacy w końcu przełamali niemoc strzelecką!

1
1

Jose Guilherme de Toledo został wykluczony na 2 minuty.

1
6'

Sławomir Szmal uratował Polskę przed stratą kolejnego golą, broniąc w sytuacji "sam na sam".

1

6' - 0:4. Brazylia robi co chce w ataku. Tym razem autorem gola jest  Alexandro Pozzer.

4' - 0:3. Trafił po szybkim ataku Jose Guilherme de Toledo. Wcześniej słaby rzut Krzysztofa Lijewskiego pewnie broni brazylijski bramkarz.

1

Żółtą kartkę otrzymał Thiagus Petrus.

1
1

3' - 0:2. Sławomira Szmala zaskoczył Joao Pedro Silva.

2' - 0:1. Z lewego skrzydła trafił Andre Soares.