Dziękujemy bardzo za śledzenie relacji na łamach naszego portalu i jednocześnie zapraszamy już na kolejne.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Vincent Gerard, bramkarz reprezentacji Francji.

Koniec meczu. Reprezentacja Francji pierwszym finalistą mistrzostw świata 2017. W 1/2 finału gospodarze turnieju pokonali Słoweńców 31:25.

Vincent Gerard upokorzył kolejną obroną Jure Doleneca.

31:25. Bramka! Trafił Ludovic Fabregas.

Vincent Gerard ostatecznie rozwiał nadzieje Słoweńców, zatrzymując rzut Blaza Janca.

30:25. "Air France" lata jak za najlepszych lat. W roli głównej Daniel Narcisse.

29:25. Na kole znakomicie poradził sobie Blaz Blagotinsek.

29:24. Nie ma mocnego na Nedima Remiliego.

Czas dla reprezentacji Francji.

28:24. Bramka! Trafił z koła Matej Gaber.

28:23. Skutecznie rzut karny wykonał Kentin Mahe.

Rzut karny dla Francji po obronie w kole.

27:23Blaz Janc najszybszy w kontrze.

27:22Blaz Janc pokazał zegarmistrzowską precyzję przy rzucie z prawego skrzydła.

Urban Lesjak pojawił się w bramce Słoweńców. I w pierwszej próbie obronił rzut Nedima Remiliego.

Rzut Vida Poteko niecelny. Słoweńcy wyglądają na pogodzonych z losem.

27:21Nedim Remili. I wszystko jasne.

Daniel Narcisse się nieco podpalił, ale Vincent Gerard nie daje Słoweńcom żadnych nadziei na odrobienie strat.

Marko Bezjak przekroczył linię 6. metra. Dziesiąta strata na koncie Słoweńców.

26:21. Kolejny przebłysk geniuszu Nedima Remiliego.

Borut Mackovsek ma już dość. Jego rzut znów z łatwością obronił Vincent Gerard.

Matevz Skok znów lepszy od Nikoli Karabatica. Kolejną akcję ofensywną wyprowadzają Słoweńcy.

25:21. Raz jeszcze nie zawiódł Darko Cingesar. Skuteczna kontra Słoweńców.

25:20. Bardzo efektownym rzutem z lewego skrzydła błysnął Darko Cingesar.

Czas dla Słoweńców.

25:19. Kolejny mecz, w którym na prawym rozegraniu Nedim Remili spisuje się koncertowo.

Marko Bezjak tym razem tylko w poprzeczkę. Francuzi przed kolejną szansą na powiększenie prowadzenia.

24:19. Nikola Karabatić przebudził się na dobre.

23:19. Bramka! Trafił Blaz Janc.

23:18Luc Abalo pokazał niesamowity wyskok i jeszcze lepszą precyzję rzutu.

Borut Mackovsek nie może dziś znaleźć żadnego sposobu na pokonanie Vincenta Gerarda.

22:18. Ale ci bardzo szybko odpowiedzieli trafieniem Daniela Narcisse'a.

21:18. Marko Bezjak stanowi duże zagrożenie dla Francuzów.

Vincent Gerard wciąż wyczynia cuda między słupkami. Piłka w rękach Słoweńców.

Matevz Skok ze stoickim spokojem obronił kolejny rzut Michaela Guigou, tym razem w kontrze. Ale to Francuzi nadal przy piłce.

21:17Nikola Karabatić miał dużo miejsca, co od razu skrzętnie wykorzystał.

20:17. Jan Grebenc skutecznie bombarduje bramkę z drugiej linii.

20:16. Kolejny doświadczony Francuz dał znać o sobie. Był nim Daniel Narcisse.

Valentin Porte został wykluczony na 2 minuty.

19:16. Bramka! Trafił Miha Zarabec.

Nieskutecznie rzut karny wykonał Michael Guigou. Świetna interwencja Matevza Skoka.

Kolejne udane zagranie Nedima Remiliego. Wywalczył rzut karny.

Marko Bezjak został wykluczony na 2 minuty.

19:15. W końcu przebudził się również Nikola Karabatić.

