Pjongczang 2018. Fenomenalna walka o złoto w bobslejach

Jedynie 0,07 s dzieliło złote i srebrne medalistki w bobslejach. Wygrały Niemki Jamanka / Buckwitz i poszły w ślady swoich rodaków.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Radość niemieckich bobsleistek ze złota w Pjongczangu - Mariamy Jamanki i Lisy Buckwitz Getty Images / Alexander Hassenstein / Radość niemieckich bobsleistek ze złota w Pjongczangu - Mariamy Jamanki i Lisy Buckwitz
Już po pierwszych dwóch ślizgach liderki dzieliły ułamki sekundy. Amerykanki Taylor / Gibbs odrobiły 0,03 s w trzecim przejeździe i ostatnia kolejka zapowiadała się arcyciekawie.

W decydującym ślizgu Amerykanki próbowały zaatakować, ale Jamanka i Buckwitz poprawiły ich wynik o 0,03 s. Łączny czas czterech przejazdów miały lepszy o 0,07 s. Niewiele brakło, by doszło do podobnej sytuacji, jak podczas rywalizacji panów, gdy Niemcy i Kanadyjczycy razem stali na najwyższym stopniu podium.

Znacznie gorsze okazały się trzecie w klasyfikacji Kanadyjki Humphries i George.

Na uwagę zasługuje świetny przejazd Jamajek. Zajęły wprawdzie przedostatnie miejsce, ale w ostatnim ślizgu wyprzedziły prawie połowę stawki.

Bobsleje kobiet:

Miejsce Zespół Czas
1. Niemcy (Mariama Jamanka, Lisa Buckwitz) 3:22.45
2. USA (Elena Meyers-Taylor, Lauren Gibbs) 3:22.52
3. Kanada (Kaillie Humphries, Phylicia George) 3:22.89

ZOBACZ WIDEO: Michał Bugno z Pjongczangu: Zagraniczni skoczkowie zachwycają się Stochem. "To dla nich niewiarygodne"Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×