Kajetanowicz liderem Rajdu Safari. Świetne otwarcie rywalizacji w Afryce

Kajetan Kajetanowicz wygrał pierwszy odcinek specjalny Rajdu Safari w kategorii WRC2. Polak w świetnym stylu rozpoczął rywalizację w legendarnej rundzie rajdowych mistrzostw świata, w której triumfował przed rokiem.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kajetan Kajetanowicz Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Na początek zmagań w Rajdzie Safari organizator przygotował superodcinek specjalny Kasarani o długości nieco ponad 4 kilometrów i 800 metrów. Zmagania rozgrywane były na specjalnie wybudowanym torze równoległym, co dostarczyło dodatkowych emocji. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak rywalizowali w parze z Oliverem Solbergiem i Elliottem Edmondsonem, którzy podczas tego rajdu nie punktują w WRC2. Duet Orlen Rally Team uzyskał najlepszy czas w swojej kategorii.

- Przejechaliśmy właśnie pierwszy odcinek Rajdu Safari. Myślę, że najłatwiejszy ze wszystkich, ale i tak zachowałem czujność - powiedział Kajetan Kajetanowicz po pierwszym oesie, będąc świadomym tego, że najtrudniejsze dopiero przed nim.

- Przed nami wiele kilometrów bardzo trudnego ścigania się. Pamiętam, że w zeszłym roku tak samo niepozornie się zaczynało, a potem było bardzo, bardzo ciężko, ale daliśmy radę. Mam nadzieję, że w tym roku też, i samochód, i my, nie zawiedziemy - dodał "Kajto", który wygrał Rajd Safari w klasie WRC2 przed rokiem.

ZOBACZ WIDEO: Nie dostał powołania do kadry. Zamiast w Mołdawii tak spędzał czas

- Będziemy maksymalnie skoncentrowani, na trasie czeka nas wiele trudnych miejsc, wszystkich z nich nie sposób wyłapać na zapoznaniu. Mam nadzieję, że zanotowaliśmy większość, a przynajmniej te najgroźniejsze pułapki, i że szczęśliwie i szybko dojedziemy do mety. Kocham rywalizację, kocham szybką jazdę. W moim odczuciu im trudniej, tym lepiej, więc postaram się zrobić swoje - podsumował kierowca Orlen Rally Team.

W klasie WRC na czele po pierwszym oesie znalazł się Ott Tanak. Estończyk pokonał trasę w nieco ponad 3 minuty 14 sekund. Drugi jest Sebastien Ogier, który traci do lidera tylko 0,1 s. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano Kalle Rovanperę ze stratą 2,4 s.

Na piątkowy etap Rajdu Safari zaplanowano trzy dwukrotnie pokonywane próby: OS 2/5 Loldia (19,17 km), OS 3/6 Geothermal (13,12 km) oraz OS 4/7 Kedong (30,62 km).

Czytaj także:
- Znany zarys kalendarza F1 na sezon 2024. Wyścigi w sobotę z powodu ramadanu
- Prezydent wsiadł do rajdówki. "To jest jakieś szaleństwo"

Czy Kajetan Kajetanowicz wygra Rajd Safari w klasie WRC2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×