Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Rosyjscy sportowcy nadal w niepewności. Decyzja CAS w czwartek lub piątek

W środę Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu nie wydał żadnej decyzji w sprawie odwołania kilkudziesięciu Rosjan od decyzji MKOL-u, zakazującej im startu w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Takowa zostanie podjęta w czwartek lub piątek.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Flaga rosyjska Getty Images / Ryan Pierse / Flaga rosyjska

Po złożeniu wniosku najpierw przez 32 rosyjskich sportowców Trybunał powołał specjalną komisję, która ma podjąć ostateczną decyzję co do ich udziału w igrzyskach. Oczekują na to m.in. wielokrotny mistrz olimpijski w short tracku Wiktor An i znany biathlonista Anton Szipulin.

Komisja Trybunału rozpatruje także odwołanie innych 13 rosyjskich sportowców, którzy także zaskarżyli decyzję MKOL-u. Przypomnijmy, że na początku tygodnia MKOL nie wyraził zgody, by w Pjongczangu mogło wystąpić 13 Rosjan, którym CAS uchylił dożywotni zakaz startu w igrzyskach olimpijskich. W tym gronie są m.in. biegacz narciarski Aleksander Legkow oraz łyżwiarka szybka Olga Fatkulina.

Na razie szansę startu w Pjongczangu otrzymało 169 Rosjan, którzy nie mają historii dopingowej. Wystąpią jednak pod flagą olimpijską. Kary na pozostałych sportowców z tego kraju związane są ze złamaniem przepisów antydopingowych podczas poprzednich igrzysk olimpijskich w Soczi.

Ceremonię otwarcia igrzysk w Pjongczangu zaplanowano na piątek, 9 lutego na godzinę 12:00 czasu polskiego. Wówczas powinno być już jasne, czy Trybunał Arbitrażowy rozpatrzy pozytywnie skargi rosyjskich sportowców i dopuści ich do zmagań w Korei Południowej.

ZOBACZ WIDEO Kamil Stoch: Oczekuję jedynie sprawiedliwych warunków

Czy Trybunał Arbitrażowy powinien pozytywnie rozpatrzyć odwołanie rosyjskich sportowców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Polska Agencja Prasowa
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×