KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Rosyjscy sportowcy nadal w niepewności. Decyzja CAS w czwartek lub piątek

W środę Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu nie wydał żadnej decyzji w sprawie odwołania kilkudziesięciu Rosjan od decyzji MKOL-u, zakazującej im startu w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Takowa zostanie podjęta w czwartek lub piątek.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Flaga rosyjska Getty Images / Ryan Pierse / Flaga rosyjska
Po złożeniu wniosku najpierw przez 32 rosyjskich sportowców Trybunał powołał specjalną komisję, która ma podjąć ostateczną decyzję co do ich udziału w igrzyskach. Oczekują na to m.in. wielokrotny mistrz olimpijski w short tracku Wiktor An i znany biathlonista Anton Szipulin.

Komisja Trybunału rozpatruje także odwołanie innych 13 rosyjskich sportowców, którzy także zaskarżyli decyzję MKOL-u. Przypomnijmy, że na początku tygodnia MKOL nie wyraził zgody, by w Pjongczangu mogło wystąpić 13 Rosjan, którym CAS uchylił dożywotni zakaz startu w igrzyskach olimpijskich. W tym gronie są m.in. biegacz narciarski Aleksander Legkow oraz łyżwiarka szybka Olga Fatkulina.

Na razie szansę startu w Pjongczangu otrzymało 169 Rosjan, którzy nie mają historii dopingowej. Wystąpią jednak pod flagą olimpijską. Kary na pozostałych sportowców z tego kraju związane są ze złamaniem przepisów antydopingowych podczas poprzednich igrzysk olimpijskich w Soczi.

Ceremonię otwarcia igrzysk w Pjongczangu zaplanowano na piątek, 9 lutego na godzinę 12:00 czasu polskiego. Wówczas powinno być już jasne, czy Trybunał Arbitrażowy rozpatrzy pozytywnie skargi rosyjskich sportowców i dopuści ich do zmagań w Korei Południowej.

ZOBACZ WIDEO Kamil Stoch: Oczekuję jedynie sprawiedliwych warunków
Czy Trybunał Arbitrażowy powinien pozytywnie rozpatrzyć odwołanie rosyjskich sportowców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Polska Agencja Prasowa
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×