Rio 2016: Michael Phelps nie zdobył kolejnego złota! Joseph Schooling mistrzem olimpijskim

Amerykanin Michael Phelps nie zdołał zdobyć po raz czwarty złotego medalu na igrzyskach na 100m stylem motylkowym. W finale bezkonkurencyjny okazał się Singapurczyk Joseph Schooling, który ustanowił nowy rekord olimpijski.


Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski
PAP/EPA / PATRICK B. KRAEMER

To był niezwykle emocjonujący wyścig. Joseph Schooling wystartował znakomicie i już na półmetku był na prowadzeniu. W drugiej części dystansu 21-letni zawodnik utrzymał wysokie tempo i nie dał najmniejszych szans swoim rywalom. Mało tego, Singapurczyk spisał się tak świetnie, że pobił rekord olimpijski, który wcześniej należał do Michaela Phelpsa.

Amerykanin jak zwykle wystartował przeciętnie, ale wydawało się, że później będzie gonił Schoolinga. Zwłaszcza że to jedna z jego najmocniejszych konkurencji. Nic takiego nie miało miejsca. 31-letni multimedalista olimpijski nie tylko nie zdobył złota, ale niewiele brakowało, żeby w ogóle nie było go na podium. Ostatecznie zdobył srebro... razem z dwoma innymi pływakami!

Na drugim stopniu podium stanęli również Chad Guy Bertrand Le Clos z RPA oraz Laszlo Cseh z Węgier. To spore zaskoczenie i niezwykle rzadki widok. Czasami zdarza się, że dwóch zawodników ma identyczny czas, ale trzech to już naprawdę rzadka sytuacja.

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas
1. Joseph Schooling Singapur 50.39
2. Michael Phelps USA 51.14
2. Chad Guy Bertrand Le Clos RPA 51.14
2. Laszlo Cseh Węgry 51.14
5. Li Zhuhao Chiny 51.26
6. Mehdy Metella Francja 51.58
7. Tom Shields USA 51.73
8. Aleksandr Sadovnikov Rosja 51.84

ZOBACZ WIDEO Krzysztof Wiłkomirski: Środowisko judo liczyło na choć jeden medal (źródło TVP)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×