Najwięksi nieobecni igrzysk! Ich będzie brakować szczególnie

Poważne kontuzje, oskarżenia o doping, problemy osobiste wyeliminowały z igrzysk w Pjongczangu kilka wielkich gwiazd sportu. Po raz pierwszy od 24 lat na najważniejszych zawodach zabraknie legendarnego Ole Einara Bjoerndalena. Ale nie tylko jego.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński

Therese Johaug (Norwegia) - biegi narciarskie

Wielka konkurentka Justyny Kowalczyk, była królowa tras narciarskich, znalazła się na zakręcie kariery. Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) nie miał litości dla norweskiej biegaczki. Została zdyskwalifikowana na 18 miesięcy za wykrycie clostebolu w jej organizmie. Norweżka tłumaczyła się, że zakazany środek pochodzi z pomadki do ust, którą zastosowała nieświadomie. Ze łzami w oczach kajała się przed komisją i mediami. Bez powodzenia. Filigranowa gwiazda na poważnie wróci do rywalizacji w kolejnym sezonie. Na razie trudno się jej pozbierać, przyznaje, że straciła motywację do treningów. 

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Czy Severin Freund walczyłby o medal w rywalizacji skoczków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
  • yes Zgłoś komentarz
    Ja w to nie mieszam Johaug - to inna historia nie związana ze sportem. "Najwięksi nieobecni igrzysk!" - mamy do czynienia z dopingiem. Może SF wymienią wszystkich nieobecnych Rosjan?
    • Solejuk Zgłoś komentarz
      Johaug jest sama sobie winna wiec jej mi nie bedzie brakować .Natomiast szkoda pozostałych sportowców szczególnie Freunda Bjoerndalena i brak zawodnikow z NHL