Pjongczang 2018. Norweski dziennik cytuje Kowalczyk. "Powinna mnie przeprosić"

Norweskie media cały czas żyją tematem incydentu pomiędzy Ingvild Flugstad Oestberg i Justyną Kowalczyk w ćwierćfinale olimpijskiego sprintu. Dziennik "Dagbladet" cytuje słowa Polki, która twierdzi, że Norweżka powinna ją przeprosić.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Justyna Kowalczyk Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk
- Starałam się przepuścić Ingvild wybierając szybszą ścieżkę. Później Norweżka chciała wskoczyć na mój tor. Myślę zatem, że to jej wina i Ingvild powinna mnie przeprosić, a nie odwrotnie - podkreśliła Justyna Kowalczyk w rozmowie z dziennikarzem "Dagbladet".

Ingvild Flugstad Oestberg oczywiście ma swoją wersję wydarzeń. - Trudno mi powiedzieć, co mogła w tej sytuacji zrobić inaczej. Justyna znalazła się przede mną, a ja z tego powodu straciłam dużo prędkości. Wielka szkoda, ponieważ czułam się dobrze - przyznała srebrna medalistka w sprincie na igrzyskach olimpijskich w Soczi.

Co ciekawe spięcie Oestberg z Justyną Kowalczyk nie było jej pierwszym "wykroczeniem" na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Jeszcze przed biegiem łączonym Norweżka podczas treningów uderzyła łokciem Kristę Parmakoski. Oestberg zapewniała, że było to przypadkowo, ale Finka nie do końca się z tym zgadzała.

- Uderzyła mnie prosto w bok. Trudno mi powiedzieć, co chciała dokładnie zrobić, ale wiem, co z tego wyszło - podkreśliła Parmakoski.

W wyniku spięcia po ostatnim zjeździe na trasie 5. ćwierćfinału zarówno Justyna Kowalczyk jak i Ingvild Flugstad Oestberg nie awansowały do półfinału. Polkę sklasyfikowano na 22. miejscu, a Norweżkę na 17. lokacie. Wygrała Szwedka Stina Nilsson.

ZOBACZ WIDEO: Michał Bugno z Pjongczangu: Za każdym z polskich skoczków ciągną się koreańskie demony
Czy Ingvild Flugstad Oestberg powinna przeprosić Justynę Kowalczyk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×