2
1
1
18:44

Po raz czternasty Puchar Polski powędrował do Kielc. Vive Tauron Kielce śrubuje rekord.

11
5
2
18:44

Więcej atutów w tym meczu było po stronie mistrzów Polski. Po raz kolejny pokazali, że potrafią się zmobilizować na najważniejsze starcie w sezonie 2016/2017.

8
3
czas 60'

24:31. Po raz drugi z rzędu rzut karny skutecznie wykonywał Tiago Rocha.

3
3
3
4
7
60'

Błąd ofensywny mistrzów Polski. Kolejny raz na linię 7 metra podejdzie jeden z płocczan.

3
2
9
czas 59'

23:31. Skutecznie rzut karny wykonywał Tiago Rocha.

3
1
1
2
6
59'

Bombac bronił w polu bramkowym.

6
3
1
3
59'

Będziemy mieli jeszcze jeden rzut karny dla Wisły.

3
4
czas 58'

22:31. Wisła już ewidentnie nie wierzy. Kontrę wykorzystał Manuel Strlek.

11
5
3
1
2
czas 58'

22:30. Rzut bieżny ze środka rozegrania. Autorem bramki Dean Bombac. Piekielnie mocno i nie do obrony.

12
5
1
2
czas 57'

22:29. Bramka! Trafił Jose Guilherme de Toledo.

7
4
2
57'

Broni Corrales.

6
2
1
5
56'

De Toledo stracił piłkę po podaniu do skrzydła.

1
1
2
czas 55'

21:29. Bardzo trudny technicznie rzut oddał Manuel Strlek. Mistrzostwo świata!

17
1
1
2
55'

czas 55'

Adam Wiśniewski został wykluczony na 2 minuty. Teraz to już będzie bardzo trudno odrobić stratę. Faul był jednak ewidentny.

3
3
2
czas 54'

21:28. Próbują jeszcze walczyć Nafciarze. Z dystansu trafił Gilberto Duarte. Świetny rzut tego gracza. Po raz trzeci w meczu.

6
1
2
czas 54'

Piotr Chrapkowski został wykluczony na 2 minuty.

3
1
1
3
54'

Piłkę odzyskała Wisła Płock. Pomylił się Bombac.

3
3
4
czas 54'

Dmitrij Żytnikow został wykluczony na 2 minuty. Niepotrzebne emocje na koniec spotkania.

3
2
53'

Nie trafia jeszcze Marko Tarabochia. Będzie trudno zmienić ten wynik Wiśle Płock.

6
1
2
6
czas 52'

20:28. Czyżby po meczu? Szybka kontra Vive. Tę zakończył po przechwycie Mariusz Jurkiewicz.

4
52'

Efektownie próbował kończyć akcję Dean Bombac.

3
1
1
2
51'

Wyraźnie jednak skrzydłowy Vive był już w polu bramkowym.

4
1
51'

Faul ofensywny Michała Daszka. Zupełnie niepotrzebny i w ważnym momencie spotkania. Wbiegł w Strelka.

3
2
2
50'

Drugi czas w meczu wykorzystuje Piotr Przybecki.

5
czas 50'

20:26. Aż nie do wiary, że to pierwsze trafienie Deana Bombaca. Zrobił to jednak w wielkim stylu.

3
2
3
czas 50'

20:25. Po raz pierwszy w drugiej połowie trafił Jose Guilherme de Toledo. Również zza obrony kieleckiej siódemki.

3
1
2
czas 49'

19:25. Zdaje się, że już mamy MVP tego spotkania. Po raz siódmy, teraz z dystansu uderzył Michał Jurecki.

6
2
1
2
3
czas 49'

Lovro Mihić został wykluczony na 2 minuty. Faulował Bombaca, który już miał piłkę w swoich rękach. Słuszne upomnienie.

3
3
1
2
4
czas 48'

19:24. Zza obrońców przymierzył z dystansu Gilberto Duarte.

6
4
3
48'

Obok bramki Żytnikow, ale po bloku, a więc piłka wciąż dla Wisły.

2
1
2
czas 47'

Mateusz Kus został wykluczony na 2 minuty. To jego pierwsza kara.

2
1
3
czas 47'

18:24. Na kłopoty w ataku Julen Aguinagalde. Ale czy Vive ma w tym meczu jakiś problem - wątpliwe.

