KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pjongczang 2018. Skoczkowie wracają do treningów, bieg biathlonistek przełożony

Środa będzie ciekawym dniem igrzysk z punktu widzenia polskiego kibica. W poszczególnych finałach wystąpi liczne grono naszych zawodników, a ponadto pierwsze treningi na dużej skoczni odbędą skoczkowie.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Kamil Stoch Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Pamiętny sobotni konkurs skoków na K98 przeszedł już do historii. Przez kilka dni nasi kadrowicze mogli zresetować głowy i przynajmniej częściowo zapomnieć o niepowodzeniu w decydujących momentach drugiej serii. W środę ponownie pojawią się na skoczni, ale na razie tylko treningowo. Nie znaczy to jednak, że oddane skoki nie będą miały znaczenia - to m.in. od nich będzie zależało kogo Stefan Horngacher wybierze do zespołu, który przystąpi do piątkowych kwalifikacji.

W środę po raz trzeci na tych igrzyskach miały się zaprezentować polskie biathlonistki. Miały, bo bieg indywidualny (na 15 km) z udziałem Weroniki Nowakowskiej, Moniki Hojnisz, Krystyny Guzik i Magdaleny Gwizdoń został odwołany z powodu silnego wiatru. Zawody przeniesiono na czwartek.

Po raz pierwszy w Pjongczangu pokażą się nasi kombinatorzy norwescy. O medalu nie ma co marzyć, ale miejsce w czołowej dwudziestce może być w zasięgu Pawła Słowioka lub Szczepana Kupczaka - ten drugi musiałby jednak świetnie skoczyć, gdyż biega przeciętnie.

W slalomie zaprezentuje się Maryna Gąsienica-Daniel. Nasza najlepsza alpejka w Pucharze Świata puka do czołowej trzydziestki. W Korei powinno być łatwiej o zrealizowanie takiego celu, gdyż najsilniejsze kraje mogą wystawić tylko czteroosobowe składy, a więc nie tak liczne, jak w pucharowym cyklu.

Środa to nie tylko dzień narciarzy. Drugi olimpijski start w przeciągu kilku dni czeka zaledwie 17-letnią Karolina Bosiek, naszą przyszłą nadzieję w łyżwiarstwie szybkim. Oprócz niej na 1500 metrów wystąpi także doświadczona Natalia Czerwonka.

Na torze lodowym zaprezentuje się za to nasza najlepsza dwójka saneczkarzy, czyli Wojciech Chmielewski oraz Jakub Kowalewski.

Inne ciekawe konkurencje, które w środę odbędą się w Pjongczangu, to m.in. finał halfpipe mężczyzn, a także kolejne pojedynki grupowe w turniejach hokejowych i curlingowych.

Środa (14 lutego)

1:00 - curlling, 1. runda turnieju mężczyzn
2:00 - łyżwiarstwo figurowe, pary sportowe - program krótki
2:15 i 5:45 - narciarstwo alpejskie, slalom K (Maryna Gąsienica-Daniel)
2:30 - narciarstwo dowolne, halfpipe M
4:10 - hokej na lodzie K: Szwecja - Szwajcaria
7:00 i 9:45 - kombinacja norweska, K98+10 km (Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Wojciech Marusarz, Paweł Słowiok)
4:10 - hokej na lodzie K: Korea - Japonia
11:00 - łyżwiarstwo szybkie, 1500 m K (Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka)
12:00 - skoki narciarskie, treningi na dużej skoczni (Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła)
12:05 - curling, 1. runda turnieju mężczyzn
12:20 - saneczkarstwo, dwójki M - 1. i 2. ślizg (Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski)
13:10 - hokej na lodzie M: Słowacja - OAR, USA - Słowenia

Zawody biathlonistek - bieg indywidualny na 15 km (Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska) - zostały przełożone na czwartek (15 lutego), na godz. 9.15 polskiego czasu.

