Deszczowa pętla Rajdu Sardynii. Kajetanowicz w czołówce

Zgodnie z przewidywaniami podczas popołudniowej pętli Rajdu Sardynii pojawiły się opady deszczu, rozmaczając szutrowe drogi, które miejscami zamieniały się w błotną przeprawę. Dobrze w takich warunkach poradził sobie Kajetan Kajetanowicz.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kajetan Kajetanowicz Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Piąty odcinek specjalny Rajdu Sardynii, czyli drugi przejazd próby Tantariles 20Ris, został przerwany z przyczyn bezpieczeństwa. Załogi kategorii WRC2, w tym reprezentanci Orlen Rally Team, pokonali go jako wolny przejazd. Kolejny oes został przerwany po wypadku duetu Greensmith/Andersson, którzy poprosili o pomoc medyczną.

W trybie sportowym pokonana została tylko najdłuższa w rajdzie próba Monte Lerno - Sa Conchedda, po przejechaniu której Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak awansowali na szóstą pozycję w klasie WRC2.

- Kończymy pierwszy dzień Rajdu Sardynii. Wiedzieliśmy, że będzie to bardzo wymagający dzień i faktycznie tak było. To szutrowy rajd, więc teoretycznie powinno być w miarę stabilnie, natomiast było dużo zmiennej przyczepności, bardzo dużo zasadzek - powiedział kierowca Orlen Rally Team, który w Rajdzie Sardynii po raz pierwszy ściga się Skodą Fabią RS Rally2.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niesamowite wideo w mediach Barcelony. Zobacz, co zrobił... siekierą

- To mój pierwszy start tym samochodem, nie czułem się jeszcze zbyt pewnie, zwłaszcza kiedy jechaliśmy w tak wielkim błocie. Był to też dla mnie swojego rodzaju test, bo w takich warunkach jeszcze go nie sprawdzałem. Wciąż szukamy optymalnych ustawień, ale jesteśmy dobrze nastawieni na sobotnią walkę. Konkurencja jest bardzo mocna, blisko 40 załóg, a my po pierwszym dniu rywalizacji jesteśmy na szóstym miejscu. Myślę, że to dobre rozpoczęcie tego rajdu - dodał trzykrotny rajdowy mistrz Europy.

W klasie WRC na czele po piątkowym etapie znajduje się Esapekka Lappi. Kierowca Hyundaia ma ledwie 0,1 s przewagi nad kolejnym w stawce Sebastienem Ogierem. Trzeci jest Thierry Neuville, w przypadku którego strata do lidera Rajdu Sardynii jest już dość znacząca. Wynosi 18,6 s.

Na sobotni etap organizator zaplanował osiem odcinków specjalnych. Będą to cztery dwukrotnie pokonywane próby: OS 8/12 Coiluna - Loelle (16,28 km), OS 9/13 Su Filigosu (19,57 km), OS 10/14 Erula - Tula (21,92 km) oraz OS 11/15 Tempio Pausania (9,04 km).

Czytaj także:
- Syn miliardera w opałach. Ojciec wyrzuci go z zespołu?
- Poważne zarzuty. Dziennikarz BBC zwolniony

Czy Kajetan Kajetanowicz wygra Rajd Sardynii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×