Nie żyje Andrij Kotowenko. Oddał życie za Ukrainę

Smutne wieści docierają z Ukrainy. Medalista mistrzostw Europy w wyciskaniu na ławce umarł w walkach o obronę swojego kraju.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Andriej Kotowenko Facebook / Na zdjęciu: Andriej Kotowenko
Ukraińcy poinformowali o śmierci Andrija Kotowenki. Ukraiński zawodnik oddał życie, broniąc swojego kraju przed Rosjanami. Kotowenko wsławił się już walkami przy pierwszej napaści na Ukrainę. Bronił donieckiego lotniska i został ranny w boju.

To właśnie po tym wydarzeniu wziął się za karierę sportową, a występował w podnoszeniu ciężarów. Wygrał srebrny medal mistrzostw Europy oraz brąz na specjalnych igrzyskach, organizowanych dla żołnierzy, którzy stracili zdrowie podczas walki.

I tym razem uczestniczył w walkach o obronę kraju. Został ciężko ranny w walkach niedaleko Charkowa i umarł w nocy z 1 na 2 maja. O jego śmierci poinformował syn na mediach społecznościowych.

- 2 maja został zabity Andrij Kotowenko. Ukraina znowu ponosi nieodwracalne straty. Nasza drużyna wojowników znów opłakuje braci. (...) Zostaniesz zapamiętany jako obrońca Ukrainy, który oddał życie za naszą przyszłość - napisał profil Warrior Games: Team Ukraine na Facebooku.

Czytaj więcej:
Polak mieszka we Francji. Tak się tam mówi o wojnie
Kuriozalny pomysł ukraińskiego działacza

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×