6
1
3
czas 46'

18:23. Szmal pokonany. Ze skrzydła popisał się tym razem Michał Daszek. Co ciekawe, to jego pierwsze trafienie w tym meczu.

4
1
3
czas 46'

Piotr Chrapkowski został wykluczony na 2 minuty. Faulowany przy próbie rzutu Gilberto Duarte.

2
1
czas 45'

17:23. Nie maleje przewaga Vive nad Wisłą. Autorem bramki z drugiej linii Krzysztof Lijewski.

7
3
3
2
5
45'

Tymczasem okazji nie wykorzystał Lovro Mihić. Po prostu trafił w Szmala.

4
2
2
3
44'

4
43'

Przybecki próbuje zmian. W bramce postawił na Morawskiego.

2
1
czas 43'

16:22. Niewiele miał miejsca Krzysztof Lijewski. Był już rozpędzony i po raz czwarty zapisał na swoim koncie trafienie.

7
3
1
czas 42'

16:21. Przypomniał o sobie Dmitrij Żytnikow. Rosjanin swobodnie minął w tej akcji Jureckiego.

6
2
6
czas 41'

15:21. Nie ma bramki dla Wisły. Szybkie wznowienie i Darko Djukić trafił.

7
3
3
4
3
czas 41'

A faulującym i ukaranym był Jose Guilherme de Toledo.

2
2
1
3
2
czas 41'

15:20. Bramka! Trafił Michał Jurecki. Był jeszcze faulowany przy rzucie, więc będzie kara.

7
4
1
1
3
40'

Huknął jak z armaty jeden z graczy z Płocka, ale tylko w poprzeczkę.

2
1
1
2
2
39'

5
37'

Świetna obrona w wykonaniu Marcina Wicharego.

6
2
2
2
4
37'

Za chwilę Vive w komplecie.

5
2
1
1
2
37'

Wiśniewski w głowę Szmala. Nie ma bramki dla Wisły.

3
1
2
4
3
czas 36'

14:19. Na pełnej szybkości i co najważniejsze bardzo skutecznie zakończył akcję Vive Michał Jurecki.

7
2
1
3
2
czas 35'

Mateusz Jachlewski został wykluczony na 2 minuty.

4
3
1
2
3
czas 35'

14:18. Indywidualnie zaskoczył teraz Dan-Emil Racotea. Pobiegł z własnej połowy.

5
2
2
35'

Darko Djukić tylko w słupek. Była już wskazywana gra pasywna kielczan.

2
2
2
34'

Jose Guilherme de Toledo tym razem niezbyt precyzyjnie i lepszy w tej sytuacji Sławomir Szmal.

4
3
2
3
34'

Gra pasywna w drużynie Orlen Wisły.

3
1
1
1
4
33'

Chwila przerwy, ale już wracamy do gry.

czas 32'

13:18. Zupełnie zaskoczył rywali Mateusz Jachlewski. To jego pierwsza bramka w meczu.

czas 31'

12:17. Od bramki zaczęli gracze Vive. Julen Aguinagalde zmieścił piłkę pod nogami Wicharego.

5
1
1
31'

Zaczynamy drugą połowę.

18:44

Za chwilę zacznie się decydująca część spotkania.

1
Vive utrzyma przewagę z pierwszej połowy i zgarnie Puchar Polski po raz 14.?
2
18:44

Kilka uwag do sędziów. Słuszne?

2
1
18:44

Powiedzmy sobie szczerze. Oglądamy naprawdę niezłe zawody. Obu drużyn zależy na krajowym trofeum. Mecz toczony był w pierwszej części falami. Raz dwie bramki więcej mieli Nafciarze, potem jednak tracili dystans. Na przerwę w lepszych humorach zeszli mimo wszystkie mistrzowie Polski i broniący Pucharu Polski zawodnicy ze świętokrzyskiego.

4
1
1
2
30'

6 sekund do końcowej syreny. Obronił jednak Rodrigo Corrales.

8
4
1
1
9
30'

czas 30'

12:16. Piłkę przechwycił Krzysztof Lijewski i sam zakończył akcję trafieniem.

19
9
2
1
5
30'

Złe podanie w drużynie Wisły Płock. De Toledo autorem fatalnego zagrania.

