Wielkie emocje w półfinałach waterpolistek. Decydowały rzuty karne

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Martina Terre
Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Martina Terre

Emocje w półfinałowej rywalizacji waterpolistek sięgnęły zenitu. W obu przypadkach o wygranej decydowała jedna bramka. W grze o złoto igrzysk olimpijskich pozostają Australijki i Hiszpanki.

Reprezentacja Hiszpanii po raz drugi z rzędu awansowała do finału igrzysk olimpijskich. Droga do czwartkowego triumfu była jednak bardzo zawiła. Po mocnym otwarciu w pierwszej kwarcie wydawało się, że waterpolistki z Półwyspu Iberyjskiego nie będą miały problemów z potwierdzeniem swojej wyższości nad Holenderkami. Oranje odpowiedziały jednak w trzeciej kwarcie, doprowadzając do remisu i taki wynik dowiozły do końca.

Losy rywalizacji musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Bohaterką została bramkarka Hiszpanek Martina Terre, która pojawiła się w bramce przed ostatnią serią i zatrzymała rzut Brigitte Sleeking. Chwilę później awans do finału przypieczętowała Maica Garcia Godoy.

Równie emocjonująca była konfrontacja Australijek z Amerykankami. Broniące tytułu waterpolistki USA po dwóch kwartach prowadziły 5:2, jednak w kolejnych odsłonach oddały inicjatywę, pozwalając przeciwniczkom na doprowadzenie do rzutów karnych. W nich emocji było jeszcze więcej niż w pierwszym starciu półfinałowym. Potrzebne było bowiem aż sześć serii. Kluczowy rzut oddała Zoe Arancini, trafiając na 6:5. Odpowiedzieć próbowała Maddie Musselman, jednak jej rzut zatrzymała Gabriela Palm. Ekipa z Antypodów, która przed trzema laty odpadła w ćwierćfinale, tym razem mogła cieszyć się z awansu do finału i pewnego medalu.