Arkadiusz Michalski z brązowym medalem za podrzut na mistrzostwach Europy

Arkadiusz Michalski zajął szóste miejsce w dwuboju w kategorii do 109 kilogramów podczas mistrzostw Europy Batumi 2019 w podnoszeniu ciężarów. W podrzucie Polak zdobył mały brązowy medal.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Arkadiusz Michalski Newspix / ZUMA / Na zdjęciu: Arkadiusz Michalski
Po rwaniu Arkadiusz Michalski zajmował dziewiątą lokatę. Brązowy medalista mistrzostw świata z listopada 2018 roku zaliczył 173, 176 oraz 179 kilogramów. W tej części rywalizacji najlepszy okazał się aktualny mistrz świata Simon Martirosyan (192 kg). Drugi na półmetku był Rodion Boczkow (również 192 kg), a trzeci - Andriej Aramnow (190).

W podrzucie Michalski uzyskał 221 kilogramów. Dzięki temu zdobył mały brązowy medal za tę konkurencję. Podejścia do 233 kilogramów okazały się nieudane i 29-letni Polak został sklasyfikowany w dwuboju na szóstej pozycji z rezultatem 400 kg.

Martitosyan w podrzucie zaliczył 235 kg i zwyciężył z łącznym wynikiem 427 kilogramów. Drugie miejsce zajął mistrz olimpijski z 2008 roku - Aramnow (411). Na trzeciej pozycji zakończył zmagania Boczkow (410).

ZOBACZ WIDEO Prezes FEN: Trzeba było sięgnąć głębiej do kieszeni

Michalski zdobywał medale w dwuboju w czterech poprzednich edycjach mistrzostw Europy. W 2015 roku stanął na trzecim stopniu podium. Wtedy triumfował Bartłomiej Bonk, a drugi wynik miał Andrian Zbirnea. Zawodnik z Mołdawii został jednak później zdyskwalifikowany za doping i Michalski przesunął się na drugie miejsce. W 2016 roku reprezentant klubu Budowlani Opole był drugi, w 2017 trzeci, a w 2018 roku zdobył złoty medal.

Na szóstej pozycji w kategorii +87 kilogramów została sklasyfikowana Magdalena Karolak. Siódme miejsce zajęła Aleksandra Mierzejewska. Po raz ósmy mistrzostwa Europy seniorek wygrała Rosjanka Tatiana Kaszirina.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×