KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

70. Rajd Polski pod patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego

W dniach 13-15 września br. najlepsze załogi rajdowe zmierzą się w 70. Rajdzie Polski. Jubileuszową edycję patronatem objął prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski.

Kinga Popiołek
Kinga Popiołek

Prezes Polskiego Związku Motorowego, Andrzej Witkowski przyznał, że dla związku Rajd Polski to najważniejsze wydarzenie sportów motorowych. - To drugi najstarszy rajd po Monte Carlo. Po raz pierwszy Rajd Polski będzie rundą mistrzostw Litwy. Poza nową formułą FIA, mamy nowego sponsora - firmę Lotos. Podpisaliśmy wieloletnią umowę na sponsorowanie motorowych imprez w Polsce. Robert Kubica, jako partner Lotosu, potwierdził swój udział w Mikołajkach. Aplikujemy o to, aby to wydarzenie stało się jedną z rund rajdowych samochodowych mistrzostw świata. Patronat honorowy nad rajdem obejmie prezydent RP Bronisław Komorowski - podkreślił.

230 km oesów, szutrowe, trudne trasy Pojezierza Mazuskiego czekają na zawodników. Trasy częściowo zostały zmienione, aby uatrakcyjnić rajd. Na chwilę obecną swój udział w Lotos 70. Rajdzie Polski potwierdzili: Krzysztof Hołowczyc, Kajetan Kajetanowicz a także Robert Kubica. - Jestem zawodnikiem, który łączy trochę dwie epoki. Ciągle startuję z ambicją sportową walki i rywalizacji o jak najlepszy wynik. Chciałbym stanąć na tym rajdzie - to impreza, którą sobie zawsze "wymarzam". W piątek wyjeżdżam do Maroka, żeby przygotowywać się do Rajdu Dakar, ale Rajd Polski to taka wisienka na torcie. Chociaż młode wilki mają długie zęby, ale dziadziuś też jeszcze będzie cisnął - zapowiedział "Hołek".

- Cieszę się, że możemy ścigać się z takimi zawodnikami jak Krzysiek czy Robert. To jest rajd, w którym nie wiadomo kto wygra - przyznał Kajetan Kajetanowicz.

- Mikołajki są gotowe: elewacje budynków umyte, kwiaty przesadzone, trawa pomalowana - żartował burmistrz Mikołajek, Piotr Jakubowski.

Organizatorzy zapewniają również wiele atrakcji dla kibiców, między innymi strefę kibica nazwaną Fan Park: animacje, transfer do punktów widokowych VIP przy odcinkach specjalnych busem lub łodzią, symulatory jazdy itp.

Ceny biletów na 70. Rajd Polski kształtują się od 59 zł (jednodniowy) do 499 zł (karnet trzydniowy). Sprzedaż biletów będzie prowadzona na stronach: www.rajdpolski.pl oraz www.ebilet.pl, wejściówki będą również do nabycia w sieci salonów Empik.

Ambasadorem Rajdu Polski został Sobiesław Zasada.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×