Nie ma mocnych na Hiszpanki. Kolejne złoto w pływaniu artystycznym

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Art Service / Na zdjęciu: Hiszpania w pływaniu artystycznym
PAP / Art Service / Na zdjęciu: Hiszpania w pływaniu artystycznym
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę w Igrzyskach Europejskich 2023 odbył się układ dowolny drużyn w pływaniu artystycznym. Złoto padło łupem Hiszpanek.

W tym artykule dowiesz się o:

Rywalizacja w pływaniu artystycznym w ramach Igrzysk Europejskich odbywa się w Oświęcimiu. Impreza zarazem ma rangę mistrzostw Europy i stanowi kwalifikacje do igrzysk olimpijskich, które za rok odbędą się w Paryżu.

W niedzielę wyłonione zostały medalistki w rywalizacji drużyn w układzie dowolnym. Złoto przypadło w udziale Hiszpanii w składzie: Cristin Arambula, Berta Ferreras, Marina Garcia, Meritxell Mas Pujadas, Alisa Ozhogina, Paula Ramirez, Sara Saldana, Iris Tio i Blanda Toledano. Pływaczki z Półwyspu Iberyjskiego uzyskały notę 261,6374 pkt.

Srebrne medale padły łupem Włoszek, którze otrzymały 253,4709 pkt. W ich składzie znalazły się Linda Cerruti, Marta Iacoacci, Sofia Mastroianni, Giorgio Minisini, Enrica Piccoli, Lucrezia Ruggiero, Isotta Sportelli, Francesca Zunino, Carmen Rocchino, Giuia Vernice.

Z brązowych medali cieszyły się Izraelki z wynikiem 243,6001 pkt. Drużynę tworzą Shelly Bobritsky, Maya Dorf, Noy Gazala, Catherine Kunn, Aya Mazor, Nikol Nahshonov, Ariel Nassee, Neta Rubichek, Eden Blecher, Shni Sharaizin.

Hiszpanki rządzą w rywalizacji drużyn. W piątek zdobyły złote medale również w układzie technicznym. Wtedy ze srebra cieszyły się Włoszki.

Medale w pływaniu artystycznym (układ dowolny):

1. Hiszpania 261,6364 2. Włochy 253,4709 3. Izrael 243,6001

Czytaj także: Było tak blisko. Polacy o krok od medali Świetny start polskiego łucznika. Rekord świata Brytyjki

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #1. Zaskakujące wyznanie Adrianny Sułek. "Nie chciałam już trenować"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy lubisz oglądać pływanie artystyczne?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)