Ukrainiec pracował dla Rosjan! Zdemaskowali go

Były sztangista Giennadij Krasilnikow został aresztowany. Okazało się, że postanowił pomagać narodowi rosyjskiemu, choć sam jest Ukraińcem. To sabotażysta.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
zatrzymany Giennadij Krasilnikow Twitter / Na zdjęciu: zatrzymany Giennadij Krasilnikow
Pod koniec lutego Rosja bestialsko zaatakowała Ukrainę. Wojna trwa, Rosjanie nadal atakują terytorium Ukrainy, wystrzeliwując rakiety oraz okupując te tereny.

Wśród sportowców nastąpiła mobilizacja. Ci, którzy mogli, zgłosili się do armii. Inni, którzy nadal rywalizują na sportowych arenach, starają się wspierać Ukrainę w inny sposób, choćby finansowo.

Okazuje się jednak, że są również takie osoby, które sabotują swój kraj. Niedawno miasto Czugujew, znajdujące się w regionie Charkowa, zostało wyzwolone.

ZOBACZ WIDEO Wiadomo, kiedy Mamed Chalidow wróci do oktagonu! "Chce się bić"

W mieście złapano czterech sabotażystów, którzy pomagali Rosjanom atakować Czugujew. Jak poinformował serwis segodnya.ua, jednym z nich był Giennadij Krasilnikow. To sztangista wagi ciężkiej.

On oraz trzech innych złapanych sabotażystów zostało namierzonych w jednej z piwnic. Funkcjonariusze wyprowadzili ich stamtąd.

Co ciekawe, Krasilnikow był wolonatriuszem w Strefie ATO (strefie konfrontacji rosyjsko-ukraińskiej w Donbasie). Miało to miejsce osiem lat temu. Pomagał wówczas w ewakuacji ludności.

Krasilnikow dwa razy reprezentował Ukrainę na igrzyskach olimpijskich. Zajmował odpowiednio dziewiąte oraz czwarte miejsce.

Czytaj też:
Nie żyje Andrij Kotowenko. Oddał życie za Ukrainę
Miała tylko 14 lat. "Zabił ją rosyjski pocisk"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×