Pjongczang 2018. Lindsey Vonn "tylko" z brązem w zjeździe. Złoto dla Włoszki

Pojechała do Korei po złoto w zjeździe, przywiezie brąz. Gwiazda narciarstwa alpejskiego Lindsey Vonn czuje niedosyt po występie w Korei. Wygrała Włoszka Sofia Goggia. Maryna Gąsienica-Daniel na niezłym 24. miejscu.

Marcin Górczyński
Sofia Goggia Getty Images / Alain Grosclaude/Agence Zoom / Sofia Goggia
Przed igrzyskami Lindsey Vonn zapowiadała, że to jej ostatnie igrzyska i w wieku 34 lat marzy się jej drugie olimpijskie złoto. Przejechała trasę bez wielkich błędów, osiągnęła świetną prędkość, a i tak do zwyciężczyni straciła prawie 0,5 s. Amerykanka spodziewała się znacznie lepszego rezultatu.

Złoto zdobyła Włoszka Sofia Goggia. 25-latka regularnie zajmowała miejsca na podium w zjeździe, wygrała dwa razy i wymieniano ją w szerokim gronie faworytek. W Pjongczangu pojechała agresywnie, momentami na granicy wypadnięcia z trasy, ale wpadła na metę w znakomitym czasie i czekała na konkurentki.

Nie dały jej rady Vonn, Tina Weirather, zjazdu nie ukończyła Lara Gut. Zagroziła jej tylko rewelacja igrzysk, Norweżka Ragnhild Mowinckel. Przegrała z Włoszką zaledwie o 0,09 s i dołożyła do kolekcji drugie olimpijskie srebro z Korei. Wcześniej zajęła 2. miejsce w slalomie gigancie.

Nieźle spisała się Maryna Gąsienica-Daniel. Polka ukończyła zjazd na 24. pozycji.