KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ponad 130 uczestników Otylia Swim Tour w Krakowie

Ponad 130 młodych adeptów pływania wzięło udział w zajęciach z cyklu Otylia Swim Tour, które odbyły się w Krakowie. Przez całą sobotę Otylia Jędrzejczak wraz ze swoim sztabem doskonaliła umiejętności młodych pływaków.

 Redakcja
Redakcja
Otylia Swim Tour Materiały prasowe / Rafał Oleksiewicz / Otylia Swim Tour
- Dla mnie to bardzo sentymentalna podróż, bo przecież będąc w krakowskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego osiągałam pierwsze międzynarodowe sukcesy. Dziś jest to już zupełnie inny obiekt, ale i tak jest łezka wzruszenia - mówiła Otylia Jędrzejczak.

Sporą atrakcją dla dzieci - oprócz zajęć i spotkania z mistrzynią olimpijską z Aten - był udział w imprezie trzykrotnego mistrza świata w rzucie młotem Pawła Fajdka. Wybitny polski lekkoatleta w sobotę promował swoją książkę "Petarda. Historie z młotem w tle" podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, a wcześniej odwiedził trenujących pod okiem Otylii Jędrzejczak młodych pływaków.

- Bardzo lubię spotkania z dzieciakami, chociaż często jest mały niepokój, bo trudno przewidzieć, o co będą pytać. Cieszę się, że miałem okazję się z nimi spotkać, a poza tym wiadomo, że takiej mistrzyni jak Otylia nie można odmówić - mówił Fajdek.

Krakowska edycja Otylia Swim Tour rozpoczęła się od długiego spotkania dzieci z Jędrzejczak i Fajdkiem. Oboje wybitni sportowcy opowiadali wiele historii, po których dzieciaki pękały ze śmiechu. Tradycyjnie też spotkanie zakończyło się wielominutowym rozdawaniem autografów.
fot. Rafał Oleksiewicz fot. Rafał Oleksiewicz
Z dziećmi na obiektach krakowskiej SMS trenowało dwunastu trenerów pracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak, a zajęcia odbywały się zarówno w wodzie, jak i na lądzie.

- Nasz projekt obejmuje kompleksowe zajęcia, bo skupiamy się zarówno na przygotowaniu fizycznym, jak i na ćwiczeniach techniki pływackiej w wodzie. A ponadto dla rodziców mamy także wykłady dietetyka i psychologa sportowego, bo odpowiednia wiedza w tych tematach jest dla życia młodych sportowców niezbędna - dodała Jędrzejczak.

Uczestnicy Otylia Swim Tour każdorazowo otrzymują też atrakcyjne pakiety, przygotowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. Jurajską i BelVita. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W tym roku Otylia Jędrzejczak wraz ze swoim sztabem przyjedzie jeszcze do Torunia, gdzie Otylia Swim Tour odbędzie się 17 listopada.

Czy podczas najbliższych IO w Tokio Polska zdobędzie medal w pływaniu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×