18:15. Po indywidualnej akcji trafił Marko Bezjak.

Ludovic Fabregas zagrał w ataku w niedozwolony sposób.

Kapitalny początek drugiej połowy w wykonaniu Vincenta Gerarda. Francuz obecnie może pochwalić się w bramce 43-procentową skutecznością (9/21)!

18:14. Kapitalną obronę francuskiego bramkarza błyskawicznie spożytkował Nedim Remili.

17:14Nedim Remili miał bardzo dużo szczęścia, ale koniec końców trafił do bramki.

16:14Vid Kavticnik pokazał dużą klasę w szybkim ataku.

Rzut Słoweńców z nieprzygotowanej pozycji przyniósł opłakany efekt. Strata.

16:13.  Valentin Porte nadal nie do powstrzymania dla Słoweńców.

15:13. Jan Grebenc zdobył pierwszego gola w drugiej połowie.

Grę wznowili Słoweńcy.

Obie drużyny wróciły już na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

W pojedynku bramkarzy lepszy na razie jest Francuz Vincent Gerard, mogący się pochwalić 38-procentową skutecznością obron (6/16). Jego vis a vis, Matevz Skok , odbił jak dotąd 5 z 20 rzutów (25 proc.).

A oto przypomnienie pierwszego gola w dzisiejszym spotkaniu.

Najlepszym strzelcem pierwszej połowy okazał się reprezentant Słowenii Jure Dolenec. Zdobył on do tej pory już 5 goli.

Po 30 minutach gry można być pod wrażeniem tempa, w jakim reprezentanci Francji wyprowadzali kontrataki.

Koniec pierwszej połowy. Na półmetku Francja prowadzi ze Słowenią 15:12.

15:12. Skutecznie rzut karny wykonał Jure Dolenec.

Rzut karny dla Słowenii już po końcowej syrenie.

Francuzi pomylili się w ataku. Słoweńcy mają 40 sekund na zagranie ostatniej akcji w pierwszej połowie.

15:11. Od pewnego czasu kołowy Matej Gaber stanowi największe zagrożenie w ataku.

15:10. A kilkanaście sekund później to samo uczynił Timothey N'guessan.

14:10.  Kentin Mahe idealnie wykorzystał wycofanie bramkarza po stronie rywali.

13:10. Bramka! Trafił Jure Dolenec.

W końcu jednak Słoweńcy powstrzymali Valentina Porte'a. Jego rzut odbił Matevz Skok.

Blaz Janc został wykluczony na 2 minuty.

13:9. Bramka! Trafił Gasper Marguc.

13:8. Nieprawdopodobna passa Francuzów. Znów świetnie zagrali w obronie, a szybki atak wykończył Kentin Mahe.

12:8. Kontra, kontra i jeszcze raz kontra. Trafił Kentin Mahe.

11:8. Francuzi po raz kolejny zdobyli gola z kontry. Jego autorem Luc Abalo.

Timothey N'guessan posłał bombę z drugiej linii, ale trafił tylko w poprzeczkę. Przy piłce Słoweńcy.

10:8. Ale błyskawicznie odpowiedział Vid Kavticnik.

10:7. Bramka! Trafił Cedric Sorhaindo.

9:7. Skutecznie rzut karny wykonał Jure Dolenec.

Karny dla Słowenii. Faulowany Matej Gaber.

Słoweńcy długo rozgrywali akcję ofensywną, ale wszystkie ich próby rzutowe okazały się niecelne.

Czas dla reprezentacji Słowenii.

9:6. Raz jeszcze w roli głównej Valentin Porte. Kompletnie niestraszne mu rzucanie na kontakcie.

8:6. Słoweńcy pogubili się w ataku, co bezlitośnie wykorzystał Valentin Porte.

Ale nie trafił też Timothey N'guessan, ponieważ lepszy okazał się Matevz Skok.

Vincent Gerard raz jeszcze lepszy od Boruta Mackovseka.

Timothey N'guessan za drugim razem niecelnie. Kolejna szansa na wyrównanie dla Słoweńców.

7:6. Matej Gaber nie miał problemów z trafieniem z koła. Wykorzystał świetne podanie Jure Doleneca.

