Pjongczang 2018. Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń rekordzistkami igrzysk

Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń są rekordzistkami, jeśli chodzi o liczbę występów na igrzyskach olimpijskich. I pozostaną nimi przynajmniej przez kolejne cztery lata.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Krystyna Guzik PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Krystyna Guzik
W sześciu konkurencjach mogły rywalizować biathlonistki w Pjongczangu, były to sprint, bieg pościgowy, bieg indywidualny, bieg masowy, sztafeta i sztafeta mieszana.

Krystyna Guzik wystartowała w czterech z nich, bo do biegu ze startu wspólnego nie zakwalifikowała się, a do sztafety drużynowej nie została wyznaczona przez trenera. Dzięki temu po zmaganiach w Pjongczangu na koncie ma już 20 olimpijskich występów i jest samodzielną liderką tej klasyfikacji.

Przed startem w Korei rekordzistką była Eva Tofalvi z Rumunii, dla której Soczi były ostatnimi igrzyskami.

Na drugiej pozycji w zestawieniu znalazła się Magdalena Gwizdoń, która zaliczyła w Pjongczangu pięć konkurencji, bowiem razem z Magdaleną Żuk pobiegła w sztafecie mieszanej.

Obie polskie biathlonistki pierwsze kroki na igrzyskach stawiały w 2006 roku w Turynie, tam zanotowały swoje pierwsze występy.

Kolejnymi zawodniczkami w zestawieniu, które występowały w Korei, były Veronika Vitkova, Anastasia Kuzmina, Daria Domraczewa i Nadieżda Skardino. Te cztery biathlonistki mają na koncie 16 startów na igrzyskach i być może za cztery lata będą mogły te wyniki poprawić, o ile do tej pory nie zakończą sportowej kariery.

ZOBACZ WIDEO: Małgorzata Kot: Maciek przyjechał do Pjongczangu jako ten piąty. Podziwiam go, że to wytrzymał i się nie spalił


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy biathlonowe występy Polek w Pjongczangu można ocenić pozytywnie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×