Słynna polska para zakończyła karierę

Słynna polska para w łyżwiarstwie figurowym zakończyła karierę. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev dwukrotnie wystąpili na igrzyskach w rywalizacji par tanecznych.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Maksym Spodyriev i Natalia Kaliszek PAP/EPA / ROMAN PILIPEY / Na zdjęciu: Maksym Spodyriev i Natalia Kaliszek
Przez wiele lat to właśnie Natalia Kaliszek oraz Maksym Spodyriev byli najlepszym polskim duetem, który brał udział w rywalizacji par tanecznych. Ośmiokrotnie wywalczyli mistrzostwo kraju, do tego odnosili spore sukcesy na arenie międzynarodowej.

Do największych z nich należy 5. miejsce podczas mistrzostw Europy, z kolei na mistrzostwach świata najlepszym wynikiem Biało-Czerwonych było 11. miejsce. Dwukrotnie wystąpili także na igrzyskach - w Pjongczang 2018 zajęli 14., a podczas Pekin 2022 17. lokatę.

Niestety, polskiej pary nie zobaczymy już na zawodach najwyższej rangi. Duet poinformował o tym, że nie będzie już występował w rywalizacji par tanecznych.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak się bawili reprezentanci Polski

"Po 8 wspólnych latach postanowiliśmy że miniony sezon olimpijski był naszym ostatnim. Oboje zdecydowaliśmy o zakończeniu naszej kariery jako zawodnicy w parach tanecznych." - napisali w specjalnym poście.

"Nasze życia na zawsze będą związane z łyżwiarstwem, dlatego nie żegnamy się a mówimy "do zobaczenia", trzymając jednocześnie kciuki za nasze koleżanki i kolegów którzy zaczynają właśnie przygotowania do kolejnego ekscytującego sezonu!" - dodali.

Czytaj więcej:
Thomas Thurnbichler rozesłał pierwsze powołania. Oni wystąpią w Wiśle
Kowalczyk rozczuliła internautów. Pokazała, co robi jej syn

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×