KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Fundacja Otylii Jędrzejczak po raz drugi organizuje warsztaty Otylia Swim Tour

Ponad 600 młodych pływaków weźmie udział w tegorocznej Otylia Swim Tour. Pierwsze warsztaty organizowane przez Fundację Otylii Jedrzejczak odbyły się już w Katowicach i Łodzi. Kolejne odbędą się w Opolu, Elblągu, Piasecznie i Rudzie Śląskiej.

Przemysław Zbróg
Przemysław Zbróg
Otylia Jędrzejczak / Na zdjęciu: Otylia Jędrzejczak

Otylia Swim Tour to ogólnopolski projekt edukacyjny realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Jego adresatami są dzieci i młodzież w wieku od 9 do 14 roku życia, rodzice, trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego. Podczas jednodniowych warsztatów, prowadzonych przez reprezentantów Polski w pływaniu oraz doświadczonych trenerów przygotowania motorycznego i fizjoterapeutów, młodzi pływacy doskonalą swoje umiejętności w 4 stylach: grzbietowym, motylkowym, klasycznym i dowolnym. Uzupełnieniem zajęć na basenie jest trening na sali gimnastycznej.

Specjalnie dla uczestników Otylia Swim Tour przygotowany został podręcznik, w którym rodzice i dzieci znajdą cenne wskazówki na temat zdrowego odżywiania, właściwego dla osób trenujących pływanie. Książka systematyzuje widzę zdobytą podczas warsztatów Otylia Swim Tour.

- Otylia Swim Tour to jeden z kluczowych projektów realizowanych przez moją fundację - tłumaczy Otylia Jędrzejczak, prezes Fundacji Otylii Jędrzejczak. Podczas 6 sportowych dni spotykamy się z dziećmi, młodzieżą, rodzicami i trenerami i chcemy wspólnie doskonalić warsztat pływacki i poszerzać wiedzę z zakresu dietetyki i psychologii - ważnych elementów rozwoju sportowca - dodaje.

6 miast, 6 fitMap
Nowością w tegorocznej odsłonie projektu, którego pomysłodawczynią jest Otylia Jędrzejczak, są fitMapy, sportowe przewodniki po miastach uruchamiane w lokalizacjach, w których odbędą się warsztaty z mistrzynią olimpijską. Na każdej z sześciu map użytkownicy znajdą sprawdzone trasy rowerowe, parki idealne dla biegaczy, siłownie na wolnym powietrzu i szlaki spacerowe, a także pływalnie i obiekty sportowe. W celu zaangażowania lokalnych społeczności, organizator zaplanował liczne konkursy w mediach społecznościowych, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów projektu.

- fitMapy są uzupełnieniem Otylia Swim Tour. Mamy nadzieję, że dzięki nim mieszkańcy miast, w których uruchomione zostaną mapy, poznają nieodkryte dotąd zakątki, w których bez problemów można uprawiać sport i dbać o swoje samopoczucie. Część miejsc i obiektów wskazują nam przedstawiciele lokalnych władz. Kolejne, mamy nadzieję, zaproponują mieszkańcy Katowic, Opola, Elbląga, Łodzi, Piaseczna i Rudy Śląskiej. W ten sposób, w zaledwie 4 miesiące, powstanie aż 6 sportowych przewodników po polskich miastach - mówi Otylia Jędrzejczak.

Partnerem strategicznym tegorocznej edycji Otylia Swim Tour jest marka Zelmer. Patronat honorowy nad projektem objął Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Parterami Otylia Swim Tour są: Zott, Dr.Bacty, VILLA GLASS STUDIO, Miody Polskie, Cechini Muszyna, TEEKANNE Polska. Patronat medialny nad projektem objęła Grupa Wirtualna Polska oraz RMF MAXXX.

OTYLIA SWIM TOUR
Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych przez Fundację Otylii Jędrzejczak od 2015 roku. W ramach drugiej edycji projektu, organizowanej jesienią 2016 roku, odbędzie się aż 6 jednodniowych spotkań warsztatowych. Weźmie w nich udział niemal 600 młodych zawodników, w wieku od 10 do 14 roku życia, pływających czterema stylami pływackimi (motylkowy, grzbietowy, klasyczny i dowolny), ich opiekunowie i trenerzy. Dla każdej z tych grup organizator zaplanował osobne zajęcia prowadzone przez Otylię Jędrzejczak, reprezentantów polski w pływaniu, psychologów i dietetyków specjalizujących się w pracy z ze sportowcami. Warsztaty odbędą się w Katowicach, Łodzi, Opolu, Rudzie Śląskiej, Piasecznie i Elblągu.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×