Świetny początek mistrzostw Europy w pływaniu. Katarzyna Wasick poprawiła rekord Polski już w eliminacjach

Katarzyna Wasick poprawiła w eliminacjach rekord Polski w pływaniu na 50 metrów kraulem podczas pierwszego dnia mistrzostw Europy Budapeszt 2021.

PZ
Katarzyna Wasick WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Katarzyna Wasick
7 marca 2020 roku Katarzyna Wasick uzyskała czas 24.58. Tym razem uczestniczce trzech edycji igrzysk olimpijskich zmierzono 24.51. Był to czwarty rezultat całych eliminacji. W klasyfikacji łącznej przed 29-letnią Polką znalazły się: Ranomi Kromowidjojo (24.24), Pernille Blume (24.42) oraz Maria Kamieniewa (24.47). Ten sam czas, co Wasick osiągnęła Femke Heemskerk.

29. lokatę zajęła Kornelia Fiedkiewicz, a 54. - Laura Bernat. Wystąpiły 62 zawodniczki.

Z ósmym czasem do półfinału 50 metrów stylem grzbietowym zakwalifikował się Ksawery Masiuk (25.05), a z czternastym - Tomasz Polewka (25.23).

W następnej części rywalizacji weźmie udział również Paulina Peda, która w kwalifikacjach była dziesiąta na 100 metrów stylem motylkowym.

Poza czołową ósemką znalazły się polskie sztafety 4x100 m kraulem. Dziewiątą lokatę zajęła drużyna w składzie: Aleksandra Polańska, Fiedkiewicz, Dominika Kossakowska, Alicja Tchórz. Z kolei na dziesiątej pozycji zostali sklasyfikowani: Konrad Czerniak, Bartosz Piszczorowicz, Kacper Stokowski i Kacper Majchrzak.

Półfinały sprintu kraulistek rozpoczną się o godzinie 18:17. Start rywalizacji panów w stylu grzbietowym zaplanowano na 18:24.

Czytaj także:
Rekord Polski na początek i koniec tygodnia,
Katarzyna Wasick z kolejnym zwycięstwem w ISL.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: LeBron James z Legii Warszawa
Czy Katarzyna Wasick awansuje do finału mistrzostw Europy 2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×