ZOBACZ WIDEO Mocne słowa Adama Małysza o konkursie w Pjongczangu. "Ma pełne prawo, żeby tak powiedzieć"


Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Czy któraś z naszych biathlonistek ukończy bieg na 15 km w czołowej dziesiątce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (15)
 • Wiesław Szczegielniak Zgłoś komentarz
  Nie zdziwie się jak Polscy sportowcy nie zdobędą żadnego medalu
  • Maciej Mirosław Podlejski Zgłoś komentarz
   Gdzie ten rozpruty worek z medalami ? Po co było się tak chełpić ? Spadnijcie wreszcie na ziemię redaktorzy i prezenterzy w mediach. A i niektórzy zawodnicy również . Więcej pokory za
   Czytaj całość
   słabe wyniki .Byli słabi i pokazują że są słabi.Więc po co tam pojechali ? Przygoda życia ?.
   • Andreas Hendzel Zgłoś komentarz
    Kombinacja norweska Polak 20 lecz sprawozdawca twierdzi że czołówka i dobre miejsce. W jakim ja już kraju żyję ?
    • veliciraptor Zgłoś komentarz
     Pożegnałem XXIII Igrzyska Olimpijskie i nawet jeśli zdobędą jakieś medale twierdzę, że zmiany nie są potrzebne w Związkach Sportowych... zmiany powinny być dokonane we władzach i
     Czytaj całość
     przypinkach do sportowych związków, w wyniku polityki i dojścia do władzy ,,dobrej zmiany,,... Ten balast, jaki na związkach jest zawieszony, obciąża i hamuje sport w POLSCE.
     • jotwu Zgłoś komentarz
      I znowu jakiś niepoprawny optymista pisze o medalu?.W jakiej konkurencji?.Może w dwuboju,gdzie wysłano aż 4 mizernych zawodników?.Ciekawe,czy teraz wystąpi z komentarzem dyrektor
      Czytaj całość
      Małysz,wszak jest dyrektorem także od dwuboju.Po skokach było go pełno.Zabierał głos na każdy temat.Dlatego oczekuję na nie mniej wyczerpujące komentarze dyrektora koordynatora.
      • wesly Zgłoś komentarz
       Odpowiadam na pytanie redaktora:jeśli piąta dziesiątka jest czołowa to może któraś będzie!!
       • wesly Zgłoś komentarz
        No,niezapomniane emocje... finał halfpipe i curling mężczyzn, ale jazda
        • cop Zgłoś komentarz
         Ja mam pytanie po co ta banda pseudo sportowców pojechała na Olimpiade.Nie wsyd im osiągać takie wyniki,trzeba było wysłać tylko 5 skoczków i reszta w domu,oni mimo że medali nie
         Czytaj całość
         zdobywają wstydu nie przynszą.
         • Ireneusz Cichy Zgłoś komentarz
          Przypomnę co pisałem przed rozpoczęciem Igrzysk. Nasza najliczniejsza w historii reprezentacja osiągnie jeden z najsłabszych wyników w historii. Sukcesu sprzed 4 lat w tym stuleciu nie
          Czytaj całość
          uda się poprawić. No i Ci nasi dziennikarze. Sprawozdawca z biatlonu tak relacjonował, jakby nasz miał zdobyć medal, a tymczasem on walczył o zakwalifikowanie się do biegu na dochodzenie, o miejsce 57, 58 ... Sprawozdawca dmuchał ostro w balonik absurdu. nasi sprawozdawcy wszędzie widzą szanse medalowe. Więcej realizmu. Pobożne życzenia nie pomogą.
          • Ireneusz Cichy Zgłoś komentarz
           Przypomnę co pisałem przed rozpoczęciem Igrzysk. Nasza najliczniejsza w historii reprezentacja osiągnie jeden z najsłabszych wyników w historii. Sukcesu sprzed 4 lat w tym stuleciu nie
           Czytaj całość
           uda się poprawić. No i Ci nasi dziennikarze. Sprawozdawca z biatlonu tak relacjonował, jakby nasz miał zdobyć medal, a tymczasem on walczył o zakwalifikowanie się do biegu na dochodzenie, o miejsce 57, 58 ... Sprawozdawca dmuchał ostro w balonik absurdu. nasi sprawozdawcy wszędzie widzą szanse medalowe. Więcej realizmu. Pobożne życzenia nie pomogą.
           • yes Zgłoś komentarz
            Jutro chyba znowu dowiemy się, że czekamy na następny dzień :) Może biathlonistki i/lub kombinatorzy postarają się? a może?
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×