Skoki narciarskie. Mijają dwa lata od wielkiego sukcesu Kamila Stocha. Zobacz, jak zdobył trzecie złoto (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Kamil Stoch
zdjęcie autora artykułu

- Jest blisko, medal będzie na pewno - krzyczał po skoku Kamila Stocha Przemysław Babiarz. Skoczek z Zębu ostatecznie zwyciężył na dużej skoczni w Pjongczangu i sięgnął po trzecie olimpijskie złoto. Zobacz, jak tego dokonał.

Zmagania olimpijskie w Pjongczangu rozpoczęły się od rozczarowania. Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Stefan Hula, który miał szansę na życiowy sukces. Rozgrywany w loteryjnych warunkach konkurs na normalnej skoczni ukończył ostatecznie na piątym miejscu. "Oczko" wyżej był Kamil Stoch, który do podium stracił 0,4 pkt.

Dokładnie tydzień później odbył się konkurs na dużej skoczni. Już w pierwszej serii Kamil Stoch pokazał wielką formę. Skoczył 135 metrów w niekorzystnych warunkach i objął prowadzenie.

W drugim skoku musiał osiągnąć 137-138 metrów. Tymczasem pomiar wskazał na 136,5 m. Rozpoczęło się nerwowe oczekiwanie na wyświetlenie noty łącznej osiągniętej przez Polaka.

- Metra chyba zabrakło - powiedział komentujący te zawody dla TVP Włodzimierz Szaranowicz. - Boże, czy to będzie srebro, czy złoto - dodał Przemysław Babiarz, aby po chwili wybuchnąć radością.

- Jest pierwszy! Jak on to zrobił? Zwariować można. Mamy trzeci tytuł - wykrzyczał Szaranowicz. Stoch zwyciężył z łączną notą 285,7 pkt, podczas gdy drugi Andreas Wellinger miał 282,3 pkt.

17 lutego mijają dokładnie dwa lata od tamtych wydarzeń. Dwa dni później reprezentacja Polski zdobyła jeszcze brązowy medal w rywalizacji drużynowej.

Czytaj także:Kamil Stoch wyprzedził Gregora SchlierenzaueraGitara elektryczna oczyściła myśli Piotra Żyły

ZOBACZ WIDEO: Rafał Kot krytycznie o szkoleniu młodych skoczków. "Przepaść sprzętowa jest ogromna. Nie ma zaplecza"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Kamil Stoch to najlepszy polski skoczek w historii?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)