Poważne zarzuty. Dziennikarz BBC zwolniony

Skandal w wyścigowym świecie. Formuła E zwolniła dziennikarza Jacka Nichollsa, po tym jak został on oskarżony o niewłaściwe zachowanie względem kobiet. Postępowanie względem reportera BBC wszczęto po licznych skargach.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Jack Nicholls YouTube / Na zdjęciu: Jack Nicholls
Formuła E poinformowała o zwolnieniu ze skutkiem natychmiastowym komentatora Jacka Nichollsa, który od lat współpracował z elektryczną serią wyścigową. Decyzja FE to następstwo dochodzenia, które wszczęto po licznych skargach na Brytyjczyka. Równocześnie Nicholls, który jest też pracownikiem BBC, zawiesił swoją działalność w radiu i telewizji.

- Dochodzenie względem Jacka Nichollsa zostało przeprowadzone w odpowiedzi na liczne skargi - przekazał rzecznik Formuły E, potwierdzając przy tym, że dotyczyły one "niewłaściwego zachowania", a umowa z Brytyjczykiem została "rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym".

Z ustaleń "The Times" wynika, że skargi na zachowanie Jacka Nichollsa złożyły trzy kobiety, w tym jedna z nich była w przeszłości partnerką dziennikarza. W oficjalnych skargach panie poinformowały Formułę E, że Nicholls dotykał je w "niewłaściwy w sposób".

ZOBACZ WIDEO: Radwańska trenowała w Monaco. Tylko spójrz z kim

- Szanuję to i akceptuję powody, dla których zdecydowano się na taki krok. Chcę wziąć pełną odpowiedzialność za to, co zrobiłem i przeprosić za kilka pojedynczych incydentów. Sprawiły one, że osoby zaangażowane w tę sprawę poczuły się nieswojo - przekazał Nicholls w komunikacie prasowym.

- Nigdy nie chciałem nikogo skrzywdzić i jestem zdecydowany zadośćuczynić wszystkim, których dotknęło moje zachowanie. Będę też bardziej uważał w przyszłości - dodał brytyjski dziennikarz.

Jack Nicholls przez lata był też obecny w BBC przy okazji relacji z wyścigów Formuły 1. Jak zauważyli kibice na Wyspach, z nieznanego powodu nie współpracował jednak ze stacją przy okazji ostatniego GP Monako. Nie został on też uwzględniony w rozpisce na najbliższy weekend F1 - GP Hiszpanii.

Osoba Jacka Nichollsa może być też świetnie znana polskim kibicom, gdyż dziennikarz pojawiał się jako ekspert w serialu Netfliksa "Drive to survive", który opowiada o kulisach Formuły 1.

Czytaj także:
- Ferrari straci kierowcę? Padł termin decyzji
- Verstappen powinien obawiać się Alonso. Hiszpan może włączyć się do walki o tytuł

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×