ORLEN 80. Rajd Polski dla wszystkich. "Niepełnosprawność nie stanowi żadnej bariery"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Rajd Polski
Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Rajd Polski
zdjęcie autora artykułu

ORLEN 80. Rajd Polski rozegrany zostanie za trzy tygodnie (27-30 czerwca). Organizatorzy chcą, aby runda WRC w Mikołajkach była dostępna dla wszystkich, stąd współpraca z fundacją Avalon i pomoc dla osób z niepełnosprawnościami.

Rajd Polski

W tym artykule dowiesz się o:

ORLEN 80. Rajd Polski powrócił do kalendarza rajdowych mistrzostw świata WRC po siedmioletniej przerwie. Nasz klasyk ma szczególne miejsce w historii. Tylko Rajd Monte Carlo może pochwalić się dłuższą tradycją. Trasy wokół Mikołajek i klimat Mazur sprawiają, że najlepsi kierowcy świata nie mogą się doczekać polskiej rundy WRC.

Organizatorzy ORLEN 80. Rajdu Polski zadbali o to, aby zawody były dostępne dla wszystkich, stąd decyzja o współpracy z fundacją Avalon. To jedna z największych organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych.

Podczas rajdu osoby z niepełnosprawnościami będą mogły skorzystać z licznych dostosowań, umożliwiających im komfortowe uczestnictwo w imprezie. Od samego początku organizacja zapewni dostępność wydarzenia, poprzez m.in. dodatkowe okienko w kasie biletowej dla osób niskorosłych i poruszających się za pomocą wózka.

ZOBACZ WIDEO: Robert Kubica zaprasza na ORLEN 80. Rajd Polski. To będzie sportowe święto

Fundacja Avalon podczas wydarzenia będzie miała swoją specjalną strefę, w której obecny będzie tłumacz PJM, będzie można wypożyczyć podstawki do siedzisk dla dzieci i osób niskorosłych czy skorzystać z serwisu wózków i innego sprzętu ortopedycznego. Na terenie imprezy będą wydzielone specjalne strefy z dobrą widocznością dla osób z niepełnosprawnościami.

Najważniejsze informacje będą dostępne w Polskim Języku Migowym, a w kasach biletowych oraz strefie fundacji Avalon będzie możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej. Podczas ORLEN 80. Rajdu Polski dostępni będą także pracownicy oraz wolontariusze fundacji, do których osoby z niepełnosprawnościami będą mogły się zgłosić po ewentualne wsparcie.

W fundacyjnej strefie ciekawe atrakcje i ogromną dawkę edukacji dostaną także kibice w pełni sprawni. Organizacja działająca na rzecz normalizacji postrzegania niepełnosprawności umożliwia doświadczenie poruszania się na wózku aktywnym na specjalnym torze przeszkód, a także doświadczenie przestrzeni i przeszkód bez zmysłu wzroku na torze "Niewidzialny świat".

- Niezmiernie mnie cieszy, że przyczyniamy się do dostępności tak spektakularnej imprezy sportowej. W fundacji Avalon poprzez prowadzenie projektu Avalon Extreme od wielu lat promujemy podobne wydarzenia, mając doświadczenie, że niepełnosprawność nie stanowi żadnej bariery w podejmowaniu nawet tych najbardziej ekstremalnych aktywności sportowych - mówi Sebastian Luty, prezes fundacji Avalon.

- Zachęcam zatem do kibicowania podczas rajdu, a także do odwiedzenia strefy fundacji Avalon podczas zawodów. To będzie doskonała okazja, aby dzielić sportowe emocje, poznać nasz zespół i działalność naszej organizacji - dodaje Luty.

ORLEN 80. Rajd Polski potrwa od 27 do 30 czerwca w Mikołajkach.

Czytaj także: - Nadchodzi rewolucja w F1. Pokazano zdjęcia - Rozejm w Red Bullu. Koniec walki o władzę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty