Tokio 2020. Polacy bez medalu na basenie. Jakub Majerski w finale

W piątek rano Jakub Majerski wywalczył awans do finału wyścigu 100 metrów stylem motylkowym. W finale 200 metrów stylem grzbietowym Radosław Kawęcki był dopiero szósty.

Anna Bagińska
Radosław Kawęcki Getty Images / Na zdjęciu: Radosław Kawęcki
Dobrze rozpoczął się piątek na olimpijskim basenie dla Polaków. W pierwszej rozgrywanej dzisiaj konkurencji, półfinale 100 metrów stylem motylkowym, Jakub Majerski wywalczył awans do finału z czasem 51,24 sek. Polak potwierdził dobrą formę. Przypomnijmy, że dzień wcześniej ustanowił na tym dystansie nowy rekord Polski (50,97 sek).

Kilka minut później o medal walczył kolejny z naszych reprezentantów, Radosław Kawęcki. Polak zajął szóste miejsce z czasem 1:56.39. Wygrał reprezentant ROC, Jewegienij Ryłow z czasem 1:53.27, który też jest nowym rekordem olimpijskim. Podium uzupełnili Amerykanin Ryan Murphy (1:54.15) i Brytyjczyk Luke Greenbank (1:54.72).