Awans Konrada Czerniaka i Pawła Korzeniowskiego do 1/2 MŚ na 100 m motylkiem

Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski awansowali do 1/2 finału mistrzostw świata w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym.

Piotr Ziemka
Konrad Czerniak uzyskał czwarty czas eliminacji (51.58). Natomiast Paweł Korzeniowski miał siódmy rezultat (51.79). Najlepiej w tej fazie rywalizacji popłynął Laszlo Cseh (50.91). W poniedziałkowym finale na 200 metrów stylem motylkowym Węgier zajął trzecie miejsce ex aequo z Czerniakiem.
Drugi czas sesji porannej wywalczył Tom Shields (51.09), trzeci zaś - Zhuhao Li (51.54). Ósmy był obrońca mistrzowskiego tytułu - Chad le Clos (51.83).

Na dziewiątej pozycji w eliminacjach 50 metrów delfinem sklasyfikowana została Anna Dowgiert (26.24). Do półfinału nie awansowała Aleksandra Urbańczyk, która zajęła 23. lokatę. W 1/2 na 200 metrów stylem grzbietowym wystartuje Alicja Tchórz. Polka w porannej sesji była dziesiąta (2:10.04).

Z piątym czasem do finału sztafety 4x200 m kraulem zakwalifikowała się polska sztafeta: Jan Świtkowski, Kacper Klich, Michael Domagała, Kacper Majchrzak (7:10.20).