10
3
1
3
7
30'

Czas dla drużyny z Płocka.

6
2
1
5
5
30'

Ostatnia minuta pierwszej połowy.

3
3
1
1
czas 29'

12:15. Rozstrzelał się nam na dobre Michał Jurecki. To już jego piąta bramka.

13
6
1
5
czas 28'

Dean Bombac został wykluczony na 2 minuty. Najpewnie za obronę w polu bramkowym.

3
3
2
5
czas 28'

12:14. Bramka! Trafił Jose Guilherme de Toledo. Będziemy mieli jeszcze karę dla gracza Vive.

5
4
1
8
czas 28'

11:14. Ponownie w roli głównej Manuel Strlek.

8
6
3
28'

Agresywna defensywa Wisły. Sygnalizacja gry pasywnej w drużynie z Kielc.

czas 27'

10:13. Manuel Strlek otrzymał takie podanie, którego nie mógł zmarnować. Asystował Dean Bombac.

8
7
1
4
czas 26'

10:12. Skutecznie rzut karny wykonywał Valentin Ghionea.

8
4
2
4
10
26'

Wyraźnie zdenerwowany jest Piotr Przybecki.

8
8
1
2
1
26'

Pierwszy karny dla Wisły.

3
2
2
5
czas 26'

Dan-Emil Racotea został wykluczony na 2 minuty.

2
2
1
4
czas 26'

9:12. Rośnie przewaga Vive. Trafił teraz ze skrzydła Tobias Reichmann.

9
6
2
3
25'

Szczęśliwie Wisła nieco wstrzymała kontrę rywali.

1
1
1
4
6
25'

Przechwyt piłki przez kielczan.

6
4
3
czas 24'

9:11. Trzy szybkie podania wystarczyły, by rozmontować obronę Wisły. Trafił Michał Jurecki.

8
7
4
czas 24'

Marko Tarabochia został wykluczony na 2 minuty. Coraz większe nerwy w meczu. Wisła przez 11 sekund w czwórkę.

4
3
2
5
24'

Nieudana akcja rywali. Vive w natarciu.

8
5
5
czas 23'

9:10. Nie pierwsze, nie drugie, a trzecie tempo przyniosło celny rzut. Skutecznie karnego wykonywał Karol Bielecki.

8
5
1
4
23'

Karny dla Vive.

6
4
1
5
23'

Czas na żądanie Tałanta Dujszebajewa.

5
2
czas 22'

Valentin Ghionea został wykluczony na 2 minuty.

6
4
1
3
22'

Błąd kielczan i strata piłki. Bramka nie została uznana. Jednak Wisła nie radzi sobie ze Szmalem w ataku.

5
2
1
3
1
22'

Gra pasywna w drużynie z Kielc.

5
2
2
2
3
21'

Tym razem faulowali z kolei płocczanie i nie mamy zmiany wyniku meczu.

4
21'

Błąd popełnił Tiago Rocha. Sędziowie ze Szczecina wskazali na faul ofensywny tego gracza.

5
3
2
czas 20'

9:9. Skutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki. W bramce nie poradził sobie Wichura.

9
5
4
20'

Rzut karny dla Vive. Pierwszy w tym spotkaniu.

8
5
1
4
19'

Wisła nie wykorzystała okazji. Piłkę przejęli rywale z Kielc.

6
6
1
3
czas 18'

9:8. Przełożył rękę przy rzucie Michał Jurecki i zrobił to na tyle efektownie, że zdołał wpisać się do protokołu bramką.

6
6
1
4
czas 18'

9:7. Znakomity mecz rozgrywa Jose Guilherme de Toledo. To już jego czwarta bramka.

7
3
4
8
17'

Kolejna skuteczna obrona Corrales. Rzucał Reichman.

4
1
2
5
czas 17'

8:7. Na raty, ale jakie to ma znaczenie. Jest bramka w wykonaniu Jose Guilherme de Toledo.

7
4
6
5
czas 16'

Adam Wiśniewski został wykluczony na 2 minuty.

10
6
2
5
czas 16'

7:7. Już remis. Ze skrzydła sprytnie trafił Darko Djukić.

czas 15'

7:5. Kolejny fatalny błąd kielczan. Pusta bramka Vive i z dystansu przez cały parkiecie rzucał Dan-Emil Racotea.

