Nocny wpis po jednym piwie. Żyła prosi prezydenta Dudę o nowy banknot

Piotr Żyła postanowił na Facebooku skierować apel do prezydenta Andrzeja Dudy. Skoczek chce, by wprowadzono do obrotu nowy banknot z wizerunkiem "Kamila Trzeciego Wielkiego".

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Piotr Żyła Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Jeżeli ktoś się obawiał, że Piotr Żyła załamie się, iż w Pjongczangu nie wystartuje w żadnym konkursie, to teraz nie powinien mieć żadnych obaw. Polski skoczek poczynania swoich kolegów obserwuje z trybun, a i tak świetny humor go nie opuszcza. Dowodem na to jest jego aktywność w portalach społecznościowych, bo w tym skoczek z Wisły bez przerwy bryluje.

Tym razem "Pieter" na Facebooku zamieścił przeróbkę banknotu o nominale 100 zł, który został zamieniony na 300 zł. Zamiast Władysława II Jagiełło, mamy wklejoną twarz Kamila Stocha. Zanim jednak Żyła wyjaśnił, o co chodzi, to przyznał się, że jest już po alkoholu.

"Mam troszke ostatnio dużo wolnego czasu, a i jeszcze dzisiej trenerzy pozwolili wypić jedno piwo:-) a jakoś spać sie mi nie chce:-/ i tak sobie myśle ze w Polsce powinien zostać stworzony banknot 300 złotowy" - pisze skoczek (pisownia oryginalna).

Następnie Żyła wytłumaczył całą sprawę i skierował pewną prośbę do prezydenta Andrzeja Dudy.

"Na jego nominale powinien sie znaleś taki jeden skoczek narciarski Kamil Trzeci Wielki:-) a dla czego to sobie sami odpowiedzcie:-P tak że prośba do Pana prezydenta Andrzeja Dudy na śniadanie Pan zawsze mozesz zaprosić, ale jak by sie pięknie płaciło nominałem 300zł;-) a i wszyscy by byli bogatsi:-)))" - dodaje.

Patrząc na zaskakujący pomysł, a także wszystkie błędy popełnione we wpisie, kibice zaczęli dopytywać, czy skoczek na pewno wypił tylko jedno piwo. Na to jednak Żyła już nie odpowiedział.

ZOBACZ WIDEO Bronisław Stoch: Dobrze, że nie zwariowaliśmy z nerwów! Kamil genialnie to zniósł


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×