7:5. Potężnym rzutem z drugiej linii popisał się Timothey N'guessan.

Vincent Gerard uratował Francuzów po rzucie Boruta Mackovseka. Piłka dla Francji.

Nikola Karabatić znów zawiódł. Jego rzut został obroniony, co daje Słoweńcom szansę na doprowadzenie do remisu.

6:5. A Słoweńcy wyprowadzili kolejną kontrę, którą wykorzystał Darko Cingesar.

Drugie z rzędu niedokładne podanie Nikoli Karabatica

Żółtą kartkę otrzymał Darko Cingesar.

6:4. Jeszcze jedna bramka na koncie Gaspera Marguca. Tym razem trafił z kontry.

Żółtą kartkę otrzymał Vid Poteko.

6:3. Gasper Marguc zdobył gola z bardzo trudnej pozycji.

6:2. Próbkę swoich wielkich możliwości pokazał też Daniel Narcisse.

Vincent Gerard znakomicie obronił rzut Gaspera Marguca. Piłka znów dla Francuzów.

5:2. Gra w podwójnym osłabieniu okazała się niestraszna dla Valentina Porte'a.

4:2. Skutecznie rzut karny wykonywał Jure Dolenec.

Adrien Dipanda został wykluczony na 2 minuty. Francuzi przez ponad 90 sekund będą grać w podwójnym osłabieniu.

Jure Dolenec wypracował rzut karny.

Ludovic Fabregas został wykluczony na 2 minuty.

4:1. Kolejne niesamowite zagranie Ludovica Fabregasa. Wykazał się sprytem po obronionym rzucie kolegi, zebrał piłkę i zdobył gola.

Matej Gaber kompletnie na razie nie radzi sobie na kole. Znów przewinił w ataku.

3:1. Po indywidualnej akcji do siatki trafił Adrien Dipanda.

Jeden ze Słoweńców znów dał się złapać na faul ofensywny.

2:1. Gospodarze znakomicie rozegrali akcję do prawego skrzydła, z którego gola zdobył niepilnowany Valentin Porte.

Kolejny faul w ataku. Tym razem pomylił się obrotowy Matej Gaber.

Francuzi znów zgubili piłkę w ataku.

1:1Jure Dolenec za drugim razem już się nie pomylił.

W ofensywie pomylił się też jednak Daniel Narcisse. Faul w ataku.

Pierwszy rzut Jure Doleneca niecelny. Piłka bez kontaktu z rywalem poleciała obok słupka.

1:0Ludovic Fabregas wykorzystał rewelacyjne podanie Michaela Guigou.

Zaczęli Francuzi.

Francuscy kibice już po raz kolejny imponująco odśpiewali Marsyliankę. A to oznacza, że za kilka chwil rozpocznie się batalia o awans do finału.

Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 21:00. Na około 6 minut przed startem konfrontacji zachęcamy zatem do zapoznania się z jej zapowiedzią.

Jednym z wyróżniających się zawodników we francuskich szeregach podczas MŚ 2017 jest 21-letni prawy rozgrywający Nedim Remili. Zawodnik Paris Saint-Germain HB odegrał nieocenioną rolę w meczach 1/8 i 1/4 finału. Czy i tym razem poprowadzi swój zespół do sukcesu?

Nedim Remili (nr 5) Nedim Remili (nr 5)

Z kolei Słoweńcy odnieśli jak dotąd podczas mistrzostw świata 5 triumfów oraz, w fazie grupowej, zanotowali remis (28:28 z Tunezją) i porażkę (26:36 z Hiszpanią). W ćwierćfinałowym pojedynku pewnie uporali się z Katarem, wygrywając 32:30.

Francuzi są jedynym zespołem w gronie półfinalistów, który jak dotąd odniósł w turnieju komplet 7 zwycięstw. Bezpośrednią przepustkę do walki o medale dała im ćwierćfinałowa wygrana ze Szwecją 33:30.

Wszystkie rozstrzygnięcia w strefie medalowej zapadną w hali Accorhotels Arena w Paryżu.

Witamy wszystkich serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z pierwszego półfinałowego meczu mistrzostw świata 2017, w którym zmierzą się Francuzi oraz Słoweńcy.