8
4
1
2
3
czas 14'

6:5. Kontra Wisły. Szmal nie zdążył się ustawić, co skrzętnie wykorzystał Valentin Ghionea.

7
5
2
3
4
czas 14'

5:5. W swoim stylu, obok nogi Szmala po wkrętce trafił Adam Wiśniewski.

6
5
2
3
6
czas 14'

Michał Jurecki został wykluczony na 2 minuty. Czyli mamy wykluczenie obustronne.

5
3
4
7
czas 14'

Miljan Pusica został wykluczony na 2 minuty.

7
7
4
4
czas 13'

4:5. Błyskawicznie odpowiedział Michał Jurecki. Małe spięcie mieli teraz Jurecki z de Toledo.

7
4
1
3
4
czas 13'

4:4. Po raz drugi trafił Jose Guilherme de Toledo.

czas 13'

3:4. Trudny do upilnowania jest Julen Aguinagalde. Jak trudny, pokazał właśnie w ostatniej akcji. Corrales bez szans przy jego rzucie.

5
4
1
4
czas 12'

3:3. Fantastyczny rzut oddał Jose Guilherme de Toledo.

4
1
1
2
4
czas 11'

2:3. Świetnie zachował się teraz Uros Zorman. Wykorzystał pomoc swojego obrotowego i trafił z najbliższej odległości.

8
4
2
4
10'

Faul ofensywny płockiej siódemki.

6
3
1
2
1
10'

Dan-Emil Racotea wyblokowany, ale wciąż piłka przy Wiśle.

czas 9'

2:2. Tymczasem po raz drugi nie zmarnowali swojej okazji kielczanie. Autorem trafienia Michał Jurecki.

10
7
3
1
9'

Cóż dziś wyczynia Rodrigo Corrales. Koledzy zmarnowali jednak kontrę.

5
1
1
2
5
czas 8'

2:1. W końcu przełamanie. W roli głównej po raz drugi Dmitrij Żytnikow.

5
2
4
8'

Gra pasywna płocczan.

1
4
1
3
8'

De Toledo zablokowany.

3
2
2
7'

Karol Bielecki rzucał, ale znów Corrales na miejscu.

4
1
3
3
7'

Zamarkował rzut Żytnikow, ale ostatecznie pogubili się w tej akcji gracze Piotra Przybeckiego.

2
1
1
2
3
6'

Manuel Strlek zmarnował okazję ze skrzydła. Był w idealnej pozycji, ale bramkarz Corrales obronił jego rzut.

3
1
2
2
4
czas 6'

Mateusz Piechowski został wykluczony na 2 minuty. Faulował Zormana.

4
1
4
5'

Strasznie dużo obiegów i wymian podań w drużynie Vive.

3
2
2
5'

Szybko starali się wypracować atak kielczanie, ale zostali zatrzymani. Wciąż jednak mają piłkę.

1
3
1
4'

Blisko byli straty płocczanie, ale rywal nie zdołał zatrzymać piłki w polu gry. Sygnalizacja gry pasywnej i strata Wisły.

5
1
1
1
3
czas 4'

1:1. Szybko pobiegł do ataku Krzysztof Lijewski. Mamy pierwszy remis w meczu.

9
5
2
2
4
3'

Świetnie obronił Sławomir Szmal.

3
3
3
3'

Wydawało się, że będzie szybkie wyrównanie, ale Kus przekroczył linię pola bramkowego. Strata i akcja Nafciarzy.

czas 2'

1:0. Ze środka idealnie przymierzył Dmitrij Żytnikow. Mamy piękne otwarcie.

2
1
2
2
2
1'

Długo trwa akcja płocczan. Sędziowie wskazali już nawet grę pasywną tej drużyny.

2
1
1'

Ze środka jako pierwsi Nafciarze.

2
czas Start meczu
18:20

Tymczasem rozpoczęła się już prezentacja obu zespołów.

3
1
18:20

Puchar już na parkiecie. Spotkanie poprowadzi para ze Szczecina: Tarczykowski, Rajkiewicz.

1
1
1
18:20

- Każdy ma swoje cele. My patrzymy tylko na siebie - mówi przed meczem Michał Jurecki.