Radosław Kawęcki drugi w Nordic Swim Tour, Alicja Tchórz dwukrotnie trzecia

Od 12 do 15 kwietnia na basenie w Sztokholmie rozegrano zawody z cyklu Nordic Swim Tour. W zmaganiach wzięła udział reprezentacja Polski. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Radosław Kawęcki.

Piotr Ziemka
Radosław Kawęcki WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Radosław Kawęcki
W rywalizacji na 200 metrów stylem grzbietowym Radosław Kawęcki zajął drugie miejsce z czasem 1:59.08. Dokładnie o dwie sekundy szybciej wyścig ukończył Christian Diener. Niemiec w Sztokholmie triumfował też na dystansie o połowę krótszym (54.73). Kawęcki był na 100 metrów czwarty (55.37). Medalista mistrzostw Europy i mistrzostw świata z 2018 roku jako jedyny z Polaków podczas zawodów Nordic Swim Tour uplasował się na drugiej pozycji w finale.

Dwukrotnie na trzecim stopniu podium stanęła Alicja Tchórz. W piątek była trzecia na 50 metrów stylem grzbietowym (28.30). Przed nią znalazły się Mimosa Jallow (27.96) i Laura Riedemann (28.06). Dwa dni później Polka finiszowała trzecia też w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym (2:15.15). Lepiej spisały się tylko Katinka Hosszu (2:09.76) i Alexandra Wenk (2:14.71).

Trzeci rezultat w sprincie stylem motylkowym uzyskał Konrad Czerniak (23.87). Dublet ustrzelili reprezentanci Norwegii: Tomoe Zenimoto Hvas (23.73) i Niksja Stojkovski (23.83). Z kolei w czołowej trójce na 50 metrów stylem klasycznym zostały sklasyfikowane: Ida Hulkko (30.82), Anna Elendt (31.37) i Dominika Sztandera (31.42).

W kwalifikacjach 50 metrów kraulem najlepszy okazał się Paweł Juraszek. W finale Polak zajął trzecią lokatę ex aequo z Pieterem Timmersem (22.29). Wygrał Ari-Pekka Liukkonen (22.12), a drugi był Meiron Cheruti (22.23).

Czy co najmniej jeden Polak zdobędzie medal mistrzostw świata w 